Arhīvs


Sasniegumi sportā 2018. gadā
16.01.20202018. GADA ATSKATS SPORTĀ

                Konkrēti mērķi ikkatra dzīvei piešķir jaunu jēgu un svaiguma elpu. Tajā pašā laikā dienas būs sakārtotas, harmoniskas un organizētas. Turklāt, mērķi ceļ pašapziņu, jo ikreiz, kad tie tiek sasniegti, mēs izjūtam prieku un gandarījuma sajūtu. Pat, ja zinātnieki vēl nav izpētījuši, vai laime slēpjas dzīves aktivitātē jeb otrādi, aktīvs dzīvesveids un prieks par dzīvi iet roku rokā.

 

Aizvadītais 2018.gads Jēkabpils sporta dzīvē ir ienācis ar diviem jauniem notikumiem – Radio1 ēterā no 7.marta ir jauns raidījums „Sporta arēna”, kas stāsta par aktualitātēm Jēkabpils sporta dzīvē, iepazīstina ar aizrautīgiem Jēkabpils sportistiem, izceļ sportistu un komandu panākumus, rosina līdzjutēju aktivitātes, veicina veselīgu dzīvesveidu un motivē iedzīvotājus iesaistīties sporta aktivitātēs, kas vienkopus dod iespēju lepoties un popularizēt Jēkabpils pilsētu. Savukārt, no novembra ir sākti darbi pie Jēkabpils multifunkcionālās sporta halles būvniecības, kas aptvers plašu sporta aktivitāšu kompleksu un pilsētā būs jauns reģionālas nozīmes objekts. Projektu plānots pabeigt paredzētajā laikā 2020.gada 7.jūlijā. 

Sporta arēnā mēs lepojamies ar ikvienu jēkabpilieti, kas ikdienā ir augstu novērtējuši to, cik liela loma viņu dzīvē ir sportošanai – vai tas ir profesionālais, vai amatieru, vai arī tautas sports. Gandarījums un prieks par ģimenēm, kas ir atklājuši par vienoto un spēcinošo nozīmi kopā būšanai arī sportojot.

Paldies ikvienam, kas gada garumā ir palīdzējuši un atbalstījuši, un kopīgiem spēkiem esam centušies sasniegumus publicēt un lepoties ar katru no tiem, kas bijuši aktīvi un popularizējuši Jēkabpils pilsētas vārdu gan startējot, gan arī piedaloties organizatoriskajos darbos. Apkopotā informācija ir tikai maza daļiņa ieskatam paveiktajā, jo sasniegts ir daudz vairāk nekā to var aprakstīt.

Labāko sportistu sumināšana un ballēšanās notiks pasākumā ,,Sporta Laureāts 2018”, 2019.gada 11.janvārī plkst.19:00, Tautas namā. Lūdzam sportistus šim pasākumam pieteikties laicīgi Sporta centrā līdz 8. janvārim.

PČ – pasaules čempionāts, EČ – Eiropas čempionāts, LČ – Latvijas čempionāts, BČ – Baltija čempionāts, LK – Latvijas kausa izcīņa, LSVS – Latvijas sporta veterānu savienība, LBL – Latvijas basketbola līga, LBL3 – Latvijas basketbola līgas 3.divīzija, LJBL – Latvijas jaunatnes basketbola līga, LVF – Latvijas volejbola federācija, NBA – Nacionālā basketbola asociācija, BL – Baltijas līgaLNL – Latvijas Nacionālās līga, LJČ – Latvijas jaunatnes čempionāts, LDO – Latvijas dartu organizācijaLTFA – Latvijas telpu futbola asociācija

 

BASKETBOLS

Pērno 2017./2018. gada sezonu "OlyBet" LBL BK Jēkabpils noslēdza septītajā vietā, neiekļūstot izslēgšanas spēlēs. Galvenā trenera amatā sezonu sāka Rūdolfs Rozītis un viņa asistents bija Edgars Ikstens. Bet 2017. gada nogalē par galveno treneri kļūva Sandis Buškevics, asistents - Michal Hlebowicki. Jaunajā 2018./2019. gada sezonā "lūši" ar nosaukumu BK "Jēkabpils/SMScredit.lv" piedalās "OlyBet" Latvijas-Igaunijas Basketbola līgā. Komandu vada serbu treneris Marko Zarkovičs, asistenti Michal Hlebowicki un Kaspars Strapcāns.

      LBL3 dalību bija pieteikušas 18 komandas. Apakšgrupā izcīnot 6.vietu, jēkabpilieši turpmākās cīņas aizvadīja par 10.-18.vietu un kopvērtējumā sezonu noslēdza 15.vietā. Treneris Andris Čerjaks.

LJBL startēja 8 Jēkabpils sporta skolas komandas, kuras sagatavoja Juris Bobrovs, Andris Čerjaks, Aigars Vanags un Artūrs Elksnītis. Augstākais sasniegums - LJBL Superlīgā U-15 grupā jēkabpilieši ir 10 labākie starp 42 Latvijas sporta skolām.

Raina Tomašicka izcīna NBA Junioru līgas pasaules vicečempiones titulu. Ceļš uz augsto sasniegumu sākās ar dalību NBA Junioru līgas Eiropas nometnē, kur tika izraudzīta pēc lieliskā snieguma Jēkabpils pamatskolas komandas (“Phoenix Suns”) sastāvā 2016./2017. gada sezonā. Pēc nometnes jau tika iekļauta Eiropas U14 izlasē. Raina bija viena no Eiropas komandas līderēm izšķirošajās spēlēs.

2018.gada Jēkabpils atklātajā čempionātā un "SEDUMU" kausa izcīņā basketbolā šosezon startēja 6 komandas, starp kurām par čempioniem kļuva “NDB Timber”. Fināla vērtīgākā spēlētāja tituls – Artim Arnītim. Par simboliskā piecinieka spēlētājiem tika atzīti Edgars Leja, Edgars Čaupjonoks, Lauris Bērziņš, Artūrs Škute un Reinis Ermansons, bet par labāko tiesnesi - Dainis Ozoliņš. 

VOLEJBOLS

 “Credit24” meistarlīgā volejbolā SK „Jēkabpils lūši” BL finālā apspēlējot eksčempionus “Rakvere VK”, izcīnīja bronzas medaļas. Savukārt, LČ, trešajā finālspēlē pārspējot „RTU/Robežsardzi”, savā īpašumā ieguva čempionu kausu. LČ vērtīgākais spēlētājs bija Latvijas pieaugušo izlases spēlētājs Edvīns Skrūders. Jēkabpilieši atkārtoti kļuva arī par Latvijas Kausa uzvarētājiem, pārpsējot finālā „RTU/Robežsardzi”. Treneris Mārcis Obrumans un asistents Aivis Kokins.

     LNL 2.divīzijas volejbola čempionātā “Jēkabpils Juniori” finālsērijā ar 0:2 piekāpās Rīgas Volejbola skolai un 2017./2018. gada sezonu noslēdza 2.vietā. Jauno sezonu jēkabpilieši aizvada LNL 1 volejbola čempionātā. Treneris Raivis Obrumans.

      LVF kausa izcīņā un LJČ volejbolā Jēkabpils SS pārstāvēja 7 komandas, starp kurām augstākais sasniegums bija U-13 grupas zēniem, kas kļuva par čempioniem 18 komandu konkurencē. Volejbolistus sagatavoja Guntis Grigalis, Mārcis Obrumans un Raivis Obrumans.

2.Latvijas Senioru volejbola čempionātā Jēkabpils kungi savā debijas sezonā kopvērtējumā izcīnīja 4.vietu. Komandā spēlēja Aigars Ločmelis, Armīns Zirģelis, Dzintars Cvilikovskis, Raimonds Adamovičs, Valērijs Ščerbickis, Jurijs Naumovs, Ilmārs Vjakse, Vladislavs Laba, Ivars Porietis un Jānis Sils. Paralēli komanda startēja arī Aizkraukles novada atklātajā čempionātā volejbolā, kur 8 komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu.

Divas Jēkabpils komandas 40+ grupā startēja "Jura Grīnberga piemiņas kausu izcīņas turnīrā  volejbolā". Sieviešu konkurencē jēkabpilietes ierindojās 5.vietā. Savukārt, kungi savā īpašumā ieguva Jura Grīnberga piemiņas kausu.  Līvānu novada 2018.gada sieviešu volejbola čempionātā kopvērtējumā Jēkabpils komanda izcīnīja 2.vietu. Jēkabpilī Ziemassvētkos notika volejbola turnīrs “Ziemassvētku kauss”, kur starp dāmām 1.vietu izcinīja Madonas volejbolistes, bet satrp kungiem – Atašienes komanda. Pavisam kopā dalību bija pieteikušas 12 komandas (5 dāmu un 7 kungu). Otrajās Lieldienās norisinājās Lieldienu kauss volejbolā 2018, kur uzvaras laurus dāmu konkurencē plūca „Gumaka māsas”, bet kungiem - „Elagro".

FUTBOLS

Telpu futbola komandas Jēkabpils Lūši/Ošukalns 2017./2018.gada sezona 1. līgā bija tikpat saspringta un notikumiem bagāta kā šobrīd Virslīgas spēles. Atmiņā praktiski nav palikusi neviena spēle, kurā varēja atslābt un nespēlēt līdz pēdējai tiesneša svilpei. Visas sezonas gaitā viņi pierādīja, ka viņos mīt cīņas gars. 1. līgā startēja 14 komandas, kuras sadalītas 2 apakšgrupās - Austrumi un Rietumi. Pusfinālā, divu spēļu kopsummā, pārliecinoši  tika uzvarēta Rietumu apakšgrupas stiprākā komanda TFK “Liepāja”. Finālā tikās divas Austrumu grupas komandas, kur divu spēļu kopsummā, ar rezultātu 1:3 nācās atzīst Daugavpils/LDZ Cargo pārākumu. Jēkabpils komandas spēli LTFA un vasarā izskanēja piedāvājums par dalību Telpu futbolā Virslīgā, lai gan parasti tāda iespēja ir tikai 1. līgas 1. vietas ieguvēja komandai. Par 1.līgas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Aigars Liņģis.

Debija Latvijas čempionātā futbolā 2.līgā bija Jēkabpils komandai, kas Latgales zonas kopvērtējuma rangā astoņu komandu konkurencē ierindojās 5.vietā. Jēkabpils SC komanda savu pirmo sezonu arī uzsākusi Ziemeļaustrumu reģiona telpu futbola 2.līgas čempionātā.

Sporta skolas komandas startēja Latgales jaunatnes čempionātā telpu futbolā (6 kom.), LJČ futbolā (5 kom.) un Latgales kausa izcīņā (4 kom.). Komandas sagatavoja Raimonds Gailis, Dzintars Zvaigzne un Ruslans Bajārietis. Augstākais sasniegums ir izcīnītā 2.vieta LJČ Meistarības grupā un par labāko uzbrucēju šajā grupā tika atzīts Žanuels Skopenko.

Latvijas atklātā Veterānu čempionāta futbolā 2018. gada sezonas posmi norisinājās no aprīļa līdz oktobrim Latvijas pilsētu stadionos, kur kā pirmie viesus uzņēma jēkabpilieši Georga Šlezina piemiņas turnīrā. Sezonas kopvērtējumā Jēkabpils 14 komandu konkurencē ierindojās 8.vietā.

Jēkabpils čempionāts telpu futbolā 9 komandu konkurencē atkārtoti nepārspēti kopvērtējumā palika  “Jubergs” komanda. Par rezultatīvāko spēlētāju tika atzīts Oļegs Peņkovskis, par labāko vārtsargu – Sandis Vilcāns, par labāko spēlētāju – Maksims Potlovs, bet par labāko progresīvāko spēlētāju – Jegors Trofimovs. Jēkabpils pilsētas čempionātā futbolā dalību bija pieteikušas 4 komandas, starp kurām uzvaru čempionātā izcīnīja Sporta skolas komanda. Par rezultatīvāko spēlētāju tika atzīts Aigars Liņģis, labākais vārtsargs – Andris Prodnieks, labākā uzbrucēja tituls Žanuelam Skopenko, bet par labāko  aizsargu atzīts Oļegs Serguns. 

HANDBOLS

Jēkabpils sporta skolas handbola komanda katru gadu startē ar savām esošajām un bijušajām audzēknēm LČ handbolā virslīgā sievietēm. 2017./2018 gada sezonā tika izcīnīta 2.vieta starp 7 komandām,  kas  ir augstākais sasniegums kopš 2009.gadā, kad jēkabpilietes pirmo un vienīgo reizi uzvarēja LČ. Galvenajās finālspēlēs nācās atzīt Stopiņu NHK komandas pārākumu. Nominācijā par labāko saspēles vadītāju tika atzīta Simona Ārmane, kura arī bija viena no rezultatīvākajām vārtu guvējām čempionātā ar gūtajiem 199 vārtiem.

Jēkabpils sporta skolas audzēknes startēja 4 vecuma grupās un tās sagatavoja Vita Brikmane un Kornēlija Borodovska. Augstākais sasniegums ir U-19 un U-14 grupas jaunietēm, kuras izcīnīja 1.vietu.

ORIENTĒŠANĀS, TAKU ORIENTĒŠANĀS, TELPU ORIENTĒŠANĀS, ROGAININGS

Jānis Bergs, Latvijas Taku-O pamatlicējs, ar gandarījumu sirdī saka, ka Jēkabpili droši varētu nosaukt par vienu no vislabākajiem Latvijas orientēšanās sporta šūpuļiem, jo no pagājušā gadsimta 50to gadu nogales, fizikas skolotājs Tālivaldis Asariņš no darba brīvajā laikā, trenēja skolēnu orientēšanās sportā un bija izaudzinājis daudzus orientieristus, kuri Latvijas vārdu nesa tālu aiz Latvijas robežām gan bijušajā padomju savienībā, gan citās valstīs un ne vienu reizi vien uz Jēkabpili atveda čempionu medaļas. Mūsdienās starptautiskā orientēšanās federācija ir apstiprinājusi četras galvenās orientēšanās sporta disciplīnas: - orientēšanās skrējiens; - orientēšanās slēpojums; - orientēšanās velobrauciens un taku orientēšanās (turpmāk tekstā “Taku-O”). Bez šīm četrām orientēšanās sporta disciplīnām, notiek arī sacensības daudzos orientēšanās sporta paveidos: - orientēšanās iekštelpās; - orientēšanās labirintā; - fotoorientēšanās; - 24 stundu orientēšanās jeb rogainings un daudzi citi šī sporta veida paveidi. Taku-O no citām orientēšanās sporta disciplīnām un paveidiem atšķiras ar to, ka augstu rezultātu sasniegšanai, ātrums nav noteicošais rādītājs, bet gan precizitāte, uzmanība un atjautība.  Līdz ar to tagad, šis videi draudzīgais, jaunatnei lietderīgais un tautai veselīgais sporta veids ir pieejams gan lēnas un mierīgas pastaigas cienītājiem, gan arī cilvēkiem, kuri pārvietojas ar palīglīdzekļiem (ratiņkrēslā, ar kruķiem, spieķi utml). Ar panākumiem bagātajiem Jēkabpils orientieristu pulkam, jau vairākus gadus ir pievienojušies divi Paralimpiskie orientieristi Valdis Strods un Guntis Jakubovskis, kuri no dažāda līmeņa Taku-O sacensībām,  ne vienu reizi vien uz Jēkabpili atved gan kausus, gan medaļas. Kā arī, abi veic dažādus brīvprātīgos darbus Taku-O sacensību organizēšanā, lai plašām sabiedrības masām popularizētu šo orientēšanās sporta disciplīnu, kura ir viskolosālākais sociālās integrācijas piemērs. Pirms 10 gadiem (2008.gadā) Ventspilī vienlaikus ar tradicionālajām orientēšanās skrējiena sacensībām “Orientēšanās trīs dienas KĀPA'2008” notika arī pirmais Latvijas absolūtais čempionāts Taku orientēšanās disciplīnā. Tas nozīmē to, ka neatkarīgi no dalībnieka fiziskajām īpašībām, labākā rezultāta uzrādītājs kļūst par Latvijas absolūto čempionu. Beidzot šogad, Latvijas 100 gadu jubilejas gadā mans sapnis ir piepildījies, jo Paralimpiskās grupas dalībnieks, jēkabpilietis Valdis Strods no "Ausma" IADC kļuva par Taku-O disciplīnas Latvijas absolūto čempionu Pre-O distancē. Kopš 2009. gada, Valda vadībā, katru gadu Jēkabpilī norisinās arī Taku-O sacensības ar nosaukumu “Jēkabpils balva”. 

Latvijā norisinājās svarīgākais gada pasākums orientēšanās sportā – PČ. Šajā laikā Daugavpils uzņēma Pasaules taku orientēšanās čempionāta dalībniekus – 151 sportistu no 24 valstīm. PreO sacensībās Paralimpiskajā grupā Guntim Jakubovskim kopvērtējumā izcīnīta 20.v., kas ir labākais rezultāts no Latvijas orientieristiem, bet Valdis Strods ierindojās 31.v. Savukārt, komandu sacensībās Latvijas komanda, kuras sastāvā startēja G. Jakubovskis, V. Strods un Vjačeslavs Lukaševičs, izcīnīja 7.vietu! Slovākijā norisinājās EČ taku orientēšanās sportā, kurp Latvijas izlases sastāvā devās arī jēkabpilieši Guntis un Valdis. Pre-O distancē medaļu ieguvējus noteica divu dienu summā. Paralimpiskajā grupā 18.v. ierindojās Guntis Jakubovskis un 39.v. - Valdis Strods. Stafetes sacensībās, kuras sastāv no PreO, kā arī TempO distanču daļām, Guntim augstā 6. vieta. Savukārt, starptautiskajās taku orientēšanās sacensībās Somijas pavasaris 2018, kas bija arī Taku-O Eiropas kausa 2018 1. un 2.starts, divu dienu rezultātu summā Guntis ierindojās 83.v., bet Valdis– 87.v. Taku orientēšanās sacensību sērijā „LK 2018”un „Latvijas Paralimpiskais kauss 2018” kopvērtējumā G. Jakubovskis Pre-O distancē ierindojās 2.vietā un V. Strods – 3.vietā, bet komandu kopvērtējumā Ausma IADC izcīnīja pārliecinošu uzvaru.

BČ orientēšanās sportā par bronzas medaļnieci S55 grupā kļuva Gundega Jurāne, 5.vietu S16 grupā izcīnīja Laura Nikola Pinne un 6.vietu V50 grupā – Jurijs Narels.

     LČ orientēšanās stafetē S14 grupā 2 .v. Danielai Krasovskai, Kristai Stūrei un Rēzijai Kalniņai, V170 grupā 4.v. Justam Lūkinam, Aivaram Druveniekam un Ilmāram Purviņam, bet V12 grupā 6.v. Naurim Pinnem, Rihardam Krastiņam un Mikum Nenišķim. LČ orientēšanās sprinta sacensībās par sudraba medaļnieku V75 grupā kļuva Imants Meldrājs. Mikum Nenišķim 5.v. V12 grupā, Lainei Odziļevičai 6.v. S16 grupā, 8.v. Danielai Krasovskai S14 grupā un Jurijam Narelam V50 grupā, 20.v. Kristai Stūrei un 26.v. Rēzijai Kalniņai S14 grupā. LČ orientēšanās garajā distancē V12 grupā Mikusam Nenišķim 9.v.; S14 grupā Danielai Krasovskai 20.v.; S16 grupā Laurai Nikolai Pinnei 10.v., Lainei Odziļevičai 11.v., Agatei Šicānei 13.v., Tabitai Tīnai Lūkai 18.v. un Elzai Bojārei 20.v.; V20 grupā Aivaram Lucijanovam 9.v.; V21A grupā Ingusam Znotiņam 9.v.; V50 grupā Jurijam Narelam 8.v.; V60 grupā Aivaram Druveniekam 11.v.; S60 grupā Dacei Staģītei 5.v. un V75 grupā Imantam Meldrājam 6.v.. LČ orientēšanās pagarinātajā distancē S14 grupā Danielai Krasovskai 14.v. un Rēzijai Kalniņai 14.v.; S16 grupā Tabitai Tīnai Lūkai 7.v., Agatei Šicānei 8.v. un Lainei Odziļevičai 12.v.; S20 grupā Ievai Ivbulei 3.v.; V12 grupā Mikum Nenišķim 8.v.; M50 grupā Jurijam Narelam 8.v.; M60 grupā Aivaram Druveniekam 6.v. un M75 grupā Imantam Meldrājam 6.v. LČ orientēšanās vidējā distancē S14 grupā Kristai Stūrei 22.v., Danielai Krasovskai 25.v. un Rēzijai Kalniņai 28.v.; S16 grupā Tabitai Tīnai Lūkai 10.v., Agatei Šicānei 13.v., Lainei Odziļevičai 14.v., Laurai Nikolai Pinnei 19.v., Elzai Bojārei 23.v. un Elīzai Luksai 25.v.; S20 grupā Ievai Ivbulei 3.v.; V12 grupā Rihardam Krastiņam 21.v., Naurim Pinnem 23.v. un Mikusam Nenišķim 24.v.; V45 grupā Pēterim Krastiņam 22.v.; V50 grupā Jurijam Narelam 4.v.; V60 grupā Aivaram Druveniekam 13.v. un V75 grupā Imantam Meldrājam 5.v. LČ orientēšanās maratonā W20 grupā Ievai Ivbulei 3.v., W14 grupā Danielai Krasovskai 13.v., Rēzijai Kalniņai 14.v., W16 grupā Tabitai Tīnai Lūkai 7.v., Agatei Šicānei 8.v., Laurai Nikolai Pinnei 9.v., Lainei Oziļevičai 12.v., M12 grupā Mikum Nenišķim 8.v., M50 grupā Jurijam Narelam 8.v., M60 grupā Aivaram Druveniekam 6.v., bet M75 grupā Imantam Meldrājam 6.v. LČ nakts orientēšanās S16 grupā Agatei Šicānei 3.v. LČ velo orientēšanās vidējā distancē V16 grupā Kristiānam Lipskim 3.v. un V40 grupā Kasparam Lipskim 11.v. LČ sprinta distancē orientēšanās ar slēpēm savā vecuma grupā Jānis Kalniņš izcīnīja 3.v. Savukārt, vidējā distancē Justs Lūkins ierindojās 6.v. 

      LK orientēšanās sacensību sērijā gada labākos sportistus nosaka o‑skrējiena vidējās, garajās un maratona distancēs katrā LK grupā. Divu dienu sacensībās “Kurzemes pavasaris” OSK “Sēlijas mežs” dalībnieki kopvērtējumā uzrādīja šādus rezultātus savās vecuma grupās– augstākais rezultāts Danielai Krasovskai - 5.v.,  Tabita Tīna Lūka – 10.v., Laine Odziļeviča – 13.v., Laura Nikola Pinne 17.v., Jurijs Narels 11.v., Aivars Druvenieks – 10.v.  „Rīgas kausā” S14 grupā Danielai Krasovskai 9.v., S16 grupā Agatei Šicānei 8.v. un V12 grupā Mikum Nenišķim 9.v. „Aronas kausā” V12 grupā Mikusam Nenišķim 5.v. un Naurim Pinne 14.v.; S14 grupā Danielai Krasovskai 6.v.; S16 grupā Agatei Šicānei 6.v., Tabitai Tīnai Lūkai 7.v. un Lainei Odziļevičai 10.v.; V21A grupā Ingusam Znotiņam 3.v.; M50 grupā Jurijam Narelam 6.v. un S55 grupā Gundegai Jurānei 1.v. „Ziemeļu divdienās” S14 grupā Danielai Krasovskai 15.v. un sprinta distancē 10.v. „Ozona čempionātā” S14 grupā Danielai Krasovskai 10.v.; S16 grupā Agatei Šicānei 2.v., Lainei Odziļevičai 3.v., Tabitai Tīnai Lūkai 7.v. un Laurai Nikolai Pinne 10.v.; V12 grupā Mikum Nenišķim 12.v. un V50 grupā Jurijam Narelam 4.v. „Mazajā balvā” V21A grupā Ingusam Znotiņam 3.v.

      Orientēšanās sacensībās „Kāpa”  par uzvarām trīs dienu garumā sacentās ap 1900 dalībnieku no 19 valstīm. Augstākās vietas no OSK “Sēlijas meža” dalībniekiem savā vecuma grupā izcīnīja Rēzija Kalniņa (6.v.), Elza Bojāre (1.v.), Jurijs Narels (6.v.), Dace Lukšēvica (2.v.). Klubu kopvērtējumā OSK Sēlijas mežs ierindojās 22.vietā. “Kāpa 2018” piedalījās arī taku orientieristi – Guntis Jakubovskis (65.vieta sacensību 2.dienā) un Valdis Strods (12.vieta 1.sacensību dienā un 22.vieta sacensību 2.dienā). 

     „Rīgas čempionātā un jaunatnes meistarsacīkstēs” V12 grupā Mikum Nenišķim 3.v.; S14 grupā Danielai Krasovskai 3.v.; V50 grupā Aigaram Krasovskim 4.v.. „Siguldas kausā” S14 grupā Danielai Krasovskai 6.v.; S16 grupā Agatei Šicānei 11.v., Tabitai Tīnai Lūkai 13.v., Elzai Bojārei 14.v. un Lainei Odziļevičai 15.v.; V12 grupā Mikum Nenišķim 15.v. un V50 grupā Jurijam Narelam 9.v.. „Valmieras čempionātā” S14 grupā Kristai Stūrei  9.v., Danielai Krasovskai 13.v. un Rēzijai Kalniņai 18.v.; S16 grupā Lainei Odziļevičai 6.v., Agatei Šicānei 7.v., Tabitai Tīnai Lūkai 12.v., Laurai Nikolai Pinnei 16.v. un Elzai Bojārei 17.v.; S55 grupā Dainai Lūkinai 5.v.; V12 grupā Mikum Nenišķim 6.v., Naurim Pinnem 9.v. un Rihardam Krastiņam 14.v.; V50 grupā Justam Lūkinam 11.v. un tautas klasē Pēterim Krastiņam 2.v.. „Cēsu rudenī” V12 grupā Mikum Nenišķim 13.v.; V21A grupā Aināram Brālītim 14.v.; V50 grupā Jurijam Narelam 14.v.; V60 grupā Aivaram Druveniekam 12.v.; V75 grupā Imantam Meldrājam 5.v.; S14 grupā Kitijai Elksnei 12.v., Danielai Krasovskai 13.v.; S16 grupā Tabitai Tīnai Lūkai 6.v., Lainei Odziļevičai 9.v., Agatei Šicānei 13.v., Elzai Bojārei 14.v. un Laurai Nikolai Pinnei 18.v.; S20 grupā Ievai Ivbulei 5.v.

     Latvijas telpu orientēšanās kausā kopvērtējumā S16 grupā Agatei Šicānei 8.v., Tabitai Tīnai Lūkai 10.v., Laurai Nikolai Pinnei 17.v., Kitijai Elksnei 19.v., Danielai Krasovskai 20.v. un Lainei Odziļevičai 22.v.; V16 grupā Mikum Nenšķim 35.v. un Normundam Lucijanovam 66.v., V40 grupā Jurijam Narelam 20.v., V21 grupā Aivars Lucijanovs 103.v., S21 grupā Ieva Ivbule 99.v. 

     XXXI Ilves-3 orientēšanās sacensībās, kas norisinājās Igaunijā, savā vecuma grupā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa - Jurijs Narels, uz trešā - Justs Lūkins, Mikus Nenišķis un Daina Lūkina.  Pļaviņu novada orientēšanās sacensībās Mikum Nenišķim 1.v., Kitijai Elksnei 2.v.,Danielai Krasovskai 3.v., Laurai Nikolai Pinnei 1.v., Jurijam Narelam 1.v., Ingum Znotiņam 1.v., Imantam Meldrājam 2.v.

     15. EČ Ukrainas pilsētā Beregomet 24 stundu rogainingā vīru komandu superveterānu grupā Aivaram Druveniekam 3.vieta.

     12. LČ 24 stundu rogainingā sudrabs vīru komandu superveterānu grupā A. Druveniekam, sieviešu komandu superveterānu grupā bronza Gundegai Jurānei, veterānu grupā Jurijam Narelam un Pēterim Krastiņam 15.v., starp sieviešu komandām Ritai Šķiparei un Rutai Šķiparei – 17.v.  Jauniešu jauktajā grupā 1.v. Ievai Ivbulei un Aivaram Lucijanovam.

8. Rīgas rogainingā 6 stundu distancē savās vecuma grupās piedalījās - Daniela Krasovska un Laura Nikola Pinne, izcīnot 2.v., Jurijs Narels un Pēteris Krastiņš - 11.v., Ilmārs Kaulakans, Harijs Lācars un Aivars Druvenieks - 1.v. Savukārt, Rīgas rudens rogainingā 6 h distancē 1.v. WJ grupā izcīnīja komanda Laura Nikola Pinne un Kitija Elksne, 2.v.- Tabita Tīna Lūka, Laine Odziļeviča un Agate Šicāne, bet XJ grupā 2.v. Ievai Ivbulei un Viesturam Ivbulim. MSV grupā 4.v. izcīnīja Aivars Druvenieks kopā ar Ilmāru Kaulakānu un Viesturu Ziediņu, bet 5.vietu ģimeņu grupā izcīnīja - Nauris Pinne un Zigurds Pinne. 10.v. MV grupā izcīnīja Jurijs Narels un Pēteris Krastiņš.

Bauskas rogaininga 2018 sacensībās 2 h distancē 14.v.  izcīnīja Kristaps Nenišķis, Kristers Nenišķis un Eduards Krastiņš, savukārt, 6h distancē 26.v. kopvērtējumā un  2.v.savā grupā Pēterim Krastiņam, Rihardam Krastiņam, Mikum Nenišķim, bet 36.v. un 1.v. grupā izcīnīja Kitija Elksne un Laura Nikola Pinne.

Aivars Druvenieks kopā ar Ilmāru Kaulakanu nakts rogaininga sacensībās 12 h distancē izcīnīja 3.vietu; "Olaines rogainingā” 6 stundu distancē visu komandu vērtējumā ieguva 16.v., bet savā grupā 1.v.; Jūrmalas rogaininga sacensības 6h distancē izcīnīja 3.v.; “Lapsu rogainingā. Līgatne 2018” 12 h distancē - 2.v. savā vecuma grupā.

OSK “Sēlijas mežs” organizētais sacensību seriāls “Orientieris 2018” norisinājās 17 kārtās no aprīļa līdz septembrim ar mērķi popularizēt orientēšanās sportu un dotu iespēju Jēkabpils pilsētas un tās apkārtnes iedzīvotājiem aktīvi pavadīt brīvo laiku. Pavisam kopā, startējot vismaz kādā no kārtām, piedalījās vairāk par 400 dalībniekiem. Kopvērtējumā savās vecuma grupās un distancēs 1.vietas izcīnījuši: Anete Vintiša, Undīne Voino, Kitija Elksne, Daniela Krasovska, Gundega Jurāne, Eugenija Rudzīte, Aira Bērziņa, Laura Nikola Pinne, Inga Jansone, Juris Celmārs, Rihards Krastiņš, Mikus Nenišķis, Dāvis Vintišs, Ilmārs Purviņš, Aigars Krasovskis, Rihards Barkovskis, Imants Meldrājs, Ingus Znotiņš, Ilmārs Lucijanovs, OPEN grupā augstākie rezultāti Jurģim Turkopolim starp kungiem un Ingai Ziediņai starp sievietēm, bet veloorientēšanās posmos kopvērtējumā labākie rezultāti savās grupās – Kristiānam Lipskim, Ingai Ziediņai, Dainim Skrūzmanim, Erlendam Teicānam un Rinoldam Skirjus.

5.Jēkabpils atklātajā čempionātā orientēšanās sportā vidējā distancē (“Jēkabpils sporta centra balvas 2018” 9.posmā) pavisam kopā piedalījās 158 dalībnieki 18 vecuma grupās. 1.vietas savās vecuma grupās izcīnīja Māra Putniņa, Dace Ikšele, Laura Nikola Pinne, Inga Jansone, Andris Bērziņš, Imants Meldrājs, Mārcis Graudums, Sandis Ziediņš, Sandra Grosberga, Ruslans Mikulovs, Kristers Valeskalns, Anete Strauta, Artjoms Ivanovs, Viktorija Bērziņa, Dāvis Dišlers, Ruta Šķipare, Jānis Putniņš. Reizē ar Jēkabpils atklāto čempionātu orientēšanās sportā norisinājās arī Jēkabpils velo orientēšanās čempionāts pagarinātā vidējā distancē, kurā 1.vietas savās vecuma grupās izcīnīja – Edgars Krūmiņš, Dina Zobena, Didzis Čākurs, Haralds Jānis Noviks, Kristiāns Lipskis, Ilze Lūkina, Ernestīne Knēta, Mārtiņš Godiņš, Margarēta Novika, Ļubova Pavļukova.

Latvijas valsts Simtgades svinību priekšvakarā norisinājās skolotāja T.Asariņa piemiņai veltītās orientēšanās sacensības “Uz divu sezonu robežas 2018”. Sacensībās startēja teju 100 dalībnieku. Uzvaras savās vecuma grupās izcīnīja: Edgars Kauliņš, Arina Grigorjeva, Mikus Nenišķis (, Daniela Krasovska, Antons Sivačevs, Agate Šicāne, Anastasija Isajeva, Baiba Kaļva, Ieva Ivbule, Iļja Mikulovs, Mihails Konovalovs, Ruta Šķipare, Nikolajs Grigorjevs, Andris Jubelis, Ruslans Mikulovs, Jānis Saliņš, Baiba Bambe, Imants Meldrājs.

VIEGLATLĒTIKA

Minskā notika plašas starptautiskas mačsacensības junioriem (U20), kurās piedalījās 10 valstu jaunie vieglatlēti – no Spānijas, Ukrainas, Turcijas, visām trijām Baltijas valstīm, arī Azerbaidžānas, Izraēlas un Apvienotajiem Arābu Emirātiem, kā arī mājinieki. Latvijas izlases sastāvā startēja arī 2 jēkabpilieši – Aleksands Kucs un Edvīns Voitiņš, savukārt vieglatlētikas treneris Aivars Noris bija viens no Latvijas U-20 izlases treneriem. Aleksandrs izcīnīja 2.v. 60m skrējienā un 3.v. 4x200m stafetē. Viņš saņēma arī specbalvu kā labākais Latvijas izlases sportists starp vīriešiem. Edvīns, startējot augstlēkšanā, izcīnīja 5.v., ar rezultātu 2,04m uzstādot gan personisko rekordu, gan Latvijas sezonas labāko rezultātu. 

Jau 24. reizi notika visu triju Baltijas valstu jauniešu izlašu (U-18) mačs telpās. Latvijas izlases sastāvā startēja arī jēkabpiliete Zane Zemīte, kas izcīnīja Baltijas čempiones titulu augstlēkšanā, atkārtojot savu personīgo rekordu – 1,74m. Zanes kontā arī 2.vieta trīssoļlēkšanā. 

Jau vairāk nekā  desmit gadus īsi pēc gadu mijas Jēkabpils sporta manēžā notiek Jēkabpils atklātais ziemas čempionāts „Daugava”. Šogad sacensības notika 14 disciplīnās un astoņās no tām sasniegti sezonā labākie rezultāti (SB) Latvijā. Vēl pa četriem sezonas labākajiem rezultātiem arī U20 un U18 vecuma grupu vieglatlētiem. Pavisam kopā dalību startiem bija pieteikuši 169 dalībnieki. No jēkabpiliešiem vietas labāko trijniekā – sudrabs Aleksandram Kucam 60m un 600m skrējienos, bet Edvīnam Voitiņam 2.vieta augstlēkšanā.

LČ Normunds Ivzāns 5000m distancē ierindojās 4.vietā, bet LČ tituls 20 km soļošanā šogad tika noskaidrots starptautiskajās soļotāju sacensībās „Alytus 2018” Lietuvā, kur Normundam izcīnīta sudraba godalga (17.vieta kopvērtējumā). Lietuvas pilsētā Birštonā jau 32. reizi norisinājās leģendārā Lietuvas soļotāja, Melburnas olimpisko spēļu (1956.g.) vicečempiona Antana Mikena piemiņas sacensības, kur pieaugušo konkurencē 10km distancē Normunds izcīnīja 2.vietu, bet 5km distancē uzrādīja ātrāko rezultātu starp veterāniem. 

LČ vieglatlētikā telpās augstlēkšanā čempiona titulu izcīnīja Edvīns Voitiņš (Latvijas čempions pieaugušajiem pirmo reizi). Savukārt Aleksandrs Kucs ar labotiem personīgajiem rekordiem izcīnīja 2 sudraba medaļas – 200m un 400m distancēs. Zane Zemīte trīssoļlēkšanā ierindojās 2.vietā, bet augstlēkšanā – 3.vietā, labojot Jēkabpils pilsētas rekordu šajā disciplīnā un izpildot normatīvu dalībai Eiropas čempionātā U-18.

Jau 29.reizi norisinājās Jēkabpils atklātais čempionāts un sporta skolas U16 grupas čempionāts vieglatlētikā, veltīts izcilā soļotāja Pētera Zeltiņa un Latvijas rekordista lodes grūšanā Jura Bērziņa piemiņai. Tajā startēja rekordliels dalībnieku skaits - 371 no visas Latvijas. Sacensības tika atklātas ar jaunu 4.maija svētku tradīciju Jēkabpilī - tautas brīvības gājienu “Zem viena karoga”, kas noslēdzās Jēkabpils stadionā. Jēkabpiliešu uzrādītie rezultāti: 1.vieta 100m skrējienā Aleksandram Kucam, 1.vieta Zanei Zemītei augstlēkšanā, 1.vieta šķēpmešanā Lainei Donānei, kā arī 7.vieta 100m skrējienā Ievai Ivanovai, 26.vieta 100m skrējienā Jānim Vilnragam, 5.vieta Ralfam Lipenītim 400m skrējienā, 5.vieta 1500m skrējienā Anatolijam Macukam, 5.vieta augstlēkšanā Mārtiņam Sulainim un 11.vieta Jānim Vilnragam, lodes grūšanā – 6.vieta Jānim Puriņam un 7.vieta Krišjānim Knodzem. Soļošanā labākais rezultāts savā vecuma grupā Normundam Ivzānam.Ar panākumiem startējuši jēkabpilieši arī U-16 grupā – augstlēkšanā 1.vieta Lāsmai Zemītei un 3.vieta Elīnai Tumšai, škēpa mešanā 1.vieta Katrīnai Nikolai Jukšinskai, tāllēkšanā 3.vieta Lāsmai Zemītei, 1500m skrējienā 1.vieta Kristeram Mežinskim, augstlēkšanā 2.vieta Edvartam Eglītim.

LČ vieglatlētikā un LČ U23 ar lieliskiem panākumiem startēja jēkabpilieši: šķēpmetēja Laine Donāne izcīnīja 8.vietu, Zane Zemīte augstlēkšanā un arī trīssoļļēkšanā 3.vietu, augstlēkšanā 4.vieta Edvīnam Voitiņam un 7.vieta Mārtiņam Sulainim, 200m skrējienā 2.vieta Aleksandram Kucam, bet 19.vieta Ralfam Lipenītim, 400m skrējienā Aleksandram 4.vieta un Ralfam – 17.vieta.

„Sportland” kausu ceturtā posma sacensības Laine Donāne pieaugušo konkurencē šķēpa mešanā izcīnīja 1.vietu ar rezultātu 45.87m.

3.Ultramaratonā “Neiespējamais skrējiens”, kas ir veltīts Latviešu Pagaidu nacionālās padomes un Latvijas valsts simtgadēm un kur katrs distances kilometrs simbolizē gadu, kopš padomes dibināšanas. Ultramaratonā startēja arī jēkabpilieši - 101km distancē V35a grupā 3.vietu izcīnīja Jurģis Urtāns, 50,5km distancē V45b grupā 1.vieta Aivaram Bondaram (un bronzas medaļa LČ 50km skrējienā!), bet 25,25km distancē VU18c Renārs Vasiļjevs izcīnīja 1.vietu, bet Ērika Urtāne S35c grupā – 2.vietu.

Jēkabpils sporta skolas 8 mācību-treniņu grupas sagatavoja Aivars Noris, Ainis Raubiškis, Jānis Knodze, Ingus Zolbergs un Anatolijs Macuks. Sezonas laikā audzēkņi aizvada startus un izcīna godalgotas vietas teju 60 sacensībās dažādām vecuma grupām.

PELDĒŠANA

EČ peldēšanā vecmeistariem, kas norisinājās Slovēnijā, Jolanta Grugule 50m brīvajā stilā izcīnīja 21.vietu, 100m uz muguras - 9.vietu, bet 50m tauriņstilā - 17.vietu, uzstādot jaunu personīgo rekordu 50m peldbaseinā.  

XIV LČ atklātajā ziemas peldēšanas startēja arī jēkabpilieši, kur savā grupā 1.vietu 200m brīvajā stilā izcīnīja Zenots Skrebutāns, bet Ivaram Timko -  50m distancē 2.vieta un 25m distancē – 4.vieta. 

LČ peldēšanā 25m jeb “īsajā” peldbaseinā startēja vairāk nekā 400 dalībnieku no 22 komandām, tai skaitā arī virkne Latvijas vadošo sportistu gan no pieaugušo, gan junioru izlašu sastāviem. Jēkabpils sporta centra komandu pārstāvēja Elza Bojāre (15.vieta 100m brīvajā stilā,  12.vieta 100m uz muguras) un Kristaps Kalniņš (25.vieta 100m brīvajā stilā, 12.vieta 100m uz muguras, 29.vieta 50m brīvajā stilā, 8.vieta 100m tauriņstilā). Jāuzsver, ka Elza Bojāre uzlaboja personīgo rekordu 100m brīvā stila peldējumā,  veicot distanci 1:02.80, kas šobrīd ir arī Jēkabpils pilsētas rekords meitenēm šajā distancē. 

Ilūkstes novada Sporta skolas atklātajās peldēšanas sacensībās uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa izcīnīja Līva Vilcāne (100m br.st.), Sandija Stankeviča (100m br.st.), Dita Gavare (50m br.st.) un Elizabete Medzjute (50m uz muguras). Peldēšanas sacensībās Lietuvā, Visaginas pilsētā uzvaras laurus savās vecuma grupās plūca Evelīna Začesta (25m Br/st) un Juris Celmārs (50 m uz muguras). Ventspils 12. starptautiskajās sacensībās "Kristāla lāse", kur par zelta medaļniekiem kļuva Gustavs Gumbelis (50m tauriņstils), Dita Gavare (50m tauriņstils), Elza Bojāre (50m un 100m br.st.) un Kristaps Kalniņaš (100m uz muguras). Kokneses atklātajās sacensībās pelēšanā Jēkabpili pārstāvēja 27 peldētāji dažādās vecuma grupās. 1.vietas savās vecuma grupās un distancēs izcīnīja Evelīna Začesta (25m br.st. un 25m uz muguras), Līva Vilcāne (50m uz muguras), Sandija Stankeviča un Juris Celmārs, Gustavs Gumbelis, Anna Bobrova, Artjoms Bogdanovs, Elza Bojāre, Matīss Resnis un Kristaps Kalniņš (visiem 50m br.st. un 50m uz muguras). Kopskaitā Jēkabpils komanda izcīnīja 37 medaļas dažādās vecuma grupās! Rēzeknes pilsētas sezonas noslēguma sacensības peldēšanā par uzvarētāju kļuva Diāna Apsīte. Valmieras pilsētas atklātajā čempionātā peldēšanā, kurā piedalījās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas peldētāji, Jēkabpils pilsētu pārstāvēja 22 Jēkabpils sporta centra peldētāji. Savās vecuma grupās komandas augstākās vietas izcīnīja Elza Bojāre 9. vietu 100m brasā, Līva Vilcāne 9. vietu 100m brasā un Kristaps Klaniņš 10. vietu 100m brīvajā peldējumā. Rēzeknes BJSS meistarsacīkstēs peldēšanā startēja arī Jēkabpils sporta centra peldētāji, kur divu distanču kopvērtējumā starp 2010.g.dz.un jaunākiem dalībniekiem par uzvarētājiem kļuva Evelīna Začesta un Gustavs Gumbelis.

Jēkabpils sporta centra organizētajās 2018.gada draudzības sacensības peldēšanā piedalījās 103 peldētāji, kuri pārstāvēja Jēkabpils sporta centru, Rēzekni, Daugavpils- Ezerzemes komandu un Kokneses komandu. Dalībnieki piecās vecuma grupās sacentās distancēs 50m brīvais stils, 50m brass un 50m uz muguras. Jēkabpils komandai sacensībās - 25 godalgotās vietas!

Jēkabpils sporta centrs 5 kārtu sacensībās peldēšanā pavisam kopā kādā no kārtām ir piedalījušies 126 dalībnieki. Kopvērtējuma vietu sadalījums tika noteikts pēc četriem labākiem rezultātiem un par uzvarētājiem savās vecuma grupās kļuva Keitija Skribāne, Markuss Gustavs Jurgevičs, Evelīna Začesta, Erlends Teicāns, Emīlija Jaudzema, Gustavs Gumbelis, Līva Vilcāne, Artjoms Bogdanovs, Diāna Apsīte, Matīss Resnis, Elza Bojāre, Ati Āre, Kristaps Kalniņš, Igors Mihaļevs, Jolanta Grugule, Artūrs Līcītis, Ivars Timko, Guna Ivbule, Nataļja Jeļizarova, Salvis Ozoliņš, Jānis Ozoliņš, Inita Smirnova, Andris Brakovskis, Sergejs Mihaļevs, Vitauts Luberts un visvecākais šo sacensību dalībnieks Jevgēnijs Meļnikovs.

Jēkabpils sporta centrs 2018.gada sezonas atklāšanas sacensības peldēšanā piedalījās 80 dalībnieki dažādās vecuma grupās. Uzvaras laurus dažādās peldējuma distancēs un vecuma grupās plūca Dāvis Līcītis, Sandija Stankeviča, Juris Celmārs, Emīlija Jaundzeme, Timofejs Šilko, Anna Bobrova, Ričards Butāns, Elza Bojāre, Atis Āre, Lelde Āre, Kristaps Kalniņš, Evelīna Začesta, Alise Zizlāne, Edmunds Maļcevs, Ņikita Boberkovs, Ingus Ābeltiņš, Ņikita Krilovs, Līva Vilcāne, Nauris Vaiders, Anete Bērziņa, Gustavs Gumbelis un Kate Šķipare.

Jēkabpils sporta centra 2018.gada pusstundas peldējumā (“Jēkabpils sporta centra balvas 2018” 2.posms) piedalījās 69 dalībnieki dažādās vecuma grupās, kur par uzvarētājiem kļuva Evelīna Začesta, Dāvis Līcītis, Sandija Stankeviča, Juris Celmārs, Evelīna Pole, Gustavs Gumbelis, Zane Soroka, Matīss Resnis, Kate Šķipare, Kristaps Kalniņš, Imalda Žurila, Kaspars Kravalis, Jolanta Grugule, Igors Mihaļevs, Guna Ivbule, Ivars Timko, Aivita Ķiploka, Ivars Saldaks, Aivars Druvenieks, Dace Staģīte un Imants Meldrājs.

Jēkabpils sporta centrā jaunos peldētājus apmāca Jolanta Grugule un Guna Gavare.

GALDA TENISS

LČ galda tenisā individuālajās finālsacensībās augstāko rezultātu no Jēkabpils SC komandas dalībniekiem izcīnīja Rihards Mencis, kas vīriešu vienspēlēs ieguva 3.vietu, bet vīriešu dubultspēlēs ar Oļegu Kartuzovu LČ titulu. Savukārt, Ina Jozepsone kopā ar Margaritu Judinu izcīnīja 2.vietu sieviešu dubultspēlēs, bet kopā ar Sandiju Vasiļjevu – 3.vietu jauktajās dubultspēlēs. 

LČ galda tenisā komandām vīriešu augstākajā līgā Jēkabpils SC komanda izcīnīja 4. vietu. Komandā startēja Uldis Dzirkalis, Rihards Mencis, Nikolajs Keņins, Vitālijs Glazunovs un Daniels Kogans!

Jēkabpils SC galda tenisa komanda savus spēkus pārbaudīja galda tenisa turnīrā Jonišķos, kur septiņu komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu (Daina Ročāne, Aldona Homiča un Margarita Judina). Savukārt, Inai Jozepsonei 3.vieta sieviešu vienspēlēs.

46. Jēkabpils atklātajā čempionātā galda tenisā piedalījās rekordliels spēlētāju skaits – 82. Par čempionāta lielo popularitāti valstī liecina fakts, ka šogad dalībnieku vidū bija spēlētāji, kuri ir reitinga pirmajā desmitniekā. Par 2018. gada pilsētas čempionu pirmo reizi kļuva rīdzinieks Igors Sidorovs no galda tenisa kluba ,,Baltais”. Tā saucamajā olimpiskajā sešiniekā 5.vietā ierindojās jēkabpilietis Uldis Dzirkalis. Sieviešu konkurencē čempiones titulu ieguva lietuviete Sniegina Lapinske (Utena), 2.vietu izcīnīja Aldona Homiča un 3. vietu talantīgā, perspektīvā Valērija Naumova (abas no Jēkabpils).

Uz Jēkabpils 42. Lieldienu turnīru galda tenisā ieradās teju 80. Par šī gada turnīra uzvarētāju kļuva Gints Eihmans (Salaspils galda tenisa klubs). Sieviešu grupā nepārspēta palika Diāna Afanasjeva (Preiļi). Jēkabpiliete Valērija Naumova izcīnīja 2. vietu. Veterāniem (60 gadi un vairāk) uzvarēja rīdzinieks Juris Siliņš. Veterāne Skaidrīte Lapīra (Jēkabpils) spēlēja ar meitenēm, gūstot vērtīgu spēļu pieredzi un nākamgad ar nepacietību gaidīs savas vienaudzes. Meiteņu grupā uzvarētājas tituls tika Jūlijai Zarkevičai, 2. vietā atstājot Elizabeti Vaideri (abas no Jēkabpils). Brāļi Kirils un Vadims Marjonovi ģimeniskā gaisotnē sadalīja 1. un 2. vietu ( abi no Jēkabpils).

Jēkabpilī norisinājās 1. paralimpiskais Lieldienu turnīrs galda tenisā, uz kuru ieradās 25 spēlētāji. To organizēja invalīdu apmācības un dienas centrs ,,Ausma” sadarbībā ar Sporta centru. Sievietēm sēdus grupā pārliecinoši uzvarēja tukumniece Margita Kanopka. 2.vietu izcīnīja Agnese Keta (Jēkabpils). Sievietēm stāvus bez konkurences skaisto kausu ieguva Gunta Gnutone (Tukums). Vīriešu konkurencē sēdus grupā uzvaras laurus plūca Madars Zālītis (Engure). Vīriešiem stāvus grupā 1.vietu izcīnīja rīdzinieks Aleksandrs Siņica, bet 2.vietu - jēkabpilietis Viesturs Bigačs.

DARTI

Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā norisinājās WDF organizētais EČ šautriņmešanā. Latvijas izlases sastāvā čempionātā piedalījās arī Anda Seimane (BDK Lūsis). EČ individuālajās cīņās sievietēm Anda pārvarēja pirmo kārtu, bet otrajā kārtā zaudējums ar 1:4 Skotijas spēlētājai liedza turpināt cīņu.

     28. LČ šautriņu mešanā individuālajās cīņās Vita Grebska izcīnīja 3.vietu, bet Anda Seimane – 5.vietu. 

     BK 2018 izcīņā šautriņmešanā, kas norisinājās kaimiņvalstī Igaunijā, Latvijas dāmu komanda Team LATVIA, kuras sastāvā startēja arī jēkabpiliete A. Seimane, izcīnīja uzvaru. Individuālajā konkurencē Andai godam izcīnīta 5.vieta, 3.vieta pāru turnīrā. 

      LDO KLUBU KAUSS 2018 startēja Anda Seimane un Vita Grebska. Anda izcīnīja 1.vietu dāmu konkurencē individuālajās cīņās, bet kopā ar Vitu 3.vietu dāmām pāros, 5.vieta dāmām komandu konkurencē un 4.vieta “BDK Lūsis” komandai komandu kopvērtējumā.

     WINMAU LATVIA OPEN 2018 sacensībās sieviešu pāru konkurencē Anda Seimane un Vita Grebska izcīnīja 5.vietu.

     Lizuma kausu izcīņa šautriņu mešānā “Pēc 10 gadiem martā” kopumā piedalījās 12 dāmas un 26 kungi. Par uzvarētāju pirmo reizi Lizumā kļuva jēkabpiliete Anda S. Andai pirmā vieta arī “fiksajā dartā”. 

“Saulkrastu Kausā 2018” šautriņu mešanā Andai Seimanei izcīnīta 2.vieta dāmu konkurencē individuālajā cīņā, bet kopā ar Vitu Grebsku dāmu pāru konkurencē – 3.vieta.

MAKŠĶERĒŠANA

LČ makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri veterāniem divu dienu kopvērtējumā Jurijs Ņikandrovs izcīnīja 5.vietu, Pēteris Vorobjovs 6.vietu, bet Ivars Mednis 7.vietu. LČ zemledus makšķerēšanā veterāniem 50+ grupā 21 dalībnieka konkurencē sudraba medaļu savā īpašumā ieguva Jānis Skrējāns.

Biedrības "Daugavas Savienība" kausa izcīņā sporta makšķerēšanā Jēkabpils komandu pārstāvēja Jurijs Ņikandrovs, Ivars Mednis un Jānis Skrējāns. Komandu konkurencē jēkabpilieši ierindojās 4.vietā no 9 komandām, bet individuālajā cīņā vislabākais rezultāts Jānim Skrējānam, kurš izcīnīja 5.vietu. 

Salas novada “Daugavas svētku” laikā notika arī makšķerēšanas sacensības ar pludiņmakšķeri, kur uzvaru izcīnīja Jānis Skrējāns, 2.vietu Ivars Mednis, bet 4.vietu Jurijs Ņikandrovs.  

Jēkabpils atklātajā čempionātā zemledus makšķerēšanā piedalījās 53 dalībnieki. Jauniešu konkurencē 1.vietu izcīnīja Guntis Bogotais no Preiļiem, bet 2.vietu - Dmitrijs Stoļerovs no Jēkabpils. Vīriešu konkurencē ar 3,07kg smagu lomu uzvarētāja titulu izcīnīja ogrēnietis Raimonds Kinerts. Starp dāmām uzvara Ilzei Barūklei no Ļaudonas, Ļubovai Pavlovai no Jēkabpils - sudrabs. Kopīgais izvilktā loma svars sasniedza 31.42kg.  

Jēkabpils atklātajā čempionātā pludiņmakšķerēšanā piedalījās 14 dalībnieki, kuru kopējais lomu svars sasniedza 18,81 kg! Vīru konkurencē 1.vieta ar loma kopējo svaru 4,59 kg Rolandam Kaļeiņikovam no Mētrienas, bet 3.vieta – jēkabpilietim Jurijam Ņikandrovam ar 1,79kg smagu lomu. Bērnu (līdz 15 g.v.) grupā 1.vietu izcīnīja Kristers Bērziņš, bet otro vietu – Artūrs Krastiņš, abi no Jēkabpils.

Jēkabpils atklātajā čempionātā spiningošanā piedalījās 18 dalībnieki un kopīgais nozvejotais loma svars bija vien 7,82kg. Labāko trijniekā šoreiz vietu sadalījums tikai starp jēkabpiliešiem. 1.vietu čempionātā izcīnīja Boriss Spaskovs ar 1,17kg smagu lomu, 2.vietu izcīnīja Jurijs Ņikandrovs ar teju līdzvērtīgu lomu – 1,11kg, bet 3.vietu izcīnīja Grigorijs Gospodarjovs ar 1kg smagu lomu.  

ŠAHS

Eiropas 2018.gada jauniešu šaha čempionātā piedalījās vairāk nekā tūkstotis jauno šahistu no 46 valstīm. Dalībnieki atkarībā no vecuma tika sadalīti 12 grupās – 6 zēnu un 6 meiteņu. Visjaunākajā grupā līdz 8 gadu vecumam startēja arī jēkabpilietis Rainers Lapiņš, kurš 77 dalībnieku konkurencē ierindojāss 54.vietā, kas šāda līmeņa turnīrā ir labs rezultāts.

LČ šahā kungu turnīrā dalību ņēma 34 dalībnieki. Jēkabpilietis Guntis Jankovkis spēlēja labi, taču zaudējums pēdējā kārtā liedza ieņemt godalgotu vietu, rezultātā 14.vieta. Dāmu turnīrā piedalījās 24 dalībnieces, starp kurām jēkabpiliete Eira Sarnovska ierindojās 16. vietā.

Lielākajā šaha festivālā Baltijā – RTU OPEN 2018 par galvenā, jeb A turnīra uzvarētāju kļuva Armēnijas lielmeistars Robert Hovhannisyan. Jēkabpili šajās prestižajās sacensībās pārstāvēja seši dalībnieki. B turnīrā 96.dalībnieku konkurencē labs sniegums G. Jankovskim, kurš izcīnīja 2. vietu. Vēl šajā turnīrā piedalījās E. Sarnovska (46.v.), sporta skolas audzēknis Kārlis Mālnieks (27.v.). D turnīrā dalību ņēma 78 dalībnieki, to vidū trīs Jēkabpils sporta skolas audzēkņi – Andris Tutins (52.v.), Artūrs Krastiņš  (58.v.), Kristers Policāns (72.v.).  

Jēkabpils SC balvas izcīņā šahā „A” turnīrā gada kopvērtējumā, kur ieskaita 6 labākos rezultātus no 10 turnīriem, uzvaras laurus plūca Alvis Vanaģelis, otrais – Guntis Jankovskis, kurš sīvā cīņā pašā finišā apsteidza Ģirtu Kiršbergu, novirzot viņu uz trešo pozīciju. „B” turnīrā sezonas kopvērtējumā nepārspēts palika A. Tutins, otrais labākais – Renārs Petrovs un 3.vietu ieņēma K.Policāns.

Trenera Jāņa Mileikas 8.starptuatiskajā piemiņas šaha dienā notika sacensības rapidā divas grupās, pulcējot kopā 70 dalībniekus. Spēcīgākajā turnīrā A uzvarēja lielmeistars Artūrs Neikšāns, savukārt turnīrā B spēlētājiem ar reitingu līdz 1900 labākais bija Jānis Isakovs. Papildus bija iespēja uzspēlēt šahu ar lielajām figūrām ("garden chess").

Pēc zaudējuma iepriekšējā gadā  Krustpils–Jēkabpils turnīrā abos sacensību veidos – gan šahā, gan dambretē –  krustpilieši bija izdarījuši pareizus secinājumus, un šogad viņu pārsvars abos sporta veidos bija ļoti pārliecinošs. Dambretē Krustpils puse uzvarēja ar 61:39 un šahā ar 66,5:33,5. Indi­viduāli šahā Krustpils  pusē  labākie bija A. Ivoņins. Jē­kabpi­liešu rindās spilgts līderis bija A. Vanaģelis, kurš sa­sniedza turnīra augstāko rezultātu 9,5 punkti no 10. Dambretē individuāli jēkabpiliešiem ar teicamu rezultātu – 9 punkti no 10 – uzvarēja R. Paegle un krustpiliešu rindās līdera loma izdevās E. No­vickim.

DAMBRETE

Daugavpils novada atklātajā individuālajā kausa izcīņā 64 lauciņu dambretē piedalījās 32 dambretisti, starp kuriem bija arī četri jēkabpilieši. 2.vietu turnīrā izcīnīja Alberts Veigurs, 5.vietā ierindojās Ivars Kelašs, 7.v. – Ēvalds Ciematnieks un 12.v. – Valerjans Vizulis. 

TEHNISKIE SPORTA VEIDI

Līdz ar Neste World RX of Latvia finiša karogu noslēdzās FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases 2018. gada sezona, kuras izskaņā visskaļākās ovācijas guva Reinis Nitišs – jēkabpilietis tika kronēts par jauno Eiropas rallijkrosa čempionu. Zīmīgi, ka izcīnīto kausu latviešu pilotam pasniedza Kenets Hansens – rallijkrosa leģenda, kurš savas karjeras laikā izcīnījis 14 Eiropas čempiontitulus!

Latvijas rallijkrosa čempionātā OPEN RX klasē par čempionu kļuva Mārtiņš Svilis, bet starp junioriem 1.vietu izcīnīja Oskars Safonovs, Rainers ragainis – 4.vietu un Matīss Vasilis – 5.vietu. Savukārt, LADA RX klasē 4.vieta Ivaram Joelim, 6.v. ierindojās O. Safonovs, 13.v. – M. Vasilis un 16. – R. Ragainis.

Sēlijas kausa izcīņas sacensībās motokrosā par bronzas medaļnieku 34 dalībnieku konkurencē kļuva Ako Līdaks.

SVARBUMBAS

LČ garajā ciklā svarbumbu celšanā jauniešu konkurencē sv.kat.līdz 63kg 1.vietu izcīnīja Viktorija Voitehoviča, kurai arī 3.vieta junioru konkurencē. Jauniešiem sv.kat.līdz 68kg 3.vietu izcīnīja Larions Volkovs, bet vīriešu konkurencē sv.kat.līdz 95kg bronza Oļegam Grošteinam un sv.kat.līdz 105kg sudrabs Vladislavam Voitehovičam. LČ divcīņā svarbumbu celšanā starp jaunietēm, juniorēm un sievietēm sv.kat. līdz 63kg uzvaras laurus plūca V. Voitehoviča. Janiešu konkurencē sv.kat. līdz 73kg Artjoms Orlovs ierindojās 3.v., bet sv.kat. līdz 78kg Larions Volkovs izcīnīja 1.v. Junioru un vīriešu grupā sv.kat. līdz 73kg Jānis Taukulis kļuva par bronzas medaļnieku. 2.vietu vīriešu grupā izcīnīja Oļegs Grošteins sv.kat. līdz 85kg un Vladislavs Voitehovičs sv.kat. +105kg.

1.Starptautiskajā Jāņa Āboliņa piemiņas turnīrā piedalījās 40 dalībnieku no Latvijas un 10 no Igaunijas. Jēkabpili pārstāvēja dalībnieki no Jāņa Āboliņa sporta kluba un visi guva godalgotas vietas. 1. vietu izcīnīja Vladislavs Voitehovičs, 2. vietas - Larions Volkovs, Jānis Taukulis, Oļegs Grošteins un Viktorija Voitehoviča, 3. vietu Artjoms Orlovs un Henrijs Sidarenko. Komandu stafetē uzvar Igaunijas komandas, jēkabpiliešus atstājot 4.vietā.

SPĒKA TRĪSCĪŅA, SVARU STIEŅA SPIEŠANA GUĻUS

Somijā, Vantaa norisinājās PČ klasiskajā svara stieņa spiešanā guļus, kur Latvijas komandu šajā čempionātā veterāni M4 (70+) / +120kg grupā pārstāvēja arī jēkabpilietis Valdis Alksnītis. Uzspiežot 170 kilogramus, valdis izcīnīja uzvaru.

EČ klasiskajā spēka trīscīņā uz starta sev neierastā kategorijā -83kg kāpa ilggadējs Latvijas Izlases dalībnieks jēkabpilietis Lauris Danilēvičs, kurš sacenšoties ar Eiropas labākajiem, izcīnija 14.vietu. Lauris pārrakstija faktiski visus ierakstus Latvijas Rekordu tabulā, pietupjoties ar 250 kilogramiem (Latvijas rekords, atpakliekot no Eiropas Rekorda vien pa 27.5kg), uzpiežot 155 kilogramus, vilkmē pievārējot 282.5kg (Latvijas rekords) un summā savācot 687.5kg (Latvijas rekords).

LČ svara stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu veterāni 40+ grupā Rolands Degro sv.kat. līdz 74kg izcīnīja 1.vietu, bet Židrjum Sabaļauskam sv.kat. līdz 120kg - 2.vieta! LČ spēka trīscīņā un Gulbenes novada čempionātā Jēkabpils pilsētu sacensībās pārstāvēja 8 sportisti, kas uzrādīja šādus rezultātus: Sieviešu konkurencē sv.kat.līdz 63kg Skaidrītei Voiko 3.vieta; sv.kat.līdz 72kg Olgai Miglānei 1.vieta; sv.kat. 84+kg 1.vieta, kā arī absolūti labākais rezultāts starp dāmām - Natašai Ņikitinai. Vīru konkurencē sv.kat.120+kg Uldim Bangam 2.vieta (un 3.vieta absolūtajā vērtējumā), Junioru konkurencē sv.kat.līdz 74kg 2.vietaValdemāram Ūdrim un sv.kat.līdz 93kg Oļegam Jakovļevam 3.vieta; “Veterāni1” grupā sv.kat. līdz 120kg 2.vieta Aleksandram Zvezdenkovam; “Veterāni2” grupā sv.kat.līdz 93kg Aleksandram Miglānam 1.vieta un labākais rezultāts arī absolūtajā vērtējumā. LČ svaru stieņa spiešanā guļus Valdis Alksnītis uzspieda 190 kg smagu svaru stieni, ar ko uzstādīja Latvijas rekordu. Valdim ir 77 gadi un viņš ir lieliskā formā, iedvesmas pilns un uz viņu ar apbrīnu skatās un  vēlās līdzināties daudzi sportisti. Židrjus Sabaļausks izcīnīja II vietu uzspiežot 175 kg smagu svaru stieni, kā arī uzstādīja savu personisko rekordu. Aleksandrs Andronovs izcīnīja II vietu, pēc nelielas traumas cenšoties atgūt savus iepriekšējos rezultātus. Agris Līcis-Līcītis uzspieda 112.5 kg smagu stieni, kaut arī personīgais rekords ir bijis drusku lielāks. Agris LČ piedalījās pirmo reizi. Rolands Vjaters  uzspieda 177.5 kg smagu stieni. Jaunākais dalībnieks ar pavisam mazu pieredzi ir Oļegs Bikovs, kurš uzspieda 85 kg. LČ klasiskajā spēka trīscīņā Valdemāram Ūdrim – 3.vieta, Oļegam Jakovļevam 5.vieta, Olgai Miglānei 1.vieta (2.vieta absolūtajā vērtējumā), Natašai Ņikitinai – 1.vieta (1.vieta absolūtajā vērtējumā), Skaidrītei Voiko 2.vieta (3.vieta absolūtajā vērtējumā), Dmitrijam Stepenko 1.vieta (3.vieta absolūtajā vērtējumā), Nikolajam Kaminskim 3.vieta, Aleksandram Miglānam 1.vieta (1.vieta arī absolūtajā vērtējumā).

Noslēdzošajā LK svara stieņa spiešanā guļus posmā Alūksnē Židrjus Sabaļausks izcīnīja I vietu, absolūtajā vērtējumā II vietu, Agris Līcis-Līcītis izcīnīja II vietu, Rolands Vjaters izcīnīja  I vietu un absolūtajā vērtējumā II vietu.

Bauskas novada čempionātā svara stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma, kas bija reizē arī LK 1.posms, kā arī Zemgales reģiona posms, startēja jēkabpilietis Židrjus Sabaļausks, kurš sv.kat.līdz 105kg un savā vecuma grupā izcīnīja 3.vietu, kā arī absolūtajā vērtējumā 40+ grupā bija trešais labākais.

     Līvānu Novada Čempionātā klasiskajā svara stieņa spiešanā guļus Valdis Alksnītis veterānu +60 grupā sv.kat.120+ izcīnīja 1.vietu, bet veterānu 60+ absolūtajā vērtējumā – 2.vietu. Savukārt Artēmijam Tumanovam junioru grupā sv.kat.līdz 66kg 2.vieta un Židrjus Sabaļausks veterāni 40+ grupā sv.kat. līdz 105 kg izcīnīja 1.vietu. Madonas novada Degumnieku čempionātā svara stieņa klasiskajā spiešanā guļus (LK 5.posms) Artemijs Tumanovs izcīnīja 1.vietu sv.kat. līdz 66kg jauniešu grupā un 3.vietu absolūtajā kopvērtējumā. Židrjus Sabaļausks izcīnīja 1.vietu sv.kat. līdz 105kg veterānu 40+ grupā un 2.vietu absolūtajā kopvērtējumā. Madonas novada čempionātā svara stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu R.Degro sv.kat.līdz 74kg izcīnīja 2.vietu (veterāni +40 grupā), bet Ž.Sabaļausks sv.kat. līdz 120kg izcīnīja 1.vietu (veterāni +40grupā). Gulbenes pilsētas atklātajā čempionātā un LK posmā svara stieņu spiešanā guļus Jēkabpils SC komanda kopvērtējumā izcīnīja 5.vietu. Sintija Osmane sv.kat. līdz 63kg kļuva par bronzas medaļnieci un Agris Līcis-Līcītis sv.kat. līdz 74kg ierindojās 4.vietā. Savukārt, Židrjus Sabaļausks 40+ grupā kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena sv.kat. līdz 105kg, kā arī absolūtajā vērtējumā veterānu grupā izcīnīja 1.vietu. Rēzeknē norisinājās viena no senākajām Latvijas Pauerlifitnga tradīcijām - Latgales Kauss - Rēzeknes pilsētas čempionāts svaru stieņa spiešanā guļus, kurā piedalījās seši jēkabpilieši, kuri sīvā konkurencē izcīnīja: Mārtiņš Zviedrāns - I vieta, absolūtajā vērtējumā II vieta, Židrjus Sabaļausks - II  vieta, kā arī absolūtajā vērtējumā III vieta, Agris Līcis - Līcītis - I vieta, Artemijs Tumanovs - I vieta, Valērijs Smans - II vieta, Edvards Darbinieks  - III vieta. Daugavpilī notika sacensības svaru stieņa spiešanā guļus, kas ir Latgales Kausa 19 posms bez ekipējuma.  Židrjus Sabalausks uzstādīja savu personīgu rekordu, ilgi un mērķtiecīgi ejot uzspieda 180 kg smagu svaru stieni. Rolands Vjaters I-vieta 175kg un absolūtajā kopvērtējumā palika III-vietā.Agris Līcis-Līcītis- I-vieta 110kg. Aleksandrs Andronovs - II vieta 130kg.

Svara stieņa spiešanā guļus sacensībās iesācējiem sadarbībā ar Jēkabpils klubu “Impulss”, vērtējumā piedalījās tikai iesācēji un tie dalībnieki, kuri 2017.gadā nav piedalījušies Latvijas Pauerliftinga Federācijas LČ vai LK izcīņas posmos. Sieviešu konkurencē uzvaras laurus plūca - sv.kat.līdz 52kg Iveta Stelpe, sv.kat. līdz 57kg Lūcija Brikše, sv.kat. līdz 63kg Diāna Ivanova, sv.kat.63kg+ Ilona Brence. Absolūtajā vērtējumā labāko trijnieks – Iveta Stelpe, Diāna Ivanova un Ilona Brence. Jauniešu konkurencē sv.kat.līdz 66kg 1.vieta Artemijam Tumanovam, sv.kat. līdz 74kg Artim Aizporietim, sv.kat. līdz 83kg Andim Venčelim, sv.kat.83+ kg Andim Zeltiņam. Absolūtajā vērtējumā labāko trijniekā – Andis Venčers, Artemijs Tumanovs, un Dainis Ščedrovs. Junioru konkurencē sv.kat. līdz 74kg 1.vieta Dairim Jakubovskim, sv.kat.līdz 83kg Jānim Rakovam. Absolūtajā vērtējumā labāko trijnieks – Jānis Rakovs, Dairis Jakubovskis, Artjoms Solovjovs. Open grupā sv.kat.līdz 83kg zelta medaļa Ingum Zolbergam, sv.kat.līdz 93kg Jevgenijam Arhipovam, sv.kat.līdz 105kg Eduardam Domaščenko, sv.kat.105+kg Dmitrijam Petrikinam. Absolūtajā vērtējumā 1.vieta pienācās Dmitrijam Petrikinam, taču viņš no kausa atteicās, lai atbalstītu iesācējus, tādēļ labāko trijnieks – Jevgēnijs Arhipovs, Ingus Zolbergs un Ēriks Veldre.  

Jēkabpils pilsētas svētku ietvaros pie T/c Sēlija 77 dalībnieki pulcējās dalībai “Kurbada kausā” – Jēkabpils čempionātā svara stieņa spiešanā guļus. Komandu kopvērtējumā  I vietu ieguva Gulbene, II vietā ierindojās Aizkraukle un III vieta Jēkabpils sportistu komanda. Jēkabpiliešiem sacensībās šādi rezultāti: Open grupā savās svara kategorijās 3.vietu izcīnīja Agris Līcis-Līcītis, 3.vietu Jevgenijs Arhipovs, 1.vietu Valērijs Smans. Jauniešu grupā jēkabpiliešiem šādi rezultāti savās svara kategorijās: Vladislavam Ščogoļevam 2.vieta, Daniilam Matvejenkovam 4.vieta, Ērikam Masinskim 2.vieta, Oļegam Bikovam 4.vieta, Rūdim Ruciņam-Vējiņam 2.vieta, Ņikitam Blankovam 1.vieta. Junioru grupā savās sv.kat.1.vieta Valdemāram Ūdrim, 2.vieta Oļegam Jakovļevam. Veterānu (V40) grupā savās sv.kat. 1.vietu izcīnīja Rolands Degro un Židrijus Sabaļausks (kurš arī otrais veterānu absolūtajā vērtējumā).

     Vienlaikus norisinājās „Latvijas Spēcīgākā pilsēta” sacensību otrais posms, kur 3 stundu garumā 108 dalībniekiem izdevās pacelt 212470 kg jeb 212,4 tonnas, nodrošinot III Spēcīgākās pilsētas titulu. Latvijas spēcīgākās jauniešu pilsētas vērtējumā Jēkabpils ar paceltajiem 32580 kg ierindojās 2.vietā, kuru paveica 16 jaunieši.

Apbalvojumu – Sporta meistara statusa apliecinošu sertifikātu - saņēma jēkabpilietis Uldis Banga. Uldis svara kategorijā 120+ Gulbenē 28.aprīlī spēka trīscīņā sasniedza 805 kg. 

NOVUSS

Uldis Kampāns piedalījās Pasaules kausa izcīņas 8.posmā novusā, kas reizē bija arī starptautiskais reitinga turnīrs. Individuālajā turnīrā 174 dalībnieku konkurencē viņš izcīnīja augsto 6.vietu, kas ir ļoti izcils rezultāts tāda ranga mačos. Savukārt, 9.posmā Uldis spēcīgā konkurencē ieguva 8 punktus no 11 iespējamiem, kas nodrošināja dalītu 3.- 4. vietu, taču ņemot vērā koeficientu sistēmu, sportistu ierindoja 4. vietā. Uldis Kampāns saņēma papildus apbalvojumu  no sacensību rīkotājiem nominācijā "labākais  no valsts, kurš nav ticis uz goda pjedestāla". 

     Polijā norisinājās Starptautiskā reitinga turnīra novusā cilvēkiem ar ierobežotām spējām FINSO 2.posms, kurā Latviju pārstāvēja arī jēkabpilieši Guntis Jakubovskis un Valdis Strods. Sacensībās Guntis izcīnījis 10.vietu, bet Valdis– 17.v.

      Latvijas Republikas čempionātā dubultspēlēs novusā jauktajiem pāriem, uzrādot stabilu un pārliecinošu sniegumu visos LR čempionāta posmos, jēkabpilietis Uldis Kampāns kopā ar savu pārinieci Ilzi Lāci  izcīnīja pirmo vietu šajā LR čempionātā  un jau ceturto gadu pēc kārtas nosargā LR čempionu titulu jaukto pāru dubultspēļu  čempionātā. Latvijas 53. individuālajā čempionātā novusā vīriešiem Uldis Kampāns individuālo čempionātu sāka ar ceturtdaļfinālu, pusfinālā izcīnīja tiesības piedalīties finālā, finālā izcīnīta 2. vietu un iegūta sudraba medaļa, no pirmās vietas atpaliekot tikai par vienu punktu. Atlases sacensību 1.kārtā startēja arī Aleksandrs Komarovs, Valentīns Sipovičs, Andris Tomiņš, Vilnis Pavasaris, Miervaldis Belokopitovs un Aleksandrs Belovs.

      Dubultspēļu čempionātā starp vīriešu pāriem U. Kampāns pārī ar Gunti Driķi izcīnīja 6.vietu, bet Latvijas 11. kausa izcīņa novusā individuālajā vērtējumā Uldis ierindojās 5.vietā.

     Uldis Kampāns kļuva par uzvarētāju Madonas novada atklātajā čempionātā.

Latvijas jaunatnes čempionāta novusā finālā jēkabpilietis Juris Stikāns izcīnīja 3.vietu. Savukārt, jauniešu sacensībās novusā “Mežotnes talanti” zēnu konkurencē kļuva par sudraba medaļnieku.

3. Jēkabpils atklātajā turnīrā ,,Zelta kija 2018” piedalījās 34 novusisti no Jēkabpils pilsētas, Salas un Krustpils novadiem. Kopvērtējumā galīgās vietas noskaidroja, summējot izcīnītās vietas 3 posmos. Par 2018. gada uzvarētāju vīriešu konkurencē kļuva Andris Celmiņš , bet zēnu un sieviešu grupā 1.vietu kopvērtējumā izcīnīja Juris Stikāns. 2. Jēkabpils atklātajā Lieldienu turnīrā novusā savu dalību bija pieteikuši 28 spēlētgribētāji, kas mēroja ceļu arī no Pļaviņām, Aiviekstes, Salas novada Biržu ciemata un Krustpils. Par šī gada turnīra uzvarētāju kļuva Māris Zīraks (Aiviekste). Sievietes un zēni spēlēja kopā ar kungiem, kur meistarīgākā no kundzēm šoreiz bija viešņa no Pļaviņām Nora Osipauska. Zēnu konkurencē nepārspēts palika jēkabpilietis J.Stikāns. Pirmo reizi Jēkabpils novusa vēsturē notika turnīrs sievietēm ”Spicā dāma”, kurā 1.vietu izcīnīja un goda titulu “Spicā dāma” ieguva pieredzes bagātā Biruta Babra no Aizkraukles.

Jēkabpils atklātajā turnīrā novusā personām ar īpašām vajadzībām “Ziemassvētku kauss 2018”, kur piedalījās 39 dalībnieki. Pirmās vietas savās grupās izcīnīja – Mairis Ziediņš, Madars Zālītis, Marina Bivainīte un Rita Ahentāle. Kopvērtējumā labākais – Mairis Ziediņš.

TRIATLONS, DUATLONS

Sacensībās “Daugavpils Duatlons 2018" (skrien+velo+skrien) tika izcīnīts Latvijas čempionu tituls duatlonā un vienlaicīgi tas bija arī Baltijas kauss. Jēkabpils sporta centra komandas dalībnieks Anatolijs Macuks izcīnīja 2.vietu kopvērtējumā un 1.vietu savā vecuma grupā.

Jēkabpils triatlonā, kas reizē bija arī Latvijas Kausa noslēdzošais posms (“Jēkabpils sporta centra balvas 2018” 6.posms) goda pjedestāla augstāko pakāpienu iekaroja A. Macuks, kurš ļoti pārliecinoši uzvarēja MO grupas konkurencē. Šajā pašā distancē kā ceturtais finišēja Valdis Fiļovs, 6.vieta Mārtiņam Frīdim Lūkam, 8.vieta Ramiro Grandānam, 9.vieta Alvim Miteniekam, 10.vieta Pēterim Balodim. Uzvaras lauri savās grupās tika izcīnīti arī Aijai Rogālei, Dacei Staģītei, Renāram Vasiļjevam un Kristeram Elksnim. Sudraba medaļnieku statusā – Alise Gabriela Miteniece un Zanda Kārkliņa. Uz 3.vietas cienīgā pjedestāla pakāpiena kāpa Gunita Miteniece, Kitija Elksne un Juris Grodnis. Olimpiskā sešinieka sarakstu savās vecuma grupās noslēdza Kaspars Kravalis un Juris Celmārs.

GALDA HOKEJS

Jēkabpils GHK Jēkabpils 3.vidsskolas sporta manēžā uzņēmās Pasaules Tūres Supersērijas posma "Latvia Open" un Pasaules Klubu čempionāta organizēšanu. Turnīrā piedalījās 131 dalībnieks no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas, Dānijas, Kazahstānas, Somijas, Ukrainas, Zviedrijas, un protams, Latvijas. Savukārt, Pasaules Klubu čempionātā startēja 23 komandas, tostarp 12 komandas no Latvijas. Jēkabpiliešu klubu cīņās ierindojās 16.vietā. Komandā spēlēja Andrejs Kuzņecovs, Rūdolfs Valainis, Kristaps Zarinieks, Gatis  Golonovs. Latvijas Komandu čempionātā Jēkabpils GHK ierindojās 8.vietā (Andrejs Kuzņecovs, Rūdolfs Valainis, Kristaps Zarinieks, Elvijs Višņevskis). 2018.gada sezonā Andrejs Kuzņecovs Pasaules Tūres Supersērijas posmā "Latvia Open" ierindojās 42.vietā, Latvijas čempionātā 14.vietā, Pasaules Tūres posmā "Latvia Open" 15.vietā un Pasaules Tūres Supersērijas posmā "Riga Cup" - 49.vietā. Savukārt, Kristaps Zarinieks - Pasaules Tūres Supersērijas posmā "Riga Cup" 4.līgā ierindojās 1.vietā un 121.vietā sacensību kopvērtējumā. Aleksandrs Bugo Latvijas Amatieru līgas sezonas kopvērtējumā vīriem izcīnīja 3.vietu un Pasaules Tūres posmā "Latvia Open" amatieru grupā bija otrais labākais.

HOKEJS

Daugavpils pilsētas atklātajā hokeja čempionātā Jēkabpils senioru 45+ hokeja komanda aizvadītajā sezonā ierindojās olimpiskā sešinieka 6.vietā.

      Gada sākumā “Makondo Team” organizēja hokeja turnīru “Lūša kauss 2018”! Sadarbībā ar Jekabpils SC, “Gaļas nams” un “Veikparks.lv” tika dota iespēja satikties visiem hokeja sporta entuziastiem uz Radžu ūdenskrātuves un mēroties spēkiem ar pašu izveidotajām komandām. Uzvaras laurus plūca pašmāju komanda “Jūsu mīļākā komanda”, apsteidzot viesus “Preiļi 2” un “Preiļi 1”, kas izcīnīja attiecīgi 2. un 3.vietu.  Pasākums pulcēja ne tikai ap 60 dalībniekus, bet arī ieinteresētus skatītājus un bērnus.

Jau otro gadu apvienība “Makondo team” sadarbībā ar Jēkabpils SC aicināja mazos censoņus mācīties slidot un pārvaldīt ripu. Zinošu jauniešu pavadībā savas prasmes uzlaboja patiesi kupls dalībnieku skaits. 

FLORBOLS

LČ florbolā vīriešu 2.līgā par uzvarām cīnījās 20 komandas, kas pēc savām lokācijas vietām sadalītas bija divās grupās. Austrumu grupā iekļautas 12 vienības, tajā skaitā „Jēkabpils”. Jēkabpilieši pēc aizvadītām 22 spēlēm un izcīnītajiem 17 punktiem grupā ierindojās 10.vietā. Komandas rindās rezultatīvākais spēlētājs aizvadītajā sezonā bija Jānis Kalniņš, kurš 20 spēlēs guva 39 vārtus un izdarīja 13 rezultatīvas piespēles.

RAKETLONSBADMINTONS, KROSMINTONS

Artūrs Dzirkalis - LABL (Latvijas apvienotās badmintona līgas) kopvērtējumā C grupā - 3. vieta, Latvijas badmintona čempionātā U-15 - 5.vieta, U-17 grupā gan vienspēlēs, gan arī dubultspēlēs izcīnīta 5.vieta, starp junioriem (U-19) – vienspēlēs 4.vieta un dubultspēlēs – 6.vieta, Raketlons - IWT Latvian Open U-21 grupā - 2. vieta, Krosmintons - LV tūres kopvērtējumā 1. vieta dubultspēlēs kopā ar Uldis Dzirkali, ICO Speedminton® Riga Cup 2018 – dubultspēlēs – 2.vieta, jauniešu U18 kategorijā – 1.vieta. Uldis Dzirkalis - LABL (Latvijas apvienotās badmintona līgas) kopvērtējumā B grupā - 2. vieta, Latvijas čempionātā vienspēlēs – 21.vieta, Raketlons - 10.Latvijas čempionātā Elites grupā – 1.vieta, IWT Latvian Open – dubultspēlēs 2.vieta, Swedish Open 40+ - 1 .vieta un Elites grupā 14.vieta, Latvian Open 40+ - 2. vieta, dubultspēlēs - 2. vieta, Austrian Open (world tour finals) - 40+ - 1. vieta, Elites gr. 7. vieta, Krosmintons - LV tūres kopvērtējumā - vienspēlēs 1. vieta, dubultspēlēs - 1.vieta, ICO Speedminton® Riga Cup 2018 - dubultspēlēs – 2.vieta, vīriešu vienspēlēs – 1.vieta. Pavisam kopā 2018.gadā Uldis ir piedalījies 26 turnīros, bet Artūrs– 22. Capital badminton Club (CBC) organizētajās PBL (6 etapas) badmintona sacensībās Lietuvā Ingūna Aldiņa spēlējot pārī ar lietuvieti Jurgitu Girdiušaiti 6 pāru konkurencē izcīnīja 2.vietu C līgas MD (sieviešu) dubultspēlēs. Uldis Lazdiņš spēlējot pārī ar lietuvieti Mindaugas Kelpšas 10 pāru konkurencē izcīnīja 1.vietu C līgas VD (vīriešu) dubultspēlēs. Ingūna un Uldis spēlēja C līgā MX (jauktajās) dubultspēlēs, kur 14 pāru konkurencē ierindojās 1.vietā. Viļņā badmintona sezonas atklāšanas sacensībās jauktajās dubultspēlēs deviņu pāru konkurencē Ingūna Aldiņa un Uldis Lazdiņš izcīnīja 1.vietu. Sieviešu dubultspēlēs Ingūna ierindojās 2.vietā, bet vīriešu vienspēlēs C grupā Uldis pirmais.

SLĒPOŠANA

25.Tautas slēpojumā „Apkārt Alaukstam” no jēkabpiliešu vidus augstākais rezultāts sacensībās Aivai Jakubovskai - izcīnīta 3.vieta. 16 km distancē startēja arī: Kaspars Lipskis, Ramiro Grandāns, Armands Žurila, Igors Mihaļevs, Aivita Ķiploka, bet 8,5 km garajā Veselības distancē startēja Inna Sokolova, Juris Upītis, Imalda Žurila un Sergejs Mihaļevs. Jēkabpils komanda vairākkārt tika uzteikta kā aktīvākie un sirsnīgākie līdzjutēji. 

NŪJOŠANA

„Pasaules Nūjošanas kausā 2018” dalību ņēma arī deviņas Jēkabpils komandas “Bitīt`matos!” dalībnieces. Tautas klasē 5 km distancē Dzintra Ušacka izcīnīja 3.vietu un ar nelielu 3 sekunžu starpību viņai pa pēdām finišu kā ceturtā sasniedza arī Janīna Vaivade. 10 km distancē savā vecuma grupā Jolanta Vanaga finiša taisni šķērsoja kā ceturtā.

TAEKWON-DO

Atklātajā turnīrā Taekwon-do – Latvian Cup 2018 piedalījās 400 dalībnieku no 8 valstīm – Latvijas, Polijas, Krievijas, Ukrainas, Austrijas, Kazahstānas, Baltkrievijas, Uzbekistānas. Pašam jaunākajam turnīra dalībniekam ir 7 gadi, bet vecākajam – 17. Jēkabpils komandu pārstāvēja divi klubi – TAN-GUN un T.K.D. - kopumā 26 dalībnieki. Dalībnieki parādīja savu meistarību un no turnīra atveda 29 medaļas – 3 zelta godalgas, 9 sudraba un 17 bronzas.

VETERĀNU SPORTS

Malagā (Spānijā) norisinājās PČ vieglatlētikā veterāniem, kur Normunds Ivzāns izcīnīja sudraba godalgas gan 10km, gan arī 5km soļošanas distancēs. PČ laikā WMA Prezidents Stanley Perkins apbalvoja Normundu ar 2017.gada labākā pasaules vieglatlēta titula iegūšanu kategorijā - soļošana. Madridē (Spānijā) EČ veterāniem starp spēcīgākajiem vieglatlētikas vecmeistariem soļotājs N.Ivzāns izcīnīja 3.vietu M45 grupā 3000m soļošanā, bronzas medaļu arī 5km soļojumā un komandu cīņā. Alicantē (Spānijā) norisinājās EČ veterāniem krosā un soļošanā, kurā Normunds Ivzāns 30km soļošanas distancē izcīnīja zelta godalgu.

     Jēkabpilieši aizvadīja veiksmīgus startus 5.BČ un 4.LČ vieglatlētikā veterāniem. Rutai Šķiparei LČ 1.vieta 200m skrējienā, 3.vieta 400m skrējienā un 2.vieta 800m skrējienā. Anitai Šteinbergai izcīnīta 2.vieta 1500m skrējienā un 2.vieta arī 3000m skrējienā. Aivitai Ķiplokai izcīnīta LČ 4.vieta augstlēkšanā. Savukārt Baiba Grasa lodes grūšanā sievietēm izcīnīja 2.vietu LČ un 3.vietu BČ. Diska mešanā sievietēm Ritai Šķiparei 1.vieta LČ, Aivitai Ķiplokai 2.vieta LČ un 3.vieta BČ, bet Baibai Grasai 1.vieta LČ un 2.vieta BČ. Šķēpmešanā Baibai Grasai 2.vieta LČ un 3.vieta BČ, bet Aivitai Ķiplokai 5.vieta gan LČ, gan BČ. Vesera mešanā dāmām Ritai Šķiparei 1.vieta LČ, bet svara mešanā – 1.vieta Latvijā un 2.vieta Baltijā. Ar panākumiem startēja arī Jēkabpils komandas kungi. Aldonis Palkavnieks nepārspēts skrējienos – 1.vietas gan LČ, gan BČ 100m, 200m un 400m skrējienos. Zigmunds Znotiņš izcīnīja 1.vietu 100m skrējienā LČ, un 3.vieta šajā čempionātā arī tāllēkšanā. 5km soļošanas distancē abu čempionātu zelta medaļas arī Normundam Ivzānam. Viktors Zarņickis izcīnīja 1.vietu LČ un 4.vietu BČ tāllēkšanā vīriešiem, bet trīssoļlēkšanā viņam izcīnīta 2.vieta gan LČ, gan BČ.  Ivars Dundurs izcīnīja 1.vietu lodes grūšanā abos čempionātos, bet diska mešanā – 3.vieta LČ un 2.vieta BČ. Šķēpa mešanā Ivaram 1.vietas abos čempionātos. 

     Jāņa Daliņa piemiņas sacensībās un LČ soļošanā 10km distancē Normundam izcīnīta 4.vieta.

Latvijas Sporta veterānu - senioru savienības (LSVS) 55.sporta spēļu finālsacensībās distanču slēpošanas sacensībās augstākais rezultāts un vieta uz goda pjedestāla Imantam Meldrājam, kas izcīnīja 3.vietu. Olimpiskajā sešiniekā savās vecuma grupās iekļuva arī - Zanda Kārkliņa (4.vieta), Aiva Jakubovska (5.vieta) un Aivars Druvenieks (4.vieta). Stafetē Jēkabpils komanda ierindojās 10.vietā un tās sastāvā startēja: Ramiro Grandāns, Žanna Zolberga, Zanda Kārkliņa, Pēteris Krastiņš. Jēkabpili sacensībās pārstāvēja arī Valdis Fiļovs, Kaspars Lipskis un Sergejs Mihaļevs. Savukārt LSVS Pašvaldību 55. sporta spēļu finālsacensību distanču slēpošanā komandu vērtējumā jēkabpiliešiem 11.vieta. Vieglatlētikā telpās par divkārtēju čempionu kļuva Aldonis Palkavnieks, kas uzvaras laurus plūca 60m un 200m distancēs. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena 3000m soļošanā kāpa Aija Rogāle un Normunds Ivzāns. Latvijas Simtgades spēļu medaļu komplektu savā īpašumā ieguva Zigmunds Znotiņš, kas izcīnīja 1.vietu trīssoļlēkšanā, 2.vietu tāllēkšanā un 3.vietu 60m skrējienā. Par sudraba medaļniekiem lodes grūšanā kļuva Baiba Grasa un Ivars Dundurs. Otro labāko rezultātu augstlēkšanā un trīssoļlēkšanā uzrādīja Viktors Zarņickis bet  tāllēkšanas sektorā viņš bija trešais. 1 jūdzes skrējienā Zanda Kārkliņa finišēja otrajā pozīcijā, bet 3000m soļošanā - trešajā. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena 200m distancē kāpa Ruta Šķipare, bet 60m -Vladimirs Golubevs. Nozīmīgu ieguldījumu komandas kopvērtējumā deva Gunita Miteniece, kura pieņēma izaicinājuma un sīvā konkurencē veiksmīgi nostartēja 200m, 800m un 1 jūdzes skrējienos. Pavasara krosa sacensības šogad norisinājās Jēkabpils Mežaparkā, kur savās vecuma grupās 1.vietas izcīnīja Aija Rogāle, Anatolijs Macuks un Aivars Bondars. Par sudraba medaļniekiem kļuva Alda Vulāne un Pēteris Krastiņš, bet uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Ruta Šķipare un Anita Šteinberga. Komandu konkurencē Jēkabpils pilsētas komandai 4.vieta.  Vieglatlētikas finālsacensībās izcīnītas 10 zelta, 10 sudraba un 6 bronzas medaļas, bet 38 komandu konkurencē jēkabpilieši kopvērtējumā ierindojās 10.vietā un lielo pilsētu konkurencē olimpiskā sešinieka 5.vietā. Par trīskārtēju zelta medaļnieku kļuva Aldonis Palkavnieks, kas nepārspēts palika 100m, 200m un 400m skrējienos. Savukārt, divas zelta godalgas Normunda Ivzāna kontā - 3000m un 5000m soļojumos. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena šķēpa un diska mešanās kāpa Aivita Ķiploka, bet augstlēkšanas sektorā viņai izcīnīta bronzas medaļa. Ivars Dundurs uzvaras laurus plūca šķēpa mešanā un lodes grūšanā, bet diska mešanā ierindojās 3.vietā. Zigmunds Znotiņš uzrādīja labāko rezultātu tāllēkšanā, bet kā otrais finišēja 100m skrējienā un veica otro tālāko lēcienu trīssoļlēkšanā. Par trīskārtēju sudraba medaļnieku - tāllēkšanā, augstlēkšanā un trīssoļlēkšanā - kļuva Viktors Zarņickis. Ritas Šķipares kontā divas 2.vietas - diska mešanā un lodes grūšanā un viena 3.vieta - šķēpa mešanā. Anita Šteinberga kā otrā finišēja 3000m distancē un bija trešā ātrākā 800m. Aivars Bondars izcīnīja sudrabu 5000m skrējienā un bronzu - 1500m. Ruta Šķipare kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena 200m distancē, bet 400m izcīnīta 4.vieta un 800m – 7.vieta. Baiba Grasa savā īpašumā ieguva bronzas medaļu diska mešanā, bet ierindojās 4.vietā lodes grūšanā un šķēpa mešanā. Mazajā zviedru stafetē (100m+200m+300m+400m) Jēkabpils kvartets Aivita Ķiploka, Rita Šķipare, Anita Šteinberga un Ruta Šķipare finišēja piektajā pozīcijā. Volejbola laukumos 40+ grupā pārbaudīti spēki tika gan sieviešu, gan arī vīriešu konkurencē. Dāmas ierindojās 4.vietā un komandā spēlēja Inita Smirnova, Gunta Tauriņa, Gunta Ņesterenko, Līga Veipa, Dana Sila un Dace Grīnfelde. Savukārt, kungu komandai veiksme nebija sabiedrotā un kopvērtējumā izcīnīta 5.vieta. Komandas rindās spēlēja Aigars Ločmelis, Armīns Zirģelis, Raimonds Adamovičs, Jurijs Naumovs, Vladislavs Laba, Ingars Krūmiņš, Jānis Sils un Aigars Vasiļjevs. Jāatzīmē, ka pēc svinīgā gājiena Jēkabpils komanda tika atzīta par atraktīvāko komandu! Svara stieņa spiešanā guļus savās vecuma grupās un svara kategorijās uzvaras laurus plūca Nataša Ņikitina, Olga Miglāne, Skaidrīte Voiko, Židrijus Sabaļausks un Valdis Alksnītis. Sudraba medaļu izcīnīja Rolands Degro, bet bronzu – Vasilijs Drobovs. 12 komandu kopvērtējumā ar 69 punktiem un augstāku Wilkss koeficientu (470.35) jēkabpilieši ierindojās 2.vietā. Peldēšanas sacensībās par divkārtēju zelta medaļnieci kļuva Jolanta Grugule (50m brīvais stils un 50m uz muguras). 50m peldējumā uz muguras sudraba medaļu izcīnīja Guva Ivbule, bet 50m br/s viņa finišēja septītajā pozīcijā. Savukārt, divas bronzas medaļas savā īpašumā ieguva Ivars Pleiko (50m brīvais stils un 50m uz muguras). 100m brīvajā stilā un 100m peldējumā uz muguras uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Anita Millere. Komandas labā nozīmīgu punktu pienesumu deva arī Artūrs Līcītis (5.v.100m br/s), Sergejs Mihaļevs (5.v. 50m br/s), Ivars Andžāns (4.v. uz muguras un 5.v. br/s), Andris Cakuls (7.v. br/s) un Salvis Ozoliņš (9.v. br/s). Jauktajā brīvā stila stafetē 4x50m jēkabpilieši (J. Grugule, G. Ivbule, A.Līcītis un I. Pleiko) izcīnīja 8.vietu. Kopvērtējumā Jēkabpils ar 146 punktiem ierindojās 7.vietā starp 12 komandām. Novusa sacensībās piedalījās 43 novusa komandas un Jēkabpils novusisti uz šīm sacensībām devās minimālā 4 dalībnieku sastāvā: B. Babra, U.Kampāns, M. Zīraks, A. Gilučs. Nobeigumā katra dalībnieka individuāli izcīnītie punkti deva kopējos punktus komandu kopvērtējumam, kurā Jēkabpils ar iegūtiem 53 punktiem ierindojās 13. vietā, bet starp pilsētu komandām 4. vietā. Individuālajā vērtējumā augstāko sniegumu no jēkabpiliešiem savā vecuma grupā starp sievietēm 70+ uzrādīja Biruta Babra, izcīnot 3.vietu, bet vīru grupā 60+ Mārim Zīrakam 8.vieta, Arvīdam Gilučam 24.vieta, 50+ grupā Uldim Kampānam 12. vieta. Velobraukšanā jēkabpilieši startēja 10km solo braucienā, kur Kaspars Lipskis savā vecuma grupā izcīnīja 1.vietu, bet Vitauts Luberts ieņēma sesto pozīciju. Jēkabpilieši 18 komandu konkurencē kopvērtējumā ierindojās 14.vietā.

Latvijas sporta veterānu − senioru savienības XXVIII atskaišu − vēlēšanu konferencē tika apbalvotas LSVS 55.sporta spēļu − 100gades spēļu uzvarētāju komandas, 2018.gada Pasaules, Eiropas veterānu čempionātu Latvijas sportisti medaļnieki, kā arī pilsētu, novadu sabiedriskie sporta aktīvisti, brīvprātīgie un organizatori. Lepojamies ar jēkabpiliešiem, kas tika sumināti šajā pasākumā! Sporta Laureāta zīmi saņēma pasaules un Eiropas čempionāta medaļnieki: Valdis Alksnītis - par izcīnīto zelta medaļu Pasaules čempionātā veterāniem (70+) klasiskajā svara stieņa spiešanā guļus; Normunds Ivzāns -  par divām uzvarām Eiropas NON Stadia čempionātā Alicantē, Spānijā (1.vieta individuāli un 1.vieta komandu cīņā), par divām bronzas medaļām Eiropas čempionātā vieglatlētikā veterāniem telpās, par divām sudraba medaļām Pasaules čempionātā vieglatlētikā veterāniem, kā arī par 2017.gada labākā pasaules vieglatlēta titula iegūšanu kategorijā – soļošana; Aivars Druvenieks – par izcīnīto 3.vietu 15. Eiropas čempionātā 24h rogainingā komandas sastāvā. Ar Latvijas 100-gades Goda medaļu tika apbalvota Aiva Jakubovska - par izcilu LSVS 55.sporta spēļu finālposma pavasara krosā organizēšanu un Māris Jaudzems – par nesavtīgu atdevi sportam, kalpojot sportam neskaitāmu gadu garumā. 100-gades liecinieka Goda zīme tika pasniegta vēl vairākiem LSVS 55.sporta spēļu finālposma pavasara krosā organizatoriem - Baibai Grasai, Edgaram Lambam, Aivaram Norim - par izcilu LSVS 55.sporta spēļu finālposma pavasara krosā organizēšanu un dažādu papildus aktivitāšu iekļaušanu bērniem, ģimenēm un vecmeistariem, sadarbību ar brīvprātīgajiem palīgiem LSVS pavasara posma organizēšanā. Savukārt Pateicības raksts piešķirts Ilonai Žurilai – aktīvai sabiedriskai darbiniecei par ieguldīto brīvprātīgo darbu un palīdzīgo roku sporta dzīves organizēšanā, pavasara krosa un citu pasākumu veiksmīgā organizēšanā un norisē!

Latvijas 85 vadošākie sporta vecmeistari tikās 6. Jēkabpils atklātās veterānu sacensības vieglatlētikā telpās ,,Lūša kauss 2018'', lai sezonu uzsāktu ar sparīgiem startiem un labiem rezultātiem. Šajās sacensībās vietu sadalījums tiek vērtēts pēc vecuma koeficienta un dalībnieki sacentās 2 vecuma grupās. Starp jēkabpiliešiem olimpiskā sešiniekā ierindojās šādās vietās: Rutai Šķipare 1.vieta 1500m skrējienā 200 m – 2.vieta, Normundam Ivzānam 1.v. 3km soļošanā, Aldonim Palkavniekam 5.vieta 60m skrējienā un 4.vieta 200m skrējienā, Vladimiram Golubevam 3.vieta 200m skrējienā, Anatolijam Macukam 1500m skrējienā 2.vieta, Aivaram Bondaram 1500m skrējienā 5.vieta, Aijai Rogālei 1500 m skrējienā 3.vieta, lodes grūšanā Ivaram Dunduram 3.vieta, Marģeram Jaudzemam 13.vieta, bet Ritai Šķiparei 2.vieta. “Lūša Kausā 2018” dzimuši arī 3 jauni rekordi – par 14 cm lodes grūšanā līdzšinējo rekordu ir labojis Normunds Skangalis no Skrīveriem (rezultāts – 14,56m), par 23,65 sek labots rekords 3000m soļošanā – to ar rezultātu 14:57,15 paveica Anita Čuhnova no Ogres. 3000m soļošanā labots rekords arī vīriešiem – ar rezultātu 12:37,21 (-13,91 sek) to izdarīja Normunds Ivzāns! 

Baltkrievijas atklātajā ziemas čempionātā veterāniem N. Ivzāns 3km soļošanas distancē izcīnīja uzvaru kā grupā, tā arī pēc koeficienta un uzstādīja sacensību augstvērtīgāko rezultātu. Latgales atklātajā čempionātā vieglatlētikā veterāniem telpās Normunds 3km soļošanas distancē izcīnīja 1.vietu. Savukārt, Ivars Dundurs lodes grūšanā ieguva sudraba medaļu. Kokneses novada atklātajā čempionātā vieglatlētikā veterāniem „Viestura kauss” Normunds Ivzāns izcīnīja 1.vietu 5km soļošanā vīriešiem, Aivita Ķiploka 3.vietu šķēpa mešanā un 8.v.diska mešanā, Ivars Dundurs 7.v. šķēpa mešanā un 12.v. lodes grūšanā, bet Viktors Zarņickis 3.v. augstlēkšanā, 5.v.tāllēkšanā un 2.v. trīssoļlēkšanā. Tradicionālajās Līgu un Jāņu senioru atklātajās sacensībās vieglatlētikā V. Zarņickis ierindojās 3.v. augstlēkšanā un tāllēkšanā, I. Dundurs 4.v. lodes grūšanā un 2.v. šķēpa mešanā, A. Ķiploka 4.v. augstlēkšanā un šķēpa mešanā, kā arī diska mešanā. VI Latgales atklātajā čempionātā vieglatlētikā veterāniem ar pārliecinošu uzvaru gan savā vecuma grupā, gan pēc koeficientu sistēmas, gan arī absolūtajā vērtējumā 5000m soļošanā pjedestāla virsotni iekaroja Normunds Ivzāns. Veiksmīgi, spēcīgā konkurencē šķēpa mešanas un lodes grūšanas sektoros, cīnījās arī Ivars Dundurs, kurš šķēpa mešanā izcīnīja 3.vietu, bet absolūtajā vērtējumā 5.vietu, un lodes grūšanā attiecīgi 5.un 6.vieta.

TAUTAS SPORTS

Pusotrs simts dalībnieku 2017.gada pēdējo dienu iesāka sportiskā garā, piedaloties tradicionālajā Jēkabpils sporta centra rīkotajā Vecgada rūķu skrējienā. Ātrākie dalībnieki tika apbalvoti divās vecuma grupās: starp meitenēm ātrākās - Agate Šicāne, Laine Odziļeviča, Laura Pinne, Kitija Elksne, Annija Grandāne, Railija Ragaine, starp dāmām - Linda Dubkova, Zane Lauva, Sintija Kvedere, Mārīte Vilcāne, Aija Rogāle, Natālija Treulande, starp zēniem - Ardis Liepiņš, Kristaps Platgalvis, Endijs Maiks Ūbelis, Linards Seglērs, Dāvis Jasis, Kristers Elksnis, bet kungu vidū - Anatolijs Macuks, Jevgēnijs Turkins, Andrejs Bondarevs, Daniels Buko, Dairis Jakubovskis, Ingus Znotiņš.

Ziemas sacensībās tautas sportā “Ziemīšu jampadracis 2018” mērķis ir popularizēt slēpošanu un noskaidrot aktīvākos un ātrākos slēpotājus dažādās vecuma grupās. 1.kārtā dalībnieki distanci veica distanču slēpošanas brīvā stilā , kur aptuveni 900m sprinta distancē savās vecuma grupās ātrākie bija Imants Meldrājs, Dace Staģīte, Sergejs Mihaļevs, Daina Lūkina, Justs Lūkins, Zanda Kārkliņa, Nauris Vaiders, Zane Lauva, Aivars Žurila, Imalda Žurila, Agate Šicāne, Kristiāns Lipskis un Juris Celmārs. 2.kārtā straujā atkušņa dēļ slēpošana tika aizstāta ar skriešanu. Dalībnieki veica aptuveni 300 m garu distanci ar apgrūtinājumu (hantelēm) un vēl divus apļus bez apgrūtinājuma, bet jaunākie sacensību dalībnieki – 1 apli ar apgrūtinājumu un vienu bez. Savās vecuma grupās labākos rezultātus uzstādīja: Imants Meldrājs, Alda Vulāne, Sergejs Mihaļevs, Gundega Jurāne, Aivars Bondars, Zanda Kārkliņa, Viesturs Celmārs, Zane Lauva, Egīls Jaksons, Imalda Žurila, Annija Grandāne un Juris Celmārs. 3.kārtā - Ziemas duatlonā (slēpošana+skriešana) uzvaras laurus plūca Imants Meldrājs, Dace Staģīte, Vitauts Luberts, Aivita Ķiploka, Justs Lūkins, Zanda Kārkliņa, Valdis Fiļovs, Zane Lauva, Raitis Ludboržs, Imalda Žurila, Tabita Tīna Lūka, Laine Odziļeviča un Dāvis Līcītis. 4.kārtā –komandu stafešu slēpojumā 1.vietu izcīnīja komanda, kuras sastāvā startēja: Nauris Vaiders, Aivita Ķiploka, Egīls Jaksons, Dace Staģīte un Jurijs Narels. 2.vieta komandai, kuras sastāvā bija: Igors Mihaļevs, Kristiāns Lipskis, Gundega Jurāne, Laura Pinne un Lūcija Brikše, bet 3.vieta komandai ar šādu sastāvu: Justs Lūkins, Guntis Jurāns, Ilmārs Lucijanovs, Guna Ivbule, Alda Vulāne. 5.kārtā – pāru slēpojumā 1.vietu sacensībās izcīnīja Ivars Timko un Igors Mihaļevs, aiz sevis atstājot – Dainu Lūkinu pārī ar Zandu Kārkliņu un Zani Lauvu pārī ar Artūru Līcīti. Tikai sekundi 3.vietas ieguvējiem zaudēja Ilmārs Lucijanovs pārī ar Aivitu Ķiploku, bet 5. un 6.vietā attiecīgi – Laine Odziļeviča/Ramiro Grandāns un Sandra Kampāne/Armands Žurila. 6.kārtā – 1 stundas slēpošanā, kas vienlaikus bija arī „Jēkabpils sporta centra balva 2018” 1.posms, uzvarētāju godā bija Imants Meldrājs, Dace Staģīte, Leons Seškens, Daina Lūkina, Ivars Saldaks, Zanda Kārkliņa, Pēteris Krastiņš, Zane Lauva, Raitis Ludboržs, Imalda Žurila, Tabita Tīna Lūka, Kaspars Kravalis, Dāvis Ņikonovs, Laine Odziļeviča, Kristiāns Lipskis, Juris Celmārs. Absolūti labākos rezultātus stundas slēpojumā uzrādīja un kausus savā īpašumā ieguva – Raitis Ludboržs un Zanda Kārkliņa, bet 2.un 3.vietu absolūti labāko vērtējumā izcīnīja attiecīgi Pēteris Krastiņš un Žanna Zolberga, Valdis Fiļovs un Imalda Žurila. Savukārt, “Ziemīšu jampadracis 2018” kopvērtējumā uzvarētāji savās vecuma grupās bija: Imants Meldrājs, Dace Staģīte, Sergejs Mihaļevs, Aivita Ķiploka, Justs Lūkins, Zanda Kārkliņa, Viesturs Celmārs, Zane Lauva, Raitis Ludboržs, Imalda Žurila, Kaspars Kravalis, Laura Nikola Pinne, Dāvis Ņikonovs, Laine Odziļeviča, Kristiāns Lipskis, Annija Grandāne, Juris Celmārs.

„Jēkabpils sporta centra balva 2018” norisinājās jau trešo gadu un tās mērķis ir popularizēt sportiski aktīvu un veselīgu dzīvesveidu Jēkabpils iedzīvotājiem, iepazīstināt iedzīvotājus ar dažādiem sporta veidiem un noskaidrot labākos un vispusīgākos sportistus Jēkabpilī. Arī šogad tā norisinājās deviņos posmos un balvas izcīņas dalībniekus aicināja izmēģināt spēkus vismaz sešos no deviņiem posmiem – šogad tie bija stundas slēpojums, pusstundas peldējums, izturības skrējiens apkārt Radžu ūdenskrātuvei ar šķēršļu joslu, Tautas duatlons, četrcīņa “Draudzība”, Jēkabpils krosstriatlons, Tautas skrējiens apkārt Radžu ŪK, Velokross apkārt Radžu ŪK, kā arī Jēkabpils atklātais orientēšanās čempionāts. Sezonas garumā vismaz vienā posmā piedalījās 426 dalībnieki (171 sieviete un 255 vīrieši) 17 vecuma grupās.

Izturības skrējiena “Pa lūša pēdām” („Jēkabpils sporta centra balvas 2018” 3.posms) distances garums bija aptuveni 7 km un tā sastāvēja no 10 šķēršļiem, bet jaunākie dalībnieki startēja 2.2km garā distancē ar 5 šķēršļiem. Pavisam kopā savus spēkus pārbaudīja 121dalībnieks. Savās vecuma grupās ātrākie “Izturības skrējienā” bija: Juris Celmārs, Krists Iesalnieks, Aksels Audze, Kaspars Kravalis, Konstantīns Grišulis, Valdis Fiļovs, Aivars Bondars, Sergejs Mihaļevs, Ksenija Varta, Kitija Elksne, Santa Vētra, Lāsma Turkopole, Guna Sola, Zanda Kārkliņa, Aivita Ķiploka, Alda Vulāne.

Tautas duatlona sacensībās („Jēkabpils sporta centra balvas 2018” 4.posms), kurās dalībniekiem bija jāveic distances skriešanā – velobraukšanā – skriešanā, savās vecuma grupās uzvarētāji bija: Gabriela Miteniece, Mareks Jaudzems, Kitija Elksne, Gatis Vilcāns, Laura Lapsa, Lāsma Turkopole, Kaspars Kravalis, Gunita Miteniece, Igors Mihaļevs, Zanda Kārkliņa, Ivars Timko, Anita Šteinberga, Uldis Lapsa, Dace Staģīte un Leons Seškens. Pasākumā tika apbalvots arī jaunākais sacensību dalībnieks – Mikus Mitenieks! 

“Četrcīņa “Draudzība” („Jēkabpils sporta centra balvas 2018” 5.posms) norisinājās šādās disciplīnās: 100m skrējiens, bumbiņas mešana, tāllēkšana no vietas, kā arī skrējiens - 400m sievietēm un V12 grupai, 800m vīriešiem. Savās vecuma grupās labākos rezultātus uzrādīja: Annija Bogdanova, Kristers Elksnis, Kitija Elskne, Ardis Liepiņš, Tabita Tīna Lūka, Mārtiņš Frīdis Lūks, Imalda Žurila, Kaspars Kravalis, Asja Jaksone, Aivis Mitenieks, Egils Jaksons, Guna Ivbule, Viesturs Celmārs, Guntars Siliņš, Anita Šteinberga, Aivars Bondars, Dace Staģīte, Leonds Seškens,

Rudens sezonas sākuma tradicionālais pasākums – Sporta diena pie Radžu ūdenskrātuves” šogad norisinājās 1.septembrī un pulcēja teju 250 dalībniekus – makšķerniekus, nūjotājus, skrējējus un velobraucējus. Konstantīna Martinova piemiņas sacensības pludiņmakšķerēšanā un spiningošanā kopumā startēja 42 dalībnieki. Pludiņmakšķerēšanā 1.vietu izcīnīja Kazimirs Anspoks (Rudzāti) ar kopējo loma svaru 3.56kg. Bērnu grupā 1.vieta Artūram Ozoliņam (Jēkabpils, loma svars - 1.86kg), bet sieviešu konkurencē – pirmā Ilze Barūkle (Ļaudona, loma svars – 1.33kg). Savukārt spiningošanas sacensībās 1.vietu izcīnīja Aleksandrs Ļebedevs (Koknese, kopējais loma svars – 8.41kg), sieviešu konkurencē 1.vieta Silvijai Strodei (Koknese), bet bērnu konkurencē – Artūram Vilnragim. Uz startu skrējienam un nūjošanai „Apkārt Radžu ūdenskrātuvei” („Jēkabpils sporta centra balvas 2018” 7.posms) pulcējās 95 skrējēji (t.sk. 24 bērnu skrējienos) un 9 nūjotājas. Sieviešu konkurencē savās vecuma grupās visātrākās bija Rēzija Vītola, Una Kraupiša, Zane Zemīte, Dzintra Skārda, Ineta Jerofejeva, Ruta Šķipare, Anita Šteinberga un Alda Vulāne. Vīriešu konkurencē uzvaras laurus plūca Emīls Lamba, Kristers Mežinskis, Rainers Trubačs, Pauls Ārents, Jevgēnijs Turkins, Andrejs Bondarevs, Pēteris Trubačs, Leons Seškens. Bērnu grupā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa Sofija Liepiņa un Alise Gabriela Miteniece, Oskars Štrauhmanis un Juris Celmārs. Absolūtajā vērtējumā tautas skrējienā “Apkārt Radžu ūdenskrātuvei” uzvarēja Jevgēnijs Turkins un Ineta Jerofejeva. Savukārt, Nūjošanas pārgājienā distanci visātrāk veica Ilga Škutele. Līdz ar noslēdzošo Sporta dienas starta šāvienu velokrosā „Apkārt Radžu ūdenskrātuvei” („Jēkabpils sporta centra balvas 2018” 8.posms), distancē devās velobraucēji, kur pirmie finišēja Anna Gabriela Skrūzmane, Kitija Elksne, Enia Kaņepēja, Imalda Žurila, Evita Bauska, Līga Skrīvele, Inese Zvirgziņa, Dace Staģīte, Rihards Lozbers, Kristaps Ostrovskis, Kristiāns Patrijuks, Mārtiņš Mironovs, Matīss Bērziņš, Viesturs Lejiņš, Uldis Lapsa, Sergejs Mihaļevs un Andris Krastiņš. Bērnu grupā visātrākie bija Ieva Grīnberga, Alise Gabriela Miteniece, Oskars Štrauhmanis un Kristers Štrauhmanis. Absolūti labākos rezultātus 23 km distancē uzstādīja Matīss Bērziņš un Enia Kaņepēja. Velobraucienā kopumā startēja 100 dalībnieku (t.sk. bērnu braucienos).

„Jēkabpils sporta centra balvas 2018” kopvērtējumā tika vērtēta 6 labāko sacensību punktu summa. SC Balvas rezultāti:  S12 grupā 1.v. Alisei Gabrielai Miteniecei, V12 grupā 1.v. Jurim Celmāram, 2.v. Kristeram Elksnim, 3.v. Renāram Jaksonam, S15 grupā 1.v. Kitijai Elksnei, V15 grupā 1.v. Ardim Liepiņam, V16 grupā 1.v. Renāram Vasiļjevam, 2.v. Mārtiņam Frīdim Lūkam, S20 grupā 1.v. Imaldai Žurilai, V20 grupā – 1.v. Kasparam Kravalim, S30 grupā 1.v. Gunitai Miteniecei, 2.v. Asjai Jaksonei, 3.v. Marikai Spalviņai, V30 grupā 1.v. Aivim Miteniekam, 2.v. Igoram Mihaļevam, 3.v. Egīlam Jaksonam, S40 grupā 1.v. Zandai Kārkliņai, V40 grupā 1.v. Armandam Žurilam, S50 grupā 1.v. Anitai Šteinbergai, 2.v. Sandrai Kampānei, 3.v. Aivitai Ķiplokai, V50 grupā 1.v. Aivaram Bondaram, S60 grupā 1.v. Dacei Staģītei, V60 grupā 1.v. Leonam Seškenam, 2.v. Sergejam Mihaļevam, 3.v. Vitautam Lubertam. 

Mežaparkā norisinājās jau par saulgriežu tradīciju kļuvušais Jēkabpils sporta centra organizētais Līgo nakts skrējiens “Papardes ziedu meklējot”, kas šogad pulcēja 72 dalībniekus un par uzvarētājiem kļuva Annija Dektereva un Jānis Jerofejevs.

Ar devīzi “RADI Jēkabpilī” norisināsies Jēkabpils pilsētas svētki 2018, kur veicot sev piemērotu distanci skrienot, nūjojot vai braucot ar velosipēdu, jēkabpilieši šogad pilsētai un sev dāvanā sarūpēja 610km (kas teju līdzinās attālumam no Jēkabpils līdz Varšavai).

35. sezonas Pusstundas skrējienā vismaz kādā no 10 kārtām piedalījās 305 dalībnieki (154 sievietes un 151 vīrietis). Šogad apbalvota tika arī „Mobilā grupa” jeb paši jaunākie dalībnieki, kas skrējienu aizvadīja ratos kopā ar māmiņām - Neitans Marķīzs, Eduards Bogdanovičs Emīls Artūrs Akmens. Savukārt, uzvaras laurus savās vecuma grupās izcīnījuši Alda Vulāne, Mārīte Vilcāne, Vita Ormane, Jūlija Vēvere, Kristina Zolberga, Marta Buševica, Elīza Paveļjeva, Kristiāna Bērziņa, Annija Grandāne, Leons Seškens, Aivars Bondars, Guntars Siliņš, Konstantīns Grišulis, Kaspars Kravalis, Kristers Mežinskis, Artūrs Žmurovs, Emīls Lamba, Ralfs Bogdanovičs. 35. sezonas absolūti labāko skrējēju tituli šogad nonāk  Elīzas Paveļjevas  un Konstantīna Grišuļa rokās! Elīzai sezonā noskrieti 150 apļi, Konstantīnam – 172! Pusstundas velobraukšanu šogad organizēja neatkarīgā sportistu grupa ,,VSM veloserviss’’ sadarbībā ar Jēkabpils sporta centru, kurā aktīvu līdzdalību vismaz kādā no 4 kārtām ņēma 62 dalībnieki (44 vīrieši un 18 sievietes). Velobraucienā par uzvarētājiem kļuva Andris Krastiņš, Sergejs Mihaļevs, Juris Broks, Jānis Ancītis, Armands Žurila, Pēteris Balodis, Rinalds Druviņš, Kristiāns Lipskis, Mareks  Jaudzems, Roberts Luksts, Alda Vulāne, Īve Seškena, Biruta Lasmane, Evita Bauska, Kitija Elksne, Ieva Luksta, Ieva Grinberga. Kā ik gadu, īpaši priecājamies par ģimeņu atsaucību un dalību sporta pasākumos. Šī sezona ieies vēsturē ar ģimeni, kura mērojot ceļu no Rudzātiem, visi kā viens 100% noskrēja visas desmit kārtas un vēl paspēja gūt godalgas arī velobraukšanā, kā arī ikviens vēl saņēma laimīgās lozes balvu. No sirds sveicam Ormaņu ģimeni  no Rudzātiem – Vitu, Santu, Hariju, Mārci, Emīlu un Arkādiju. Kā aktīvākās ģimenes vēl tika sumināti - Jānis, Kristīne, Evelīna, Elīza un Emīls Artūrs Akmeņi; Inga, Jānis, Kristers un Kitija Elkšņi; Mitenieku ģimene -  Gunita, Aivis, Alise un Mikuss; Fiļovu ģimene – Diāna, Valdis un Ervīns; Jaksonu ģimene – Asja, Egīls un Renārs, kā arī Lambu ģimene – Zanda, Ģirts un Emīls. 

Rūpējoties par jēkabpiliešu iesaistīšanu aktīva dzīvesveida aktivitātēs un sniedzot savu ieguldījumu Latvijas simtgades svinību programmā, ir noorganizēti arī vairāki pārgājieni. Vietējo vēsturi izzinošais pārgājiens “Ieelpo pavasara smaržu” sākās ar novadpētnieka un vēsturnieka Arnolda Jakubovska stāstījumu par maršruta apvidus vēsturi. Kopējais maršruta garums bija 26 kilometri un dalībnieku skaits – 44. Pārgājienā/velobraucienā "Apkārt Kraukļu purvam" piedalījās 37 dalībnieki un maršruts kājām gājējiem bija 19km un velobraucēji veica 29km ar velosipēdiem. Pārgājiena sākuma punkts bija Ābeļu pagastā,  Akurateru dzimtas māju "Jaunzemji" pagalmā. Pārgājiens „Ieelpo rudeni” notika vakarā Salas novadā, Gustiņu meža apkārtnē. Pārgājienā devās 43 dalībnieki, mērojot aptuveni 17km garu maršrutu. Pārgājienā apkārt Radžu ūdenskrātuvei „Pa lūša pēdām ziemas priekus baudot” devās 25 mazi un lieli dalībnieki, veicot aptuveni 6,5km garu distanci.

Latvijas 100-gades aktīvajā sportiskajā sezonā no maija līdz 18.novembrim ikvienam bija iespēja krāt arī veselības kilometrus. Tas notika uz godprātības principa – pēc sevis izvēlēta distanču garuma un intensitātes pakāpes. Šajā disciplīnā tika sumināti – velobraucēji Marģers Jaudzems, Anita Lejiņa, Juris Šteinbergs, Vitauts Luberts. No skriešanas cienītājiem Mežaparkā vairākus simtus kilometrus veica Ilze Kancāne un Evita Sondore. Nūjošanas aktivitātēs nepārspēta Solvita Strade, bet Alda Vulāne veselības kilometrus krāja gan skrienot, gan nūjojot, gan braucot ar velo! 

Eiropas sporta nedēļas ietvaros norisinājās četri koptreniņi Jēkabpils Mežaparkā (senioriem un tautas sporta entuziastiem), Jēkabpils reģiona vispārizglītojošo skolu audzēkņu rudens kross, OSK “Sēlijas mežs” organizētā pasākuma “Orientieris 2018” noslēdzošais posms, 2018.gada sezonas atklāšanas sacensības peldēšanā, bet sporta nedēļas noslēgumā notika izzinošais pārgājiens „Ieelpo rudeni”. 

Jēkabpilieši savus spēkus ir pārbaudījuši, aktīvi piedalījušies un arī kāpuši uz goda pjedestāla taku skriešanas seriālā „Stirnu bukā”, skriešanas seriālā „BigBank" skrien Latvija", tradicionālajā Pļaviņu novada „Dambja skrējienā”, Lattelecom Rīgas maratonā Izskrien svētkus,  5.Aizkraukles novada pusmaratonā, Staro Rīga skrējienā, Līvenhofas skrējienā, „Mulgi maratons 2018” (dalībnieki startēja no Karksi Nuijas (Igaunijā), bet finišēja Rūjienā), ziemas skriešanas sacensībās “Noskrien ziemu”, Siguldas kalnu maratonā (70km distance), 53.Skrējienā „Daugavpils-Mežciems”, Simtagades pārgājienos Krustpils novadā, kalnu riteņbraukšanas sacensību seriālā SEB MTB maratonā, Latvijas riteņbraucēju vienības braucienā, kalnu riteņbraukšanas seriālā „LiVelo kauss MTB” un daudzos, daudzos citos pasākumos. 

Taku skriešanas seriālā „Stirnu buks” tika pārstāvēta arī Jēkabpils komanda „Lūša pēdās”, kas 59 komandu konkurencē kopvērtējumā ierindojās 19.vietā . Komandas sastāvā startēja: Anatolijs Macuks, Inese Macuka, Ērika Urtāne, Jurģis Urtāns, Donats Urtāns, Markus Urtāns, Ruta Šķipare, Raivis Ragainis, Elīza Paveļjeva, Aivars Bondars un Jevgēnijs Turkins. Kopā ar Jēkabpils komandas dalībniekiem visos posmos aktīvi piedalījies arī Igors Mihaļevs!

Desmito reizi norisinājās viens no lielākajiem tautas sporta notikumiem Latvijā – “SMScredit.lv Stipro skrējiens”, kur 10 km distancē komandu konkurencē pirmo vietu izcīnīja Jēkabpils komanda, kuras sastāvā startēja Anatolijs Macuks, Jevgēnijs Turkins, Guna Ģērmane un Jānis Ģērmanis!

Zoles turnīrā “Jēkabpils Zolmanis 2018” pieteicās 16 dalībnieki, kuri sacensību laikā izspēlēja 568 partijas, no tām piesakot 47 zoles, kas 40 gadījumos jeb 85% gadījumu tika izspēlētas lielajam uzvarot, bet 7 gadījumos – zaudējot. Par uzvarētāju kļuva Andris Ribāks. Īpašo nomināciju „Zoles magnēts” izcīnīja Aivars Kokins ar 5 uzvarētām zolēm un nevienu nezaudētu zoli, bet „Šerpākā zoles dāma” Laila Īvāne - vislabākais rezultāts dāmu konkurencē.

Olimpiskā diena tika kopīgi atzīmēta gan vingrojot, gan piedaloties dažādos konkursos. Šogad centrālais pasākums tika organizēts Jēkabpils stadionā, kurā piedalījās piecas klases, un katra no tām simbolizēja olimpiskā apļa noteikto krāsu. Ar dažādām sportiskām aktivitātēm, pozitīvā gaisotnē lieliski šo dienu aizvadīja 1A klase no 3.vidusskolas – Mārītes Viļumas vadībā un Jēkabpils Valsts ģimnāzijas aktīvākās klases 7C, 8A, 10A un 11A attiecīgi kopā ar audzinātājām - Dagniju Vībāni, Ingu Ermansoni, Sandru Bondari un Daci Seglēri. 

Pasaulē atzīmējamā Senioru dienā ar moto „Neskaties spogulī – esi aktīvs” ikviens seniors varēja aktīvi līdzdarboties koptreniņā, šaha pēcpusdienā prāta spēļu cienītājiem, konkursā ar novusa elementiem un futbola atvērtajā treniņā ar konkursiem. 

Vēsturisko brīdi – Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadienu - daudzi jēkabpilieši izvēlējās atzīmēt aktīvi un sportiski. Aktīvs domubiedru pulks 18. novembra rītā radīja savu - oriģinālu sveicienu Latvijas Valsts jubilejā, Jēkabpils pilsētas ielās noskrienot Latvijas kontūru. Simtgades svinībās aktīvi bija arī veloklubi “Selonia” un “LiVelo”. Sporta klubs “Selonia” aicināja ikvienu interesentu doties Latvijai veltītā 100km velobraucienā. Tā maršruts bija: Kempings Pērlīte-Viesīte-Lone-Nereta-Rite-Elkšņi-Aknīste-Dubulti-Pērlīte kempings. Savukārt, velokluba “LiVelo”100km organizētais brauciens maršruts bija – Jēkabpils-Sūnas-Varieši-Antūži-Jaunkalsnava-Ērgļi-Katrīna. 

 

Paldies ikvienam jēkabpilietim, kurš izaicināja sevi šajā īpašajā – Latvijas simtgades gadā un nesa Jēkabpils vārdu. Lai ikvienam sava personīgā uzdrīkstēšanās un izcīnītais rezultāts dod spēku, enerģiju un prieku turpmākajos startos! Vislielākā uzvara ir tā, kas izcīnīta pašam pār sevi!

 

Ar aprakstu par sportiskajām aktivitātēm 2018.gadā varat iepazīties 

Jēkabpils pilsētas pašvaldības sporta centra mājas lapā www.jekabpilssc.lv.

Informāciju apkopoja

Baiba Grasa

 
      Atpakaļ