Arhīvs


Sasniegumi sportā 2017.gadā
20.12.2018


2017.GADA ATSKATS SPORTĀ

Kamēr redzēsi, ka Tavam izvirzītajam mērķim IR vērtība – NEPADODIES!

Dažreiz mums ir vajadzīgs piespiest sevi tikai nedaudz, nedaudz vairāk, lai sasniegtu to, ko citi nekad nav sasnieguši. Lai nonāktu tur, kur neesi nekad bijis, jāiet par ceļu, ko nekad neesi gājis. Bieži pats ceļš līdz mērķa sasniegšanai izrādās interesantāks nekā pats mērķis… Tas ir labi vai slikti – to jāspriež katram pašam.

Jēkabpilieši 2017.gadā ir augstu novērtējuši to, cik liela loma viņu dzīvē ir sportošanai. Apzinājušies arī to, ka nekad nav par vēlu sasniegt to, kas iecerēts, ja ir milzīga apņemšanās un gribasspēks, tad jebkurā laikā un vecumā var sasniegt virsotni, gan sportā, gan karjerā. Mēs varam lepoties ar izciliem sportistiem, saliedētām komandām, gudriem treneriem un neapšaubāmi lieliskiem līdzjutējiem. Panākumi ir gūti pateicoties ticībai sev, komandas biedriem treneriem un sportiskajai veiksmei. Priecē, ka jēkabpiliešu līdzdalība dažāda mēroga sacensībās kļūst lielāka un apkopotā informācija ir tikai maza daļiņa no paveiktā, jo sasniegtās virsotnes ir daudz augstākas un plašākas. 

Paldies ikvienam, kas gada garumā ir palīdzējuši un atbalstījuši, un kopīgiem spēkiem esam centušies sportistu sasniegumus publicēt un lepoties ar katru no tiem, kas popularizējuši Jēkabpils pilsētas vārdu gan startējot, gan arī piedaloties organizatoriskajos darbos. Koncentrētā veidā sniedzam 2017. gada sasniegumu apskatu.

Labāko sportistu sumināšana un ballēšanās pasākumā ,,Sporta Laureāts 2017”, 12.janvārī plkst.19:00, Tautas namā. Lūdzam sportistus šim pasākumam pieteikties laicīgi Sporta centrā līdz 10. janvārim.

PČ – pasaules čempionāts, EČ – Eiropas čempionāts, LČ – Latvijas čempionāts, LK – Latvijas kausa izcīņa, LSVS – Latvijas sporta veterānu savienība, LBL – Latvijas basketbola līga, LJBL – Latvijas jaunatnes basketbola līga, BL – Baltijas līga, BBL – Baltijas basketbola līga, LJO – Latvijas Jaunatnes olimpiāde, LJČ – Latvijas jaunatnes čempionāts, JČ – jaunatnes čempionāts, NM – nacionālais meistars, LTF – Latvijas triatlona federācija, LHF – Latvijas handbola federācija, LVF – Latvijas volejbola federācijas, LFF – Latvijas futbola federācija, LDO – Latvijas dartu organizācija

BASKETBOLS (Juris Bobrovs, Andris Čerjaks, Aigars Vanags, Artūrs Elknsītis, Rūdolfs Rozītis, Gunārs Gailītis, Edgars Ikstens)

2016./2017.gada sezonā BK Jēkabpils LBL pamatturnīrā ierindojās 4.vietā un ceturtdaļfinālā tikās ar “Barons kvartāls”, kur piecās dramatiskās spēlēs ar 2:3 nācās piekāpties sāncenšiem un kopvērtējumā ieņemt 5.vietu. Savukārt, BBL pamatturnīrā izcīnīta 3.vieta grupā, bet astotdaļfināla cīņa ar “Nevežis”(Lietuva) noslēdzās ar 1:1 un uzvarētājs tika noteikts pēc zaudēto un iegūto punktu starpības, kas tikai par 1 punktu bija labāks lietuviešiem (154:155). 2017./2018.gada sezonā BK Jēkabpils rindās spēlē arī jēkabpilieši Matīss Koļesinskis un Edijs Stiebriņš. LBL2 Jēkabpils-2 komanda sezonu noslēdza 19.vietā. LJBL Jēkabpils sporta skola startēja ar 10 komandām, no kurām trīs 1.divīzijā, trīs – 2.divīzijā un četras mini kausos. Latvijas U-14 izlases dalībnieki/kandidāti Niklāvs Vanags, Edgars Ivanovs un Edmunds Ūdris, U-18 - Matīss Koļesinskis. Jēkabpils pilsētas atklātajā čempionātā un „Sedumu” kausa izcīņa basketbolā cīņā par medaļām sacentās 10 komandas, starp kurām pirmo reizi čempionu titulu izcīnīja „BS/Madona/Veselības grupa”. Par „Rezultatīvāko spēlētāju” un „Precīzāko soda metienu izpildītāju” tika atzīts NDB Timber spēlētājas Artis Arnītis, par „Trīspunktnieku karali” – Ritvars Zalāns (Jēkabpils U-16), bet par „Piespēļu līderi” un „Centra spēlētāju Nr.1” – Juris Kalniņš (Cita atpūta). Savukārt, MVP tituls Mikum Sokolovam.

VOLEJBOLS (Guntis Grigalis, Mārcis Obrumans, Raivis Obrumans, Aivis Kokins)

SK Jēkabpils lūši par Latvijas kausa ieguvējiem kļuvuši otro gadu pēc kārtas pārliecinošā spēlē ar 3:0 pārspējot RTU/Robežsardze. 14 punktu guvums komandas kapteinim Rihardam Puķītim. Viņš tika atzīts par labāko spēlētāju komandā, kā arī kļuva arī par fināla vērtīgāko spēlētāju. LČ cīņā par bronzas medaļām jēkabpilieši tikās ar Biolars/Jelgava un sērijā ar 1:2 nācās palikt aiz goda pjedestāla. Baltijas līgā play off spēlēs SK Jēkabpils lūši sērijā ar 0:2 piekāpās Selver Tallinn, tādejādi no turpmākajām cīņām izstājoties. Baltijas līgā par sezonas labāko spēlētāju jeb labāko cēlāju tika atzīts Edvīns Skrūders. Nacionālās līgas 2.divīzijā Jēkabpils Juniori nokļūst līdz finālam un sezonu noslēdz 4.vietā, kas ir par četrām pozīcijām augstāk nekā pērn. Jēkabpils SS 7 komandas piedalījās gan LVF Kausa izcīņā jauniešiem, gan arī LJČ. Čempionātā sporta skolas audzēkņu kontā 1 zelta, 1 sudraba un 2 bronzas medaļas. LJO jēkabpilieši kāpj uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Latvijas izlases U-19/20 junioru dalībnieki ir Vladislavs Blumbergs un Ritvars Elksnītis. Savukārt, Dāniels Dunaiskis un Kristers Sils ir U-17 jauniešu izlases kandidāti, kuri gatavojas Eiropas čempionāta kvalifikācijas sacensībām.

HANDBOLS (Vita Brikmane, Kornēlija Borodovska, Lāsma Mičule)

LČ Virslīgā handbolā Jēkabpils SS handbolistes sezonu noslēdza 5.vietā. Komandas rindās rezultatīvākā ar 159 vārtiem 20 spēlēs bija Kristīne Dzenīte. LHF prezidenta kausa izcīņā jēkabpilietes jau otro gadu pēc kārtas pusfinālā tikās ar REIR Dobele, kaut gan šoreiz mainītās lomās pēc vietu izkārtojuma Latvijas čempionātā. Lai arī apņēmība un cīņasspars bija liels, tomēr nācās piekāpties dobelniecēm ar rezultātu 27:35 un turpmākās cīņas par kausu izstāties. Tradicionālajā pludmales handbola turnīrā "Jūrmala" jau otro gadu pēc kārtas plūc uzvaras laurus. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Agnija Malceniece. LJO jēkabpilietes kāpj uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. LJČ startēja 6 Jēkabpils SS komandas, kuras savā īpašumā ieguva 4 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas medaļu. Latvijas U-17 izlases sastāvā iekļautas Jūlija Damenauska un Linda Kvedere, bet U-15 – Krista Minova, Amanda Ovsjuka, Agija Ruģele un Terēze Voičonoka.

FLORBOLS

Iepriekšējā sezonā Latvijas florbola čempionātā startēja divas komandas - vīriešu komanda 2.līgā un sieviešu komanda 1. līgā. Vīriešu komandai no savas Vidzemes grupas kvalificēties tālāk neizdevās paliekot 10 komandu konkurencē 9.vietā. Sievietes pēc visām nospēlētājām regulārā čempionāta spēlēm 6 komandu konkurencē ierindojās 4. vietā, kas ļāva spēlēt tālāk playoff (pusfinālā) pret florbola līderi Rubeni sērijā līdz 3 uzvarām, lai atkārtotu iepriekšējās sezonas panākumu - spēli par zeltu. Sīvā cīņā ar 3:1 Rubene tomēr bija pārāka un liedza tālāk cīnīties par 1. vietu. Spēlē par trešo vietu tika pieveikta Cēsu komanda ”Lekrings”, kas komandai deva bronzas medaļas. Pēc sezonas vairākām mūsu florbola kluba meitenēm tika piedāvāts spēlēt virslīgas klubos. Ieva Dimante (NND Rīga) un Rita Rancāne (FK Ķekava) piedāvāto iespēju veiksmīgi izmantoja!

FUTBOLS (Raimonds Gailis, Dzintars Zvaigzne, Ruslans Bajārietis, Andrejs Šmeļovs)

2016./2017.gada sezonā LČ Telpu futbola 1.līgā komanda “Ošukalns” ierindojās 3.vietā. Aigars Liņģis un Aleksandrs Gospodarjovs ar 16 gūtajiem punktiem bija ceturtie labākie vārtu guvēji. LK izcīņā jēkabpilieši aizcīnījās līdz 1/8 finālam, kur ar 1:2 nācās piekāpties RTU/Madona FK. Latgales JČ telpu futbolā U-10 un U-11 grupu audzēkņi izcīnījuši sudraba medaļas, bet Latgales JČ futbolā U-8 sudrabs un U-9 bronza. Jēkabpils čempionātā telpu futbolā kopvērtējumā pārliecinoši 1.vietu izcīnīja “Jubergs”. Čempionātā par labāko vārtsargu atzīts Elvis Višņevskis (Sporta skola), par vērtīgāko spēlētāju nominēts Dmitrijs Vonogs (Leģendas), bet rezultatīvākais spēlētājs – Aleksandrs Gospodarjovs (Jubergs) ar 55 gūtiem vārtiem. 

HOKEJS

Daugavpils pilsētas atklātajā čempionātā hokejā senioriem Jēkabpils komanda ierindojās 4.vietā. Pils rajona slidotavā norisinājās draudzības spēle hokejā starp HK “Jēkabpils” un “Vecie buki” (Rēzeknes novads), kur jēkabpilieši pārspēja pretiniekus ar rezultātu 7:4. Pateicoties brīvprātīgajiem jauniešiem Alvim, Sandim un Arturam, bērniem vecumā no 7-12 gadiem Jēkabpils stadiona slidotavā bija iespēja iemācīties gan slidot, gan arī apgūt ripas pārvaldīšanu.

PELDĒŠANA (Jolanta Grugule, Guna Gavare)

LČ peldēšanā 25m jeb “īsajā” peldbaseinā par 26 čempionāta medaļu komplektiem cīnījās vairāk kā 350 peldētāju no deviņpadsmit komandām. Jēkabpils SC komandu pārstāvēja Kate Šķipare un Elza Bojāre. LJČ augstākais rezultāts Elzai Bojārei - 5.vieta 100m brasā un 6.vieta 200m brasā, kā arī savus spēkus pārbaudīja Diāna Apsīte un Zane Soroka. Starptautiskajās ūdens sporta veidu federācijas (FINA) apstiprinātajās 2018.gada pasaules čempionāta kvalifikācijas sacensībās Rīgas sprints 2017 peldēšanas pieredzi smēlās Diāna Apsīte, Anna Bobrova, Zane Soroka, Kate Šķipare un Elza Bojāre. Jēkabpils SC peldēšanas komanda piedalījās starptautiskajās peldēšanas sacensībās “Ezerzeme 2017”, kopumā izcīnot 11 medaļas dažādās vecuma grupās un distancēs, kā arī 3.vietu 6x50m brīvā stila stafetē. Rēzeknes pilsētas atklātajā čempionātā peldēšanā 11 godalgotas vietas. Jēkabpils SC peldēšanas izlases dalībniecēm Katei Šķiparei, Elzai Bojārei un Zanei Sorokai, pateicoties viņu uzrādītajiem rezultātiem sezonā, tika tas gods pārstāvēt Latgali 28. Latvijas novadu kausu izcīņā peldēšanā. K. Šķipare 100m peldējumā uz muguras, bet E.Bojāre 200m brasā izcīnīja bronzas medaļas. Kate un Elza aktīvi pavada vasaru atklāto ūdeņu sacensībās. ,,Lielupes izaicinājumā 2017” 450 m distancē Katei izcīnīta uzvara, bet Elzai 3.vieta. Savukārt garajā izturības peldējumā 1500m distancē – attiecīgi 2. un 4.vieta. Distanču kopvērtējumā K.Šķiparei abās distancēs 2.vietas, E.Bojārei 4.un 7.vieta. ,,Ciecerniekā 2017”  400m peldējumā Katei Šķiparei izcīnīta 3.vieta, bet Elzai Bojārei 5.vieta. Savukārt, 2,3km peldējumā apkārt Ozolsalai Katei savā grupā izcīnīta uzvara un Elzai sudraba medaļa. Jelgavas atklātajā čempionātā ziemas peldēšanā „9. Jelgavas Roņu Kauss” un Pasaules kausa “Winter Swimming World Cup” 1.posmā, jēkabpilietis Ivars Timko 25m un 50m brasā ierindojās 4. vietā.. Norūdītākie “roņi” pārbaudīja savu izturību 450m peldējumā, tostarp jēkabpilietis Zenots Skrebutāns, kurš ieguva 3. vietu savā grupā. Jēkabpils SC 5 kārtu sacensībā peldēšanā pavisam kopā piedalījās 140 dalībnieki 11 vecuma grupās un savus spēkus pārbaudīja dažāda stila peldējumos. Pusstundas peldējumā startēja 66 peldētāji. Savukārt, Jēkabpils SC 2016./2017.gada sezonas noslēguma sacensības peldēšanā piedalījās 74 dalībnieki, kas sacentās 50m brīvajā stilā, 50m brasā, 50m uz muguras un 50m tauriņstilā. Starptautiskās sacensībās peldēšanā, kas norisinājās Polijā, jēkabpilietei Elzai Bojārei izcīnīta 2.vieta 50m brasā un 3.vieta 200m brasā. No Jēkabpils sacensībās piedalījās un pieredzi guva arī Juris Celmārs, Ņikita Boberkovs, Artjoms Bogdanovs, Annija Jakuboviča, Kate Škipare, Diāna Apsīte un Zane Soroka. Lielākā daļa no sportistiem uzlaboja savus personīgos rekordus. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 1000 dalībnieku no Polijas, Lietuvas, Krievijas un Latvijas.

ŠAHS (Gunārs Pusmucāns, Guntis Jankovskis)

LČ šahā vīriešiem Guntis Jankovskis dalīja trešo - piekto vietu, bet vietu sadalījumu izšķīra labākie papildrādītāji, kas šoreiz Gunti ierindoja 4.vietā. Līdz starptautiskā meistara normai viņam vēl jāiegūst teju 100 punkti. Šaha festivālā Ziemeļeiropā “RTU Open 2017” kopumā piedalījās 655 šahisti no visas pasaules. Amatieru D turnīrā 90 šahistu konkurencē teicami cīnījās Daniels Bogorods, kas izcīnīja godpilno 3. vietu. E turnīrā kopumā startēja 109 dalībnieki, starp kuriem Kaspars Ņukšs ierindojās 10.vietā. Latvijas sieviešu finālā Eira Sarnovska, kura augustā izpildīja meistarkandidāta normu, izcīnīja 9.vietu. Latgales atklātajā skolēnu šaha čempionātā uzvara Kārlim Mālniekam, sudrabs – Artūram Krastiņam. “Jēkabpils sporta centrs” balvu izcīņā šahā 2016/2017 norisinājās divos turnīros. ”A” turnīrā, kurā spēlēja pirmās un augstākās sporta klases šahisti, sīvā cīņā pirmo vietu 24 šahistu konkurencē izcīnīja Guntis Jankovskis. “B” turnīrā spēlēja 23 otrās un zemākas klases šahisti, starp kuriem uzvaras laurus plūca Andris Tutins. 7.trenera Jāņa Mileikas šaha dienās notika divi ātrā šaha turnīri un viena ātrspēle. Kopumā šos turnīros spēlēja ap 100 dalībnieku no sešām valstīm. A turnīrā 19 dalībnieku konkurencē par sudraba medaļnieku kļuva Guntis Jankovskis. B turnīrs, kurā sacentās dalībnieki ar reitingu līdz 2000 vai bez reitinga, pulcēja 66 spēlētājus un otro gadu pēc kārtas labākais bija Alvis Vanaģeli, bet 2.vietu izcīnīja Voicehs Seņavskis, Jāņa Mileikas sievas Terēzes dēls. Starp sievietēm labākā bija Eira Sarnovska .Pēc vairāku gadu pārtraukuma laikraksta “Brīvā Daugava” šaha un dambretes mačā Krustpils - Jēkabpils abos sacensību veidos uzvarēja Jēkabpils puse - dambretē jēkabpilieši uzvarēja ar rezultātu 57:43, bet šahā ar 52:48. Interesantu niansi turnīram piešķīra Rīgas Tehniskās universitātes profesora inženierzinātņu doktora Jāņa Leļa piedalīšanās turnīrā, kurš šobrīd ir vienīgais sportists Latvijā, kas meistara līmenī pārzina abas spēles.

DAMBRETE

Viens no saistošākajiem dambretes turnīriem Baltijas valstīs ir Igaunijas pilsētā Kuresārē tradicionāli notiekošais Sāremas kauss, kas norisinājās jau 53. reizi. Jēkabpils komanda uzrādīja otro savu labāko panākumu turnīra vēsturē un izcīnīja bronzas medaļas, apsteidzot konkurentus no Rīgas, Igaunijas un Krievijas. Komandā augstāko rezultātu sasniedza Antra Valnere, kura uzvarēja sieviešu konkurencē.

GALDA TENISS (Jurijs Glotovs)

LČ komandām galda tenisā Augstākajā līgā sievietēm nepārspējamas bija Jēkabpils SC komandas dalībnieces, kļūstot par trīskārtējām čempionēm. Komandā spēlēja Ina Jozepsone, Aldona Homiča, Anžela Opincāne, Daina Ročāne. LČ vienspēlēs finālsacensībās galda tenisā labāko trijniekā izdevās iekļūt Aldonai, kas izcīnīja augsto 3.vietu. Latvijas veterānu izlase veiksmīgi startēja Starptautiskajā galda tenisa turnīrā Costa Daurada 2017, kas notika Spānijas pilsētā Reusā. Sudraba medaļas savās vecuma grupās Dainai Ročānei un Aldonai Homičai, bet bronza Inai Jozepsonei. Ina un Aldona savā īpašumā ieguva sudraba medaļas arī sieviešu dubultspēlēs vecuma grupā 40+. XIV Baltijas valstu veterānu čempionātā Aldonas kontā 2.vietas gan sieviešu dubultspēlēs, gan arī vienspēlēs. Preiļu novada atklātajā individuālajā čempionātā uzvara Uldim Dzirkalim, bet Aldonai Homičai sudrabs. Latvijas 2017.gada meistarsacīkstēs B grupā Valērija Naumova savā īpašumā ieguva sudrabu gan vienspēlēs, gan jauktajās dubultspēlēs un pārī ar Jūliju Zarkeviču izcīnīja bronzu. VII Latvijas Jaunatnes olimpiādē komandu sacensībās galda tenisā starp jaunietēm par bronzas medaļniecēm kļuva Valērija Naumova un Jūlija Zarkeviča. Uz goda pjedestāla trešā pakāpiena jaunatnes meistarsacīkstēs zēnu dubultspēlēs kāpa Valentīns Basihins, vienspēlēs – Vadims Marjonovs un jauktajās dubultspēlēs – Arina Veličko. Latvijas jauniešu izlases sastāvā iekļauta Valērija Naumova. 45.Jēkabpils atklātajā individuālajā čempionātā piedalījās teju 70 šīs spēles cienītāji no 16 Latvijas pilsētām, novadiem, sporta klubiem vecumā no 10 gadiem līdz pat 71. Sieviešu konkurencē 12.(!) reizi par čempioni kļuva Aldona Homiča. Vīriešu sāncensībā bronzas medaļas cienīgu sniegumu uzrādīja jēkabpilietis Uldis Dzirkalis, kurš iepriekš bijis 3-kārtējs pilsētas čempions. 41. Jēkabpils atklātajā Lieldienu turnīrā startēja rekordliels dalībnieku skaits – 92, kuri spēlēja 6 grupās. Spēlētāju vecuma diapazons bija visai plašs – no 9 gadiem līdz pat 80. 48 kungu konkurencē 3.vieta septiņkārtējam turnīra čempionam U.Dzirkalim. Meiteņu grupā pārliecinoši uzvarēja J.Zarkevičai. Seniorēm nepārspēta palika Skaidrīte Lapīra, kļūstot par 3-kārtēju šī turnīra uzvarētāju. Zēnu grupā otrajā pozīcijā palika Kirils Marjonovs, bet 3. – Vadims Marjonovs.

MAKŠĶERĒŠANA

LČ makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri veterāniem 60+ grupā 2.vietu izcīnīja Jurijs Ņikandrovs un 3.vietu Pēteris Vorobjovs. LČ makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri tautas klasē individuālajā vērtējumā Jurijam sudrabs, bet Pēterim bronza. Sacensībās startēja 11 komandas un komandu kopvērtējumā jēkabpiliešiem 2.vieta (komandas sastāvā – Jurijs Ņikandrovs, Pēteris Vorobjovs un Ivars Mednis). "Daugavas Savienības" kausa izcīņā sporta makšķerēšanā 9 komandu konkurencē Jēkabpils meistarīgākie makšķernieki Jānis Skrējāns, Pēteris Vorobjovs un Ivars Mednis izcīnīja 3.vietu. Jēkabpils atklātajā čempionātā zemledus makšķerēšanā piedalījās 29 dalībnieki, kuru kopīgais izvilktais loma svars bija 9,200kg. Savukārt, pludiņmakšķerēšanas sacensībās savu meistarību kopumā pārbaudīja 20 dalībnieki izvilinot tikai 2,380 smagu lomu, bet spiningošanas čempionātā 20 dalībnieku un kopīgais loma svars 32,470kg. Konstantīna Martinova piemiņas sacensības spiningošanā (23) un pludiņmakšķerēšanā (13) piedalījās makšķernieki no Jēkabpils, Kokneses un Varakļāniem, Mētrienes, Viesītes un Kalsnavas, par visiemkopā izzvejojot 20,880kg. 

VIEGLATLĒTIKA (Aivars Noris, Jānis Knodze, Ainis Raubiškis, Ingus Zobergs, Modris Osvalds, Anatolijs Macuks)

Ziemeļīrijas galvaspilsētā Belfāstā norisinājās PČ diennakts skriešanā. Sacensībā startēja vairāk nekā 300 atlēti 43 valstīm, tajā skaitā arī Latvijas vīriešu un sieviešu komandas. Latvijas sieviešu komandas sastāvā startēja arī Inita Nereta, kas 24 h laikā veica teju 104 km, provizoriski ierindojoties 124.vietā. Baltijas valstu čempionātā U-18 grupā Latvijas izlases sastāvā startēja, un lielu punktu pienesumu ar divām uzvarām (400m un 400m/b) un 2.vietu (200m) komandas labā ieguldīja A.Kucs. 47.Latvijas čempionāts vieglatlētikā telpās A.Kucs 60 m skrējienā izcīnīja 5.vietu, 200m skrējienā ierindojās 7.vietā, bet 400m skrējienā Aleksandram augstākais rezultāts – 4.vieta. Savukārt Pēterim Lazdiņam 3000m skrējienā 6.vieta, bet 1500 m skrējienā 8.vieta. LČ pieredzējušāko sportistu vidū Zane Zemīte ierindojās 6.vietā trīssoļlēkšanā un tāllēkšanā. 400m skrējienā vicečempiona godā Aleksandrs Kucs, bet 200m distancē sestā pozīcija. Augstlēkšanas sektorā Mārtiņš Sulainis iekaroja otro pakāpienu, bet Edvīns Voitiņš – trešo. LČ vieglatlētikas krosā uzvaru savās vecuma grupās izcīnīja Emīls Lamba, absolūtajā vērtējumā ierindojoties 2. vietā, un Anatolijs Macuks, absolūtajā vērtējumā ierindojoties 3. vietā. ,,Valsts Prezidenta Balvā” vieglatlētikā Latvijas izlases godu aizstāvēja Aleksandrs, kurš 4x100m stafetē ceturtajā etapā palīdzēja komandai izcīnīt otro vietu. Rīgas jaunatnes čempionātā Aleksandrs Kucs uzstādīja sezonas labākos rezultātus 100 m un 400 m/b skrējienā – 10,98 un 54,35. 400m/b Aleksandrs izpildīja normatīvu dalībai Pasaules U18 čempionātā! Savukārt Zane Zemīte uzstādīja sezonas labāko rezultātu trīssoļlēkšanā - 11,99 m! Latvijas izlases dalībnieki/kandidāti U-20 grupā ir Aleksandrs Kucs un Edvīns Voitiņš, U-18 - Jānis Vilnrags, Dagnija Upeniece, Ralfs Lipenītis un Viktorija Daļecka, U-16 - Krisetrs Mežisnkis, Klinta Lindāne, Vlada Drobova, Lāsma Zemīte, Elīna Tumša un Sabīne Minkova, U-14 – Sandra Brikmane un Edvarts Eglītis. Baltijā lielākajā skriešanas seriālā “Bigbank Skrien Latvija” Jēkabpils SC komandu “Jēkabpils lūši” šajā sezonā pārstāvēja – Aija Rogāle, Ruta Šķipare, Juris Grodnis, Guntars Siliņš, Ivars Saldaks, Pēteris Lazdiņš un Samanta Sonora Kalniņa. 47 komandu konkurencē jēkabpilieši ierindojās 17.vietā. Bigbank Skrien Latvija 6. posmā – Kuldīgas pusmaratonā vienlaikus tika sadalīti arī valsts čempiona tituli pusmaratonā kā pieaugušo, tā arī junioru konkurencē. Individuālajā cīņā Latvijas čempionātā 21,097km distancē ar augstvērtīgu rezultātu 1:29:46, bronzas medaļu izcīnīja Baiba Ažušele. Jēkabpils atklātajās ziemas sacensībās vieglatlētikā telpās “Daugava 2017” starp teju 150 dalībniekiem ar vērienu sezonu uzsāka arī vairāki Latvijas vadošie sportisti un sacensību augstvērtīgākos rezultātus uzrādīja Sindija Bukša (60m) un Elvijs Misāns (tāllekšana). Jau 28.reizi norisinājās Jēkabpils atklātais čempionāts un sporta skolas “B” grupas čempionāts vieglatlētikā, veltīts izcilā soļotāja Pētera Zeltiņa un Latvijas rekordista lodes grūšanā Jura Bērziņa piemiņai. Tajā startēja aptuveni 200 vieglatlētu no visas Latvijas. Jēkabpilieši savus spēkus ir pārbaudījuši arī taku un šķēršļu skriešanas sacensībās “Lāčplēšu kross”, skrējienā “Daugavpils-Mežciems”, Siguldas kalnu maratonā, Pļaviņu novada “Dambja skrējienā”, skrējienā pa Preiļu pilsētas ielām „Cīruļputenis – 2017”, "Olaines Apļi 2017", taku skriešanas seriālā “Stirnu buks 2017”, rudens skrējienā “We Run Riga”, Slēpotāju krosā, “Līvenhofas skrējienā”, skrējienā “Patriots” u.c.

ORIENTĒŠANĀS. ROGAININGS. TAKU ORIENTĒŠANĀS.

LČ orientēšanās sportā vidējā distancē. S14 grupā Agate Šicāne 3.v., M21A grupā Ingus Znotiņš 2.v., S55 grupā Gundega Jurāne 1.v. un Daina Lūkina 2.v., V75 grupā Imants Meldrājs 3.v., S12 grupā Rēzija Kalniņa 12.v., Daniela Krasovska 32.v., V12 grupā Mikus Nenišķis 39.v., S14 grupā Laine Odziļeviča 7.v., Elīza Luksa 12.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka 7.v., Elza Bojāre 15.v., V16 grupā Renārs Lucijanovs 27.v., V18 grupā Aivars Lucijanovs 15.v., S20 grupā Ieva Ivbule 4.v., V50 grupā Justs Lūkins 12.v., S60 grupā Dace Staģīte 8.v., V60 grupā Aivars Druvenieks 5.v. un Ilmārs Purviņš 6.v. LČ garā distance. S14 grupā Agate Šicāne 2.v., V21A grupā Ingus Znotiņš 3.v., S55 grupā Gundega Jurāne 2.v., V70 grupā Zigmunds Daščors 2.v., V75 grupā Imants Meldrājs 3.v., V12 grupā Mikus Nenišķis 26.v. un Nauris Pinne 27.v., S12 grupā Daniela Krasovska 14.v., S14 grupā Laine Odziļeviča 9.v., V16 grupā Renārs Lucijanovs 28.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka 10.v., S20 grupā Ieva Ivbule 8.v., V45 grupā Jurijs Narels 24.v., V60 grupā Aivars Druvenieks 8.v. LČ pagarinātā distance. S20 grupā Ieva Ivbule 3.v., V21A grupā Ingus Znotiņš 2.v., S55 grupā Gundega Jurāne 3.v., V70 grupā Zigmunds Daščors 2.v., Imants Meldrājs 2.v., S12 grupā Daniela Krasovska 8.v., V12 grupā Mikus Nenišķis 26.v. un Nauris Pinne 27.v., S14 grupā Agate Šicāne 5.v. un Laine Odziļeviča 9.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka 8.v., V16 grupā Renārs Lucijanovs 11.v., V21A grupā Sandris Batarags 9.v., S50 grupā Dace Staģīte 4.v. LČ klubu stafete. S12 grupā Laine Odziļeviča, Elīza Luksa un Agate Šicāne 2.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka, Elza Bojāre un Laura Nikola Pinne 3.v., S12 grupā Krista Stūre, Rēzija Kalniņa un Daniela Krasovska 7.v., V170 grupā Aivars Druvenieks, Justs Lūkins un Ilmārs Purviņš 8.v. LČ veloorientēšanās. Sprinta distancē V16 grupā Kristiāns Lipskis 1.v. un garā distancē V16 grupā Kristiāns Lipskis 2.v., V40 grupā Kaspars Lipskis 6.v. Latvijas kausa sacensības orientēšanās sportā. Kurzemes pavasaris. S14 grupā Laine Odziļeviča 6.v. un Agate Šicāne 8.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka 10.v., Laura Nikola Pinne 18.v. un Elza Bojāre 19.v., S20 grupā Ieva Ivbule 8.v., V14 grupā Kristiāns Lipskis 18.v., V16 grupā Renārs Lucijanovs 19.v., V45 grupā Jurijs Narels 31.v. un V60 grupā Aivars Druvenieks 6.v. Ziemeļu divdienas. S12 grupā Daniela Krasovska 2.v., S14 grupā Agate Šicāne 8.v. un Laine Odziļeviča 17.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka 16.v., Laura Nikola Pinne 17.v., Elza Bojāre 20.v., S20 grupā Ieva Ivbule 4.v., V12 grupā Nauris Pinne 13.v., V45 grupā Jurija Narels 13.v., MTBO V16 grupā Kristiāns Lipskis 2.v., V40 grupā Kaspars Lipskis 5.v. Aronas kauss. S12 grupā Daniela Krasovska 2.v. un Rēzija Kalniņa 8.v., V12 grupā Mikus Nenišķis 14.v. un Nauris Pinne 17.v., S14 grupā Agate Šicāne 1.v. un Laine Odziļeviča 10.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka 8.v., Laura Nikola Pinne 12.v. un Elza Bojāre 15.v., V16 grupā Renārs Lucijanovs 18.v., V21A grupā Ingus Znotiņš 7.v., V45 grupā Jurijs Narels 10.v., S55 grupā Gundega Jurāne 1.v. un Daina Lūkina 2.v., V60 grupā Aivars Druvenieks 4.v., V70 grupā Zigmunds Daščors 3.v., V75 grupā Imants Meldrājs 1.v. Ozona čempionāts. S12 grupā Daniela Krasovska 1.v., S14 grupā Agate Šicāne 3.v. un Laine Odziļeviča 5.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka 5.v., V21A grupā Ingus Znotiņš 6.v., V45 grupā Jurijs Narels 12.v., V60 grupā Aivars Druvenieks 5.v., V70 grupā Zigmunds Daščors 2.v., V75 grupā Imants Meldrājs 2.v. Mazā balva. S12 grupā Daniela Krasovska 2.v., S14 grupā Agate Šicāne 5.v. un Laine Odziļeviča 12.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka 5.v., S20 grupā Ieva Ivbule 1.v., V45 grupā Jurijs Narels 12 v. Kāpa 3-dienas. M8 grupā Kristers Nenišķis 8.v., M12 grupā Nauris Pinne 22.v., S12 grupā Daniela Krasovska 2.v. un Rēzija Kalniņa 8.v., M12* grupā Mikus Nenišķis 1.v., S14L grupā Agate Šicane 3.v. un Laine Odziļeviča 9.v., V16** grupā Renārs Lucijanovs 1.v., S16** grupā Laura Nikola Pinne 2.v. un Elza Bojāre 6.v., S16L grupā Tabita Tīna Lūka 11.v., S20 grupā Ieva Ivbule 1.v., V21S grupā Ingus Znotiņš 4.v., V45 grupā Jurijs Narels 32.v., S55 grupā Daina Lūkina 1.v. un Gundega Jurāne 6.v., V60 grupā Aivars Druvenieks 10.v., S60 grupā Dace Staģīte 20.v., V70 grupā Zigmunds Daščors 3.v. Siguldas kauss. S12 grupā Daniela Krasovska 6.v., S14 grupā Agate Šicāne 4.v. un Laine Odziļeviča 9.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka 7.v. un V45 grupā Jurijs Narels 14.v. Cēsis open. S12 grupā Daniela Krasovska 4.v., S14 grupā Agate Šicāne 2.v. un Laine Odziļeviča 7.v., S16 grupā Tabita Tīna Lūka 9.v. un V70 grupā Zigmunds Daščors 4.v. Cēsu rudens. S12 grupā Daniela Krasovska 7.v., S14 grupā Laine Odziļeviča 2.v. un Agate Šicāne 12.v., V12 grupā Nauris Pinne 16.v., Mikus Nenišķis 22.v., V16 grupā Renārs Lucijanovs 21.v., V21A grupā Ingus Znotiņš 2.v., V45 grupā Jurijs Narels 16.v., V60 grupā Aivars Druvenieks 3.v. un V75 grupā Imants Meldrājs 5.v. Siguldas rudens. S10 grupā Natālija Krasovska 10.v., S12 grupā Daniela Krasovska 9.v., S14 grupā Agate Šicāne 9.v. un Laine Odziļeviča 10.v., V21A grupā Ingus Znotiņš 1.v. Daugavas kauss. Stafete. V170 grupā Justs Lūkins, Aivars Druvenieks un Ilmārs Purviņš 1.v. Sicīlijā-Palermo norisinājās Pasaules skolēnu čempionāts orientēšanās sportā. Tajā piedalījās arī sportistes no OSK “Sēlijas mežs''. Labāko rezultātu izcīnīja Tabita Tīna Lūka - 6 vieta vidējā distancē! Sacensībās piedalījās arī Laine Odziļeviča, Agate Šicāne, Elza Bojāre. Orientēšanās festivālā ,,Tiroles daudzdienas” (Austrija) M12 grupā Mikus Nenišķis 23 dalībnieku konkurencē kopvērtējumā izcīnīja 7.vietu un Nauris Pinne 9.v. M14 grupā Kristiānam Lipskim 19.vieta, M18 grupā Aivaram Lucijanovam 18.vieta, 21.vieta – Mārtiņam Frīdim Lūkam. M45 vecuma grupas savstarpējā 61 vīru konkurencē – 31.vieta Jurijam Narelam, 44.vieta Aigaram Krasovskim. W14 grupā 7.vietu no 36 sāncensēm izcīnīja Agate Šicāne, 8.vietu - Laine Odziļēviča. W16 grupā starp 30 jaunietēm – Tabitai Tīnai Lūkai 17.vieta, Laurai Nikolai Pinnei – 19.vieta. W20 orientēšanās grupā 17 dalībnieču konkurencē Ievai Ivbulei 7.vieta. W55 dāmu grupā vidusceļu izcīnot 23. vietu no 49 sāncensēm, izvēlējās Dace Lukšēvica. W60 grupā 11.vieta no 30 dalībniecēm Dacei Staģītei. 136 orientieristi tikās 4. Jēkabpils atklātajā čempionātā orientēšanās sportā vidējā distancē un 15 dalībnieki MTBO sacensībās vidējā distancē, pārbaudot OSK Sēlijas mežs sagatavotās distances un baudot patiesi rudenīgās sacensības. Paralēli šim čempionātam tika organizētas arī jaunsargu orientēšanās sacensības, kopā pulcējot ap 200 jaunsargu. Ar sacensībām skolotāja Tālivalža Asariņa piemiņai “Uz divu sezonu robežas” orientēšanās sporta klubs “Sēlijas mežs” noslēdzis 2017. gada orientēšanās sacensību sezonu. Sacensības kā parasti notika divos orientēšanās veidos: skrējienā pavēles distancē un pēc tam apzīmētajā distancē, kurās devās 103 orientieristi no malu malām. Bez soda punktiem apzīmēto distanci veica 28 dalībnieki.

PČ 24h rogainingā. Jauktajā junioru grupā Ieva Ivbule un Aivars Lucijanovs 3.v., vīru veterānu grupā Jurijs Narels un Pēteris Krastiņš 30.v., vīriešu superveterānu grupā Aivars Druvenieks un Andris Bērziņš 17.v., jauktajā superveterānu grupā Gundega Jurāne komandā ar Vari Peisenieku 5.v. Rīgas rogainingā Tabitai Tīnai Lūkai, Lainei Odziļevičai un Agatei Šicānei – 1.vieta, Laurai Nikolai Pinnei un Danielai Krasovskai, kā arī Aivaram Druveniekam ar Andrim Bērziņam izcīnītas 4.vietas, Aivaram Lucijanovam komandā ar Ievu Ivbuli 7.vieta, Gundegai Jurānei un Ritai Šķiparei 8.vieta, bet Jurijam Narelam komandā ar Pēteri Krastiņu 15.vieta. Embūtes 8 stundu rogainingā 17.vietā finišēja komanda ,,Ūpīši’’ sastāvs Aiva Jakubovska un Jurijs Narels, bet 18. pozīcija ,,Pūkainie vienradži’’ – Ieva Ivbule un Aivars Lucijanovs. Šlokenbekas rogainingā uzvaras laurus MJ8 grupā plūca Renārs Lucijanovs komandā ar Mārtiņu Frīdi Lūku, bet WJ8 grupā Ieva Ivbule komandā ar Lauru Nikolu Pinni un Danielu Krasovsku. 

Trīsdienu individuālās sacensības orientēšanās sportā “Kāpa 2017”. Taku-o Trail-o kopvērtējumā Guntim Jakubovskim 19.vieta, bet Valdim Strodam 22.vieta, bet TempO distancē Guntim Jakubovskim 6.vieta. Taku-O triatlonā, kurā tika summēti iegūtie punkti PreO distancē, Fotoorientēšanās un TempO distancē, Guntim Jakubovskim godpilnā 3. vieta. Savukārt, Taku-O stafetē, vērtējot kopā paralimpisko un atklāto grupu, Guntim Jakubovskim un Valdim Strodam 3. vieta.

SLĒPOŠANA

Biatlona sacensībās “Biatlons visiem”, kas ļāva ikvienam interesentam piedalīties un izmēģināt savas prasmes šajā aizraujošajā sporta veidā, savās vecuma grupās startēja Reinis Nitišs un Kaspars Lipskis, izcīnot 10.vietas, bet Kristiāns Lipskis – 13.vietu. 

NŪJOŠANA

8. Vislatvijas nūjošanas festivālā dalību ņēma 304 nūjotāji. Arī Jēkabpils SC nūjotāja kluba „Bitīt’ matos!” un biedrības „Holista” apvienotā komanda devās 5,3km trasē. Komandas labāko rezultātu uzrādīja Jolanta Vanaga, Janīna Vaivode un Dzintra Ušacka. Jēkabpilieši tika apbalvoti gan kā viens no kolektīviem ar kuplāko dalībnieku skaitu, gan arī saņēma balvas par košāko komandas noformējumu modes skatē, kuras moto šogad bija „Nūjojam ziedošā Ventspilī”. 

TRIATLONS

 “Jēkabpils triatlons 2017” vienlaicīgi bija arī LČ krosstriatlonā, LR kausa posms, kā arī "Jēkabpils sporta centra balvas 2017" 6.posms. Distancē devās gandrīz 100 dalībnieki, izmēģinot savas spējas un drosmi, vienā no izturības ziņā smagākajiem sporta veidiem. Jēkabpils pilsētu pārstāvēja 24 dalībnieki, iegūstot vairākas godalgotās vietas. Savās vecuma grupās LČ zelta medaļas izcīnīja Tabita Tīna Lūka, Rita Šķipare un Dace Staģīte, sudraba medaļas priecēja Juri Celmāru, Ilanu Golubovu un Anatoliju Macuku, savukārt bronzas medaļas ieguva Daniela Grugule, Laura Nikola Pinne, Ilona Sadovenko un Kristiāns Lipskis. Ar smago izturības pārbaudījumu līdz finišam cīnījās un vērtīgā sacensību pieredzē smēlās arī Sanija Šuma, Renārs Jaksons, Kristers Elksnis, Nauris Pinne, Daniela Krasovska, Kitija Elksne, Mārtiņš Frīdis Lūks, Rinalds Druviņš, Igors Mihaļevs, Aivars Bondars, Ivars Timko, Ramiro Grandāns, Kaspars Lipskis un Sergejs Mihaļevs. 

VETERĀNU SPORTS

Pasaules vecmeistaru čempionātā vieglatlētikā telpās Korejas pilsētā Daegu Aija Rogāle grupā 45+ gan 10km, gan 3000m soļošanā izcīnīja bronzas medaļas. LČ vieglatlētikā veterāniem par divkārtēju čempionu kļuva Aldonis Palkavnieks 100m un 400m skrējienos, kā arī Jānis Erts – lodes grūšanā un šķēpa mešanā. Viktors Zarņickis palika nepārspēts augstlēkšanas sektorā, bet sudraba medaļas izcīnīja tāllēkšanā un trīssoļlēkšanā. Ivara Dundura kontā viss medaļu komplekts – 1.vieta lodes grūšanā, 2.v. šķēpa mešanā un 3.v. diska mešanā. Ruta Šķipare visātrākā bija gan 800m, gan arī 3000m skrējienos, bet kā otrā finišēja 400m distancē. Aivita Ķiploka uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa diska mešanā, augstlēkšanā un šķēpa mešanā. 5km soļošanā par zelta medaļnieci kļuva Aija Rogāle, bet sudrabs Jurim Grodnim. LSVS 54.sporta spēļu finālsacensībās galda tenisā Jēkabpils pilsētu sacensībās pārstāvēja un 3.vietu ieguva Aldona Homiča, 4.vietu – Uldis Dzirkalis, 10.vietu – Aivars Kokins, bet 11.vietu – Andris Krūmiņš. Kopā piedalījās 19 komandas, Jēkabpils komanda izcīnīja 13.vietu. Distanču slēpošanā savās vecuma grupās jēkabpiliešu uzrādīja šādus rezultātus: Marinai Pupeļai 6.vieta, Žannai Zolbergai 7.vieta, Imantam Meldrājam 2.vieta, Kasparam Lipskim 19.vieta, Andrim Knodzem 20.vieta, Sergejam Mihaļevam 11.vieta, Valdim Fiļovam 8.vieta. Savukārt stafetē Jēkabpils komandai izcīnīta 10.vieta 13 komandu konkurencē. Vieglatlētikā telpās par trīskārtēju zelta medaļnieku augstlēkšanas un tāllēkšanas sektoros kļuva Viktors Zarņickis. Uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena augstlēkšanā un trīssoļlēkšanā kāpa Francis Sjomkāns, bet tāllēkšanā viņš uzrādīja otro labāko rezultātu. Lodes grūšanas sektorā uzvaras laurus plūca Rita Šķipare un Ivars Dundurs. 200m skrējienā zelts un 60m - sudrabs Aldonim Palkavniekam. 60m distancē otrais ātrākais bija Aivars Mūrnieks. Trīs sporta spēļu medaļas izcīnīja Ruta Šķipare, kas 800m finišēja otrā, bet 200m un 1 jūdzes skrējienos - trešā. 3000m soļošanā Aijas Rogāles un Jura Grodņa īpašumā bronzas medaļas. Komandu kopvērtējumā Jēkabpils komanda ierindojās 12.vieta. Volejbolā Jēkabpils sieviešu komanda 50+ grupā izcīnīja 3.vietu un tās sastāvā startēja Sandra Ābola, Gunta Tauriņa, Ināra Linģe, Inita Smirnova, Inita Sietniece, Antra Grigale, Lolita Sala. Peldēšanā Jolantai Grugulei 2 zelta medaļas – 50m brīvajā stilā un 50m brasā, bet Aivaram Platonovam – 3.vieta 100m brīvajā stilā. Svaru stieņa spiešanā guļus Jēkabpils komanda ierindojās 13.vietā. Savās vecuma un svara kategorijās šādi rezultāti – Ingai Kampānei 4.vieta, Skaidrītei Voiko 2.vieta, Rolandam Degro 3.vieta, Zidrius Sabaļauskim – 3.vieta, Valdim Alksnītim – 1.vieta. Šautriņu mešanā jēkabpilieši izcīnīja 6.vietu 9 komandu konkurencē. Dambretē dāmu konkurencē 40+ grupā Gintai Štrālai sudraba medaļa, bet kungiem - 60+ grupā Edvīnam Šķilteram 4.vieta, 50+ grupā 4.vieta Valerjanam Vizulim, 10.vietu izcīnīja Ivars Kelass, bet 70+ vecuma grupā Ēvaldam Ciematniekam dalīta 3./4.vieta. Komandu kopvērtējumā 4.vieta. Novusā komandu kopvērtējumā izcīnīta bronzas medaļa, kur nozīmīgus punktus deva Biruta Babra, Uldis Kampāns, Māris Zīraks, Jānis Matulis, Armands Matrozis un Jedgenisj Sjutrukovs. Orientēšanās sportā no Jēkabpils komandas augstākais rezultāts Ivetai Brūverei – 2.vieta. Jēkabpils komandu pārstāvēja arī – Daina Lūkina (4.vieta), Dace Staģīte (4.vieta), Justs Lūkins (6.vieta), Aivars Druvenieks (5.vieta), Ilmārs Purviņš (10.vieta), Imants Meldrājs (5.vieta). Komanda kopvērtējumā ierindojās 8.vietā no 25. Pludmales volejbolā startēja Jēkabpils dāmu trio Inita Smirnova, Sandra Ābola un Gunta Tauriņa. Kopvērtējumā D50+ grupā izcīnīta 5.vieta. Vieglatlētikā jēkabpilieši izcīnīja 8 zelta, 8 sudraba un 8 bronzas medaļas. Sporta vecmeistars Francis Sjomkāns kļuva par čempionu trīssoļlēkšanā un augstlēkšanā, bet tāllēkšanā savā īpašumā ieguva sudraba medaļu. Savukārt, Aldonis Palkavnieks plūca uzvaras laurus 200m un 400m skrējienos, bet 100m distancē finišēja kā otrais. Viktors Zarņickis savā īpašumā ieguva trīs zelta medaļas, esot nepārspējams tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā un augstlēkšanā. Par sudraba medaļniekiem kļuva Aivita Ķiploka diska mešanā, Ivars Dundurs lodes grūšanā un šķēpa mešanā, Zoja Erta 100m skrējienā un Jānis Erts šķēpa mešanā. Visu medaļu komplektu izcīnīja Rita Šķipare, kas vesera mešanā kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, lodes grūšanā – uz otrā, bet šķēpa mešanā – uz trešā. Par divkārtējiem bronzas medaļniekiem kļuva Ruta Škipare, kas bija trešā ātrākā 400m un 800m skrējienos, un Juris Grodnis, kurš finišēja kā trešais 3000m un 5000m soļošanā. Savukārt, šķēpa mešanā 3.vietu izcīnīja Aivita Ķiploka.Ventspils ziemas atklātais čempionāts veterāniem Aijai Rogālei 3 km soļošanā izcīnīta 1.vieta grupā un 3.vieta pēc koeficienta, Jurim Grodnim 3 km soļošanā 7.vieta grupā un 12.vieta pēc koeficienta, bet Ivaram Dunduram lodes grūšanā attiecīgi 2. un 4.vieta. Līvānu novada čempionāts vieglatlētikā veterānu konkurencē Ivaram Dunduram 4.vieta pēc koeficienta lodes grūšanā. Līgu un Jāņu senioru sacensībās vieglatlētikā Viktoram Zarņickim 1.vieta augstlēkšanā un 2.vieta tāllēkšanā, Jurim Grodnim 6.vieta 3km soļošanā, Ivaram Dunduram 3.vieta šķēpa mešanā, 7.vieta lodes grūšanā un 8.vieta diska mešanā, Aijai Rogālei 3.vieta 3km soļošanā, Aivitai Ķiplokai 5.vieta augstlēkšanā, 4.vieta šķēpa mešanā un 9.vieta diska mešanā. V Latgales atklātajā veterānu čempionātā vieglatlētikā, kas veltīts Vladimira Dribinceva piemiņai, augstlēkšanas un trīssoļlēkšanas disciplīnās zelta medaļas savā grupā izcīnīja Viktors Zarņickis, savukārt šķēpa mešanā Ivaram Dunduram sudrabs, bet lodes grūšanā 4. vieta. Senioru volejbola sacensības “Sēlijas kauss 2017” Jēkabpils volejbola komandai tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai finālā un nācās savā apakšgrupā palikt trešajiem. Jura Grīnberga piemiņas kausa izcīņas turnīrā volejbolā Jēkabpils dāmu komanda, aizvadot līdzvērtīgas cīņas, ierindojas 4.vietā. LFF Ziemeļaustrumu reģiona telpu futbola čempionātā veterāniem Jēkabpils veterānu komanda astoņu komandu konkurencē aizvadot ierindojās 4.vietā. Vairāk nekā 100 Latvijas un Lietuvas meistarīgāko sporta vecmeistaru pulcējās gan uz 5. Jēkabpils atklātajām veterānu sacensībām vieglatlētikā telpās "Lūša kauss 2017”, gan 6. Jēkabpils atklāto veterānu čempionātu “Esam kopā sportojot”, kuru vidū bija arī vairāki Jēkabpils veterānu izlases dalībnieki. Šie čempionāti ir iekļauts arī LVVA konkursā “2017.gada labākais vieglatlēts”, kurā konkursa dalībniekiem ir iespēja uzlabot vai papildināt punktu statistiku konkursa reitingā. 

DARTI

27. LČ šautriņu mešanā norisinājās Jēkabpilī, kur dāmu konkurencē sudraba medaļu izcīnīja Anda Seimane, kura ir arī Latvijas izlases dalībniece. Savukārt, starp 11 dāmu pāriem Vita Grebska un Anda Seimane ierindojās 2.vietā. Tikpat stabili Jēkabpils duets nostartēja arī Latvijas reitinga sacensībās “Jēkabpils Kauss 2017”, izcīnot 2.vietas gan individuālajā, gan arī pāru vērtējumā. 11. Latvia Open sacensības šautriņu mešanā. No latvietēm vistālāk - līdz pusfinālam tika jēkabpiliete Vita Grebska, kura ar 2-5 piekāpās zviedrietei Helenei Sundelinai, kopvērtējumā ierindojoties 3. vietā. Baltijas Kausa sacensības šautriņu mešanā Anda un Vita plūc uzvaras laurus gan individuāli, gan arī pāros. “LDO Klubu Kauss 2017”, kurās lielisku rezultātu 9 komandu konkurencē uzrādīja BDK Lūsis dāmu komanda – Anda Seimane un Vita Grebska, izcīnot 2. vietu komandu disciplīnā, klubu kopvērtējumā dāmām un arī pāru sacensībās. Individuālajās sacensībās dāmu konkurencē Andai Seimanei 2. vieta. Lai arī kungu konkurencē cīņa bija spraiga un azartiska, šo sacensību veiksmes stāsts vairāk bija citu klubu vidū, tādēļ kungu komandai, kuru pārstāvēja Guntars Grebskis, Kaspars Darbinieks, Andris Prodnieks un Česlavs Šakeļs, šoreiz nācās samierināties ar 12. vietu 14 komandu konkurencē. „LDO Latvijas Kausā 2017” individuālajā vērtējumā 20 dāmu konkurencē Andai Seimanei uzvara, bet starp dāmu pāriem Vita un Anda kļuva par sudraba medaļniecēm.

TENISS. RAKETLONS. KROSMINTONS.

BK SMASH kluba tenisiste Paula Kapača Garkalnes atklātajā turnīrā U8 meitenēm izcīna savu pirmo titulu. Rīgas satiksmes tenisa kluba balvas izcīņā un Mārupes tenisa skolas balvas izcīņa iegūts sudrabs, bet LSTA balvas izcīņa U8 grupā Paulai bronzas medaļa. TC Ādaži balvas izcīņā viņai olimpiskā sešinieka 6. vieta. “Tennis 4 Fun balvas izcīņa” P. Kapača (7 gadi) ierindojās 9. vietā. LJČ 2017 tenisā U-12 "wild card" no sacensību rīkotājiem ieguva Digna Konovalova (10 gadi), lai piedalītos šajās sacensībās. Gan vienspēlēs, gan dubultspēlēs jēkabpiliete izcīnīja 8.vietu. BK SMASH kluba tenisistei D.Konovalovai LSTA balvas izcīņa tenisā U10 grupā, “Mārupes tenisa skolas balvas izcīņā” un TC Ādaži WILSON kausā izcīnīta sudraba medaļa, Jelgavas tenisa centra atklātajā turnīrā - 5.vieta. "Minhauzens juniors" balvas izcīņā Digna  plūc uzvaras laurus, kas ļauj Latvijas reitingā starp meitenēm līdz 10 gadiem pacelties uz pirmo vietu! Jēkabpils čempionātā 2017 tenisā sievietēm piedalījās ne tikai Jēkabpils spēcīgākās tenisistes, bet arī tenisistes no Aizkraukles, Viesītes un Ludzas. Jaunākajai dalībniecei 10 gadi, savukārt vecākajai 65 gadi. Divu dienu garumā tika izspēlēta 21 spēle. Čempiones titulu savos 10 gados izcīnīja Digna Konovalova. 

PK posms raketlonā "IWT Latvian Open 2017" piedalījās 83 sportisti no 20 valstīm. Vīriešu Elites grupā, piedaloties 5 no pasaules ranga Top-10 raketlonistiem, Uldim Dzirkalim 5. vieta. Latvijas raketlonisti (piedalījās 15 sportisti) sacensībās izcīnīja tikai vienu medaļu – U.Dzirkalis palika nepārspēts veterānu 40+ grupā. Raketlona turnīrā Latvijā WINTER CUP 2017 piedalījās 21 sportists no 4 valstīm un vīriešu elites grupā 2.vietu ieguva Uldis, bet junioru U-18 grupā 1.vieta Artūram Dzirkalim. 9. Latvijas Raketlona federācijas Kausa izcīņas turnīrā vīriešu elites grupā U.Dzirkalis izcīnīja 2. vietu, bet amatieru grupā Artūram bronza.

Latvijas krosmintona čempionātā uzvara Andrejam Krūmiņam, bet Uldims Dzirkalim – 2.vieta. Savukārt, Artūrs Dzirkalis kļšut par divkārtēju čempionu. No Elkor Cup Riga 2017 krosmintonā mājup ar godalgām atgriezušies arī jēkabpilieši. Kausa izcīņā dubultuzvara Uldim Dzirkalim – Open un 40+ grupās. Savukārt komandas cīņu biedriem - Andrejam Krūmiņam – 3.vieta, Uldim Lazdiņam 5.vieta Open grupā, bet 40+ grupā – sudraba godalga. Sieviešu atklātajā grupā Ingunai Aldiņai 3.vieta, U-18 grupā jauniešiem bronza arī Artūram Dzirkalim. Dubultspēlē uzvara Andrejam Krūmiņam un Mārtiņam Žogotam, bet bronzas vērtais pakāpiens Uldim un Artūram Dzirkaļiem, kā arī Uldim Lazdiņam un Ingūnai Aldiņai. Starptautiskajā krosmintona turnīrā ICO Speedminton Latvian Open 2017 jauniešu kategorijā U14 uzvaras laurus plūca Artūrs Dzirkalis. Brenguļu Kausā krosmintonā dubultspēlēs par uzvarētāju kļūst Andrejs Krūmiņš (BK SMASH) un Mārtiņš Žogots (KK Krosmintons.lv), 3. vieta jēkabpiliešiem Artūram un Uldim Dzirkaļiem. U14 grupā uzvaru izcīnīja Artūrs Dzirkalis, OPEN kategorijā uzvara Andrejam Krūmiņam, 2. vieta Uldim Dzirkalim. Latgales Čempionātā Krosmintonā sieviešu grupā Ingūna Aldiņa ar trīs uzvarām un vienu zaudējumu izcīnīja 2.vietu. Irina Lauva ar trīs zaudētām spēlēm un vienu uzvaru ierindojās 4.vietā. O40 grupā Uldis Lazdiņš ar trīs uzvarām un vienu zaudējumu izcīnīja 2.vietu. Dainis Lauva ar trīs zaudētām spēlēm un vienu uzvaru ierindojās 4.vietā. OPEN "B" grupā Artis Lauva savā apakšgrupā izcīnīja sudrabu. OPEN grupā Andrejs Krūmiņs izcīnīja uzvaru. Dubultpēlēs Artis Lauva/Dainis Lauva ierindojās 6.vietā, Ingūna Aldiņa/Uldis Lazdiņš 4.vietā.

Babolat badmintona turnīrā jēkabpilietis Uldis Dzirkalis izcīnīja 2. vietu B grupā, bet dubultspēlē kopā ar Artūru Dzirkali ierindojās 6. vietā.

GALDA HOKEJS

Jēkabpils GHK - 2017. gadu Pasaules reitingā noslēdz 52.vietā no 625 klubiem.

Latvijas Komandu čempionāts - 1.vieta 2.līgā, 7. vieta kopvērtējumā. Komandā spēlēja – Andrejs Kuzņecovs, Rūdolfs Valainis, Kristaps Zarinieks, Gatis Golonovs. 2017.gada pavasarī Starptautiskā Galda hokeja federācija (ITHF) piešķīra tiesības Latvijas Galda hokeja federācijai un Jēkabpils Galda hokeja klubam, 2018. gada 3. un 4.martā organizēt Pasaules Tūres Supersērijas posmu "Latvia Open" un Pasaules Klubu čempionātu. Andrejs Kuzņecovs - Latvijas Čempionāts - 24.vieta, Latvijas Kausa 2.posms - 15.vieta, Pasaules Tūres Supersērijas posms "Riga Cup" - 48.vieta. 2017. gadu pasaules reitingā noslēdz 163.vietā no nepilni 12 000 spēlētāju, kuri pēdējo 2 gadu laikā aizvadījuši vismaz vienu oficiālu turnīru. Rūdolfs Valainis - Pasaules Tūres posms "Belarus Open" - 32.vieta, Latvijas Kausa 1. un 2. posms - 19.vieta, Pasaules Tūres Supersērijas posms "Riga Cup" - 87.vieta, 2017. gadu pasaules reitingā noslēdz 252.vietā. Kristaps Zarinieks - Pasaules Tūres posms "Belarus Open" - 40.vieta, Latvijas Kausa 1.posms - 18.vieta, Pasaules Tūres Supersērijas posms "Riga Cup" - 94.vieta, 2017.gadu pasaules reitingā noslēdz 292.vietā. Aleksandrs Bugo - Latvijas Amatieru līgas 1.,2.,3.posmā - 3.vieta pieaugušo konkurencē, attiecīgi - 9.,13..9.vieta kopvērtējumā.

SPĒKA TRĪSCĪŅA

2017. gada PČ spiešanā guļus (ar ekipējumu) Kauņā (Lietuvā) Valdis Alksnītis kļūst par čempionu ar rezultātu 203 kilogrami (veterāni 4, 120+ kategorijā), kas ir jauns pasaules rekords šajā kategorijā! Valdim arī uzvara absolūtajā vērtējumā veterāni 4 grupā (70+)! LČ svaru stieņa spiešanā guļus Olga Miglāne izcīnīja 1.vietu, Natālijai Ņikitinai 2.vieta, bet Skaidrītei Voiko 7.vieta. Medaļas izcīnījuši arī komandas vīri - Nikolajam Kaminskim un Valdim Alksnītim 1.vieta, Aleksandram Miglānam 2.vieta, bet Aldim Kampānam 3.vieta. OPEN grupā svara kategorijā līdz 120kg Uldim Bangam – 2.vieta. LČ spēka trīscīņā (ar ekipējumu) sieviešu konkurencē dominēja Jēkabpils SC komanda, kura uzvar ne vien komandu vērtējumā, bet arī aizved uz mājām divus no trijiem absolūtās cīņas kausiem sievietēm. Jēkabpiliešu rezultāti savās vecuma un svara kategorijās – Skaidrītei Voiko 1.vieta, Olgai Miglānei – 1.vieta, Nataļjai Ņikitinai – 1.vieta, absolūti labākie rezultāti – 1.vieta Olgai Miglānei, 2.vieta – Nataļjai Ņikitinai, Uldim Bangam 2.vieta, Nikolajam Kaminskim 1.vieta, Aleksandram Zvezdenkovam 2.vieta, Aleksandram Miglānam – 1.vieta, Aigaram Āriņam – 2.vieta, absolūti labākie rezultāti – Aleksandram Miglānam – 2.vieta, Aigaram Āriņam 3.vieta. Sieviešu konkurencē Jēkabpils SC komanda 1.vietā, veterānu grupā Jēkabpils SC komanda – 3.vieta. LČ spēka trīscīņā Skaidrītei Voiko 4. vieta, Olgai Miglānei 3. vieta, bet Natašai Ņikitinai uzvara, iegūstot arī absolūti otras spēcīgākās sievietes titulu. Komandu kopvērtējumā dāmām Jēkabpils SC komanda ierindojās 3. vietā. Starp kungiem Uldis Banga ieguva 2. vietu. 11. RĪGAS KAUSS - LČ svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu Rolandam Degro zelts, Židrijusam Sabaļauskam – bronza, Ingaram Krūmiņam – 4.vieta un Laurim Daņiļevičam – 5.vieta. Komandu kopvērtējumā Jēkabpils SC komandai 12.vieta. LČ klasiskajā spēka trīscīņā savās svara kategorijās jauniešu konkurencē Oļegs Jakovļevs ierindojās 3.vietā, bet Valdemārs Ūdris – 5.v. Veterānu I grupā zelta medaļas Dmitrijam Stepenko un Andrejam Razujevam (arī absolūtajā vērtējumā uzvara), sudrabs - Nikolajam Kaminskim un 4.vieta Aleksandram Zvezdenkovam. Savukārt, veterānu II grupā Aleksandrs Miglāns, Aigars Āriņš un Vasilijs Drobovs kāpa uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, bet Aldis Kampāns uz otrā. Kopvērtējumā Jēkabpils spēkavīri veterānu grupā izcīnīja 1.vietu. Aizkraukles novada čempionātā klasiskajā svara stieņa spiešanā guļus Uldis Banga izcīnīja 1.vietu. Jēkabpils pilsētas čempionātā svaru stieņa spiešanā guļus piedalījās 24 dalībnieki. Jēkabpils pilsētas svētku laikā 124 dalībnieki (20 sievietes, 13 jaunieši un 91 vīrietis) parādīja savu spēku svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu sacensībās „Latvijas spēcīgākā pilsēta 2017”. Kopīgi paceļot 223 740 kg un izcīnot 3.vietu, jēkabpiliešiem izdevās pārspēt savu iepriekš uzrādīto rezultātu 2016. gadā, kad kopā tika pacelti 207 790 kg. Jauniešu pilsētas vērtējumā 5.vieta un trešais labākais rezultāts Kalvim Daukstem “Latvijas jauniešu topā 2017”, kura izpildītais reižu skaits bija 335. Jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un sievietēm svaru stienis svēra 20 kg, bet vīru konkurencē stieņa smagums bija 50 kg. Kopā šogad par Latvijas spēcīgākās pilsētas titulu cīnījās 15 pilsētas.

SVARBUMBAS

Baltijas čempionātā svarbumbu celšanā par čempioniem individuāli savās svaru kategorijās kļuva Valērijs Cvetkovs un Vladislavs Voitehovičš. LČ Viktorijai Voitehovičai zelts starp jauniešiem un junioriem, bet bronza pieaugušo konkurencē. Sudraba medaļas izcīnīja Atrjoms Kornijčuks un Vladislavs Voitehovičs. Saavukārt, 3.vietu izcīnīja Jānis Taukulis. Komanda kopvērtējumā ieguva 4.vietu pieaugušo konkurencē. LK 1.posmā svaru bumbu celšanā no Jēkabpils Jāņa Āboliņa sporta kluba startēja 3 sportisti – Artjoms Kornijčuks, Vladislavs Voitehovičs un Valērijs Cvetkovs, kuri savās svara kategorijās un grupās izcīnīja 1.vietas. Artjomam tajā pašā svara kategorijā vīriešu grupā – 2.vieta, bet Vladislavam absolūti labākais rezultāts sacensībās. Komandu stafetē jēkabpiliešiem 7 komandu konkurencē – 2.vieta. 2.Latvijas kausa posmā A.Kornijčukam uzvara gan junioru grupā, gan arī vīriešu, bet V.Voitehovičam zelts vīriešu konkurencē ar jaunu Latvijas rekordu – 151 reizi uzrautu svarbumbu. Vladislavam tās ir jau ceturtās sacensības pēc kārtas, kurās viņš uzrāda sacensību labāko rezultātu. Pēc šīm sacensībām gan V.Voitehovičs, gan A.Kornijčuks tika iekļauti Latvijas izlases sastāvā un pārstāvēja Latvijas valsti Eiropas čempionātā. LK 2.posmā augstu rezultātu uzrādīja arī Jānis Taukulis, junioru konkurencē izcīnot 5. vietu. LK svarbumbu celšanas 3.posmā Vladislavs Voitehovičs vīriešu konkurencē izcīnīja 2.vietu, Valērijs Cvetkovs – 1.vietu, bet Artjoms Korničuks junioru konkurencē - 2.vietu un vīriešu– 3.vietu. LK 4.posmā svarbumbu celšanā piedalījās 7 komandas un vairāk kā 100 sportisti. Jānis Taukulis junioru grupā izcīnīja 3. vietu, šis rezultāts paralēli tika ieskaitīts arī pieaugušo konkurencē, ieņemot arī 3. vietu. Artjoms Kornijčuks junioru grupā ieguva 3. vietu, bet pieaugušo – 4. vietu.Vladislavs Voitehovičs, uzrādot vienu no labākajiem rezultātiem, izcīnīja pārliecinošu uzvaru pieaugušo konkurencē. Stafetē Jēkabpils Jāņa Āboliņa sporta kluba svarbumbu cēlāji izcīnīja godpilno 2. vietu. LK 5.posmā svarbumbu celšanā Jānim Taukulim junioru grupā sudrabs, šis rezultāts paralēli tika ieskaitīts arī pieaugušo konkurencē, ieņemot 3. vietu. Artjomam Kornijčukam junioru grupā sudrabs, bet pieaugušo konkurencē – bronza. Vladislavam Voitehovičam sudraba godalga pieaugušo konkurencē. Stafetē V.Voitehovičs, A.Kornijčuks un E.Melderis uzstādīja rekordu, uzrādot labāko stafetes rezultātu. Jēkabpils atklātajā čempionātā svaru bumbu celšanā veltītam izcilā trenera, skolotāja Jāņa Āboliņa piemiņai, kas reizē bija arī LK sezonas noslēdzošais posms, piedalījās vairāk kā 100 Latvijas vadošākie svaru bumbu cēlāji. Augstvērtīgāko sniegumu demonstrēja Vladislavs Voitehovičs, kurš vīru konkurencē izcīnīja uzvaru. Savā svara kategorijā vīru konkurencē sudraba medaļa Valērijam Cvetkovam. Jānis Taukulis junioros izcīnīja 2.vietu, bet vīriešu konkurencē – 3.vietu. Artjoms Kornijčuks junioru grupā 3.vieta, vīriešu – 4.vieta. Daiļā dzimuma pārstāvēm spēka arēnā savu sagatavotību demonstrēja Viktorija Voitehoviča, kurai jauniešu un junioru grupā savā svara kategorijā izcīnītas bronzas medaļas, bet sieviešu konkurencē – 2.vieta. Kitijai Voitehovičai sieviešu konkurencē izcīnīta 5.vieta. Stafešu cīņās Jēkabpils komanda izcīnīja bronzas medaļas. LK kopvērtējumā 2017.gada labākā juniora titulu izcīnīja Artjoms Kornijčuks, bet spēcīgajā vīriešu konkurencē uzvarētāja titulu sev nodrošināja Vladislavs Voitehovičs.

NOVUSS

LR jaukto dubultspēļu finālā Uldim Kampānam pārī ar Ilzi Lāci 1.vieta (jau trešo gadu pēc kārtas čempioni šajā duetā), bet Ritai Šķiparei ar Gunti Driķi – 11.vieta.Savukārt, vīriešu pāru dubultspēlēs pārī ar G. Driķi – 8.vieta. Latvijas veterānu individuālajā čempionātā novusā Uldis Kampāns izcīnīja 3.vietu 50+ grupā, 60+ grupā Andrim Celmiņam 6.vieta, bet 70+ grupā Pēterim Spruktam 21.vieta, Aleksandram Komarovam 24.vieta, bet Miervaldim Belakopitovam 25.vieta. PK izcīņas 6. posma sacensībās, kā arī atklātajā 6. Eiropas čempionāts novusā piedalījās rekordliels skaits - ap 200 novusa spēles dalībnieki no septiņām valstīm - Latvijas, Vācijas, Igaunijas, Krievijas, ASV, Polijas un Somijas. U.Kampāns individuālajā turnīrā sīvā konkurencē izcīnīja 4. vietu un ieguva tiesības piedalīties cīņā par Eiropas čempionāta tituliem, kur tika piedzīvots sāpīgs zaudējums astotdaļfinālā un kopvērtējumā izcīnīta 11.vieta. Arī sieviešu individuālajā turnīrā jēkabpiliete Rita Šķipare 46 dāmu konkurencē cīnījās tikai par augstākajām vietām, taču pasaules kausa izcīņā palika 9. vietā, kas liedza piedalīties Eiropas čempionāta finālā. Starptautiskajās FINSO VII PK izcīņas posma sacensībās Uldis Kampāns kopvērtējumā izcīnīja godalgoto 3. vietu un vīriešu pāru sacensībās – ceturto. FINSO Pasaules Kausa 10. posma sacensībās 5.vieta un dubultspēlēs starp jauktajiem pāriem – 4.vieta. Igaunijā, Tallinā norisinājās Starptautiskais reitinga turnīrs novusā cilvēkiem ar ierobežotām spējām FINSO. Jēkabpiliešiem šādi rezultāti - Mairim Ziediņam izcīnīta 1.vieta, Guntim Jakubovskim 8.vieta, bet Valdim Strodam – 23.vieta. Kopumā turnīrā startēja 34 dalībnieki. Krievijā, Sanktpēterburgā norisinājās starptautiskais reitinga turnīrs “Baltās naktis”, kurā piedalījās spēlētāji ar īpašām vajadzībām. Jēkabpilietis Guntis Jakubovskis ierindojās 16.vietā, bet Valdis Strods – 40.vietā. Jēkabpils Sporta namā tika organizēts Starptautiskais reitinga turnīrs novusā cilvēkiem ar ierobežotām spējām, kurā piedalījās 60 novusa spēles amatieri, no tiem 38 kungi un 12 dāmas no Krievijas, Igaunijas un Latvijas. Pirmās dienas individuālajā turnīrā uzvaras laurus, dalībnieku grupā ,,stāvus’’, plūca Andris Celmiņš. Madonas novada atklātajā individuālajā čempionātā Uldis izcīna čempiona titulu. “Skrīveru novada ceļojošais kauss – 2017” spēles pieredzi guva Jēkabpils novusisti – Valentīns Sipovičs, Aleksandrs Komarovs, Pēteris Sprukts un Vilnis Pavasaris. Eduarda Veselova piemiņas turnīrā novusā visaugstāk kopvērtējuma rangā, dalot 9. – 16. vietu no Jēkabpils komandas izcīnīja Valentīns Sipovičs un Aleksandrs Belovs. Jēkabpils atklātajā turnīrā novusā ,,Zelta kija 2017” trijos posmos kopumā piedalījās 30 novusisti. Kopvērtējumā uzvarēja titulētais, meistarīgais jēkabpilietis Uldis Kampāns. Jēkabpils pilsētas Lieldienu turnīrā novusā par pirmā turnīra uzvarētāju kļuva jēkabpilietis Valentīns Sipovičs. 

AUTO UN MOTO SPORTS

FIA Pasaules rallijkrosa čempionātu kopvērtējumā RX Super Car klasē Reinis Nitišs 45 braucēju konkurencē, izcīnot 71 punktu noslēdza 14.vietā. Eiropas Rallija čempionātā (Rally Liepāja posms) ERC2 klasē Reinim uzvara, bet Latvijas Rallija čempionātā – bronza. FIA Pasaules rallijkrosa čempionātā (Somijas posms) RX Academy klasē M.Lapiņš ierindojās 5.vietā. NEZ Rallijkrosa čempionāta posmā “ Sporta komplekss 333” bagiju KAMIKAZ klasē Reinis Nitišs ierindojās 2.vietā. LČ kartingā KZ2 klasē sudraba medaļu savā īpašumā ieguva Mārtiņš Lapiņš. Viņš izcinīja arī 3.vietu Prokart kausā. Latvijas Rallijkrosa kausā Junior klasē Matīss Vasilis izcīna 1.vietu, bet LADA RX klasē viņam 7.vieta. Ivars Joelis LADA RX klasē finišē kā ceturtais, Oskars Sofonovs – 14, Rainers Ragainis – 12 un Mārtiņš Svilis – 31. S1600 klasē ReinisSofonovs izcīnīja 5.vietu.

KARATĒ

Ogre Cup čempionātā karatē savā vecuma un svara 3.vietu izcīnīja Nils Vaiders. RTKK karatē čempionātā Nilam un Daniilam Sincovam uzvaras, 2.vietas – Aleksandram Lonskim, Edgaram Laganovskim un Amandai Reimartei, bet 3.vietas savās vecuma grupās ieguva Leons Fetkuļins un Antons Kristers. Grand Prix karatē čempionātā N.Vaideram 2.vieta, bet E.Laganovskim 3.vieta. Salaspils 8. WKF karatē čempionātā 1.vietas izcīnīja Renārs Dūniņš un Leons Fetkuļins, 2.vietu - Aleksandrs Lonskis, 3.vietu - Armands Griņevskis, Amanda Reimarte, Antons Kristers, Edgars Laganovskis un Nils Vaiders.

VELOBRAUKŠANA

 “Obelių X-Trail” MTB sacensībās18 km distancē Kasparam Lipskim – 3.vieta, Edgaram Lindenbergam 9.vieta. Savukārt, 12 km distancē Jurim Upītim 5.vieta. SEB MTB maratona 7 posmos un 4 distancēs savus spēkus pārbaudīja Raimonds Bruks, Kaspars Lipskis, Pēteris Romanovskis, Dailis Rencis, Rinolds Skirjus, Ivars Romancevičs, Ainārs Ludboržs, Nauris Timofejevs, Igors Mihaļevs, Sergejs Mihaļevs. Jēkabpilieši savus spēkus arī pārbaudījuši „Kūku Velokrosā 2017”, ,,Sēlijas Pērlē 2017”, “Šķūnenieku kausā”, Ilūkstes velomaratonā, LiVelo Kausa posmā - Jēkabpils MTB maratons, Vienības Velobraucienā u.c.

TAUTAS SPORTS

Ikgadējā Vecgada skrējienā Jēkabpils Mežaparkā tika pārspēts dalībnieku skaita rekords - skrējienā piedalījās 128 dalībnieki (divkārt vairāk nekā pērn). Dalībnieki startēja divās vecuma grupās un ātrākie šoreiz izrādījās: meitenēm – Tabita Tīna Lūka; zēniem – Ņikita Bondarevs; dāmām – Zane Lauva; kungiem – Anatolijs Macuks. Skrējienā piedalījās arī 11 ģimenes. 6 kārtu sacensību “Ziemas jampadracis” 1.posmā vienkopus pulcējās 52 slēpotāji, kas devās 850m garajā sprinta distancē. Pasākuma mērķis ir veicināt un popularizēt aktīvu dzīvesveidu un slēpošanu un noskaidrot aktīvākos un ātrākos slēpotājus dažādās vecuma grupās. 2.kārtā 53 dalībnieki savus spēkus pārbaudīja gan slēpošanā bez nūjām, gan arī 1500m slēpojumā. Trešajā kārtā 60 aktīvisti sacentās ziemas duatlonā – skriešanas un slēpošanas distancēs. 4.kārtā dalībniekiem bija jāsacenšas komandu stafetēs. Kopumā šajā kārtā piedalījās 46 dalībnieki, kas tika sadalīti trijās komandās, ņemot vērā iepriekšējo kārtu rezultātus. 5.kārtā kopumā piedalījās 43 sportisti, kas tika izlozēti startēšanai pāros, ņemot vērā iepriekšējo kārtu rezultātus. “Ziemas jampadrača” 6.kārtā, kas reizē bija arī “Jēkabpils sporta centra balvas 2017” pirmais posms, piedalījās 64 dalībnieki, kuri sacentās stundas skrējienā. Pēc skrējiena ar kausiem un suvenīriem tika apbalvoti četru labāko kārtu rezultātu ieguvēji. Savās vecuma grupās “Ziemas jampadracī” uzvarētāju godā Jānis Kalniņš, Lūcija Brikše, Aivars Druvenieks, Daina Lūkina, Ivars Saldaks, Žanna Zolberga, Valdis Fiļovs, Imalda Žurila, Aivars Žurila, Agate Šicāne, Renārs Lucijanovs, Daniela Krasovska, Juris Celmārs. Citrus SPA sporta peldbaseinā norisinājās SC pusstundas peldējums, kas reizē bija arī “Jēkabpils sporta centrs balvas 2017” 2.posms. Desmit vecuma grupās tika noskaidroti izturīgākie un ātrākie peldētāji. Kopskaitā šajās sacensībās piedalījās 66 dalībnieki. Sacensību 3.posma Izturības skrējiena “Pa lūša pēdām” trases izaicinājumu pieņēma 149 dalībnieki. Jaunākie sacensību dalībnieki veica 2.2km distanci, bet pārējie devās 7 km gara distancē, kas sastāvēja no 10 šķēršļiem. 64 dalībnieku konkurencē tika aizvadīts Jēkabpils sporta centra balvas izcīņas 4.posms ,,Tautas duatlons’’, kurā dalībniekam bija jāveic divas skriešanas un viena velobraukšanas distance. 5.posmā ikviens interesents varēja pārbaudīt savas fiziskās spējas četrcīņā “Draudzība”.Izaicinājumu pieņēma 66 dalībnieki, kas startēja 100m skrējienā, tāllēkšanā no vietas, bumbiņas mešanā un 400m vai 800 m skrējienos. Vietu sadalījumu katrā disciplīnā izšķīra pat 1cm vai 1 sekundes simtdaļa. Savukārt, kopvērtējumā uzvarētājs tika noskaidrots pēc iegūto vietu kopsummas. “Jēkabpils triatlons 2017” vienlaicīgi bija arī "Jēkabpils sporta centra balvas 2017" 6.posms. Distancē devas gandrīz 100 dalībnieki, izmēģinot savas spējas un drosmi, vienā no izturības ziņā smagākajiem sporta veidiem. Jēkabpils pilsētu pārstāvēja 24 sportisti. Sporta dienā, kas vienlaikus bija 7. un 8.poms, skrējienam un nūjošanai “Apkārt Radžu ūdenskrātuvei” pulcējās 97 skrējēji un 10 nūjotājas, savukārt, velokrosa distancē devās 67 velobraucēji, izmēģinot savus spēkus Igora Mihaļeva un Alvja Indriksona veidotajās velobraukšanas trasēs. Šajā dienā ikvienam bija dota lieliska iespēja “Sirds diena Jēkabpilī” ietvaros, klātienē tikties ar kardiologu, pārbaudīt savu veselības stāvokli un uzzināt, kā parūpēties par sirdi, lai slimības turētos pa gabalu. Noslēdzošajā “Jēkabpils sporta centrs balvas 2017” 9.posmā 136 orientieristi tikās 4. Jēkabpils atklātajā čempionātā orientēšanās sportā vidējā distancē un 15 dalībnieki MTBO sacensībās vidējā distancē, pārbaudot OSK Sēlijas mežs sagatavotās distances un baudot patiesi rudenīgās sacensības. Kopvērtējumā, ņemot vērā sešos posmos iegūto punktu summu, savās vecuma grupās Sporta centra balvas ieguvēji šogad bija: Sanija Šuma, Nauris Pinne, Tabita Tīna Lūka, Kristiāns Lipskis, Anastasija Muraško, Mārtiņš Frīdis Lūks, Lāsma Turkopole, Sandis Ziediņš, Zane Lauva, Ivars Timko, Ruta Šķipare, Guntars Siliņš, Rita Šķipare, Ilmārs Lucijanovs, Sergejs Mihaļevs. Arī šogad balvas nolikuma prasības izpildījušie sportisti saņēma vērtīgas balvas. 5.Koptreniņu sezona ,,Pierādi sevi” katru ceturtdienu kopā pulcēja 139 aktīvākos skrējējus, velobraucējus un nūjotājus. Pašiem uzticīgākajiem treniņu apmeklētājiem tika pasniegti diplomi un suvenīrs ar koptreniņu logo. Koptreniņu ietvaros notika arī „Skriešanas skolas”nodarbības, kurās varēja smelties jaunas zināšanas, uzzināt ekspertu padomu un gūt varenu iedvesmas lādiņu! Treniņus vadīja Edgars Lamba, Pēteris Krastiņš, Ingus Zolbergs un Anatolijs Macuks. Nakts skrējiens “Papardes ziedu meklējot” vasaras saulgriežu enerģijas lādiņu un pozitīvas emocijas guva vairāk nekā 50 skrējiena dalībnieku. Ātrākie skrējienā bija Liene Milere un Ingus Znotiņš. Nakts skrējiens pirms Līgo svētkiem tiek organizēts jau vairākus gadus ar mērķi popularizēt skriešanu kā veselību stiprinošu aktivitāti, vairot aktīvās atpūtas iespējas Jēkabpilī un veicināt iedzīvotāju vēlmi būs fiziski aktīviem. Jēkabpils pilsētai svētkos kopumā jēkabpilieši pilsētai uzdāvināja 1055 veselības kilometrus. Salīdzinājumam – vienā dienā jēkabpilieši veica attālumu, kas ir vairāk nekā puse no Latvijas robežas kopgaruma (1836km). Lielākais kilometru skaits, kā ierasts, savākts velobraukšanas distancē – 838 kilometri, savukārt skrējēju kontā – 150,4 km un nūjotāju – 66,6km. Pustunadas velobraukšanas sacensībās kopā ar Jēkabpils LAT piedalījās 60 velobraucēji, starp kuriem jaunākajam – 6 gadi, bet vecākajam – 80. Ātrāko velobraucēja titulu ieguva Ilmārs Luksts un Asja Jaksone, bet aktīvākās ģimenes bija Lusktu, Jaksonu un Lasmaņu ģimenes. Savukārt, 34.pusstundas skrējiena sezonā kopā Fans PRO SPORT uz starta līnijas stājās 237 skrējēji, no kuriem visjaunākajam bija 5 gadi, bet vecākajam – 70. Sezonas absolūti labāko skrējēju tituli – Rutai Šķiparei ar 140 apļu kopskaitu sezonā un Anatolijam Macukam ar 177 apļiem savā veselības kontā. Aktīvākās ģimenes – Urtānu, Mitenieku un Šicānu. Pats jaunākais dalībnieks piedalījās 9 kārtās un tas ir Valters Andersons Barons. Meitenēm jaunākā dalībniece piedalījās gan tikai divās kārtās, bet lai viņai būtu prieks nākamgad noskriet visas kārtas arī viņai motivācijas balva – Madara Timko. Jāpiezīmē, ka visi dalībnieki kopā veikusi16479 apļus. Pasaules sniega dienas Jēkabpilī ar dažādām sniegotām aktivitātēm tika ieskandināta Jēkabpils PII “Zvaniņš” un PII “Kāpēcītis”. Sniega dienas centrālajā pasākumā slēpošanas trasē devās vairāk nekā 50 slēpotāju, bet viskuplākais dalībnieku skaits pucējās uz jautrības stafetēm. Kopumā Sniega dienas aktivitātēs Jēkabpilī piedalījās teju 400 dalībnieku. Veselības dienas “Esi aktīvs” ietvaros 157 dalībnieki iesaistījās sportiskās aktivitātēs, kas norisinājās Jēkabpils Mežaparkā. Veselības diena iesākās ar stafešu skrējienu, kur dalībniekiem bija iespēja startēt piecās vecuma grupās. Turpinājumā ikvienam interesentam bez maksas bija iespēja iepazīties ar daudzveidīgu fizisko aktivitāšu klāstu un aktīva brīvā laika pavadīšanas iespējas, ko piedāvāja Jēkabpils sporta klubi un biedrības kvalificēta personāla vadībā – orientēšanā, krosmintonā, nūjošanā, vingrošanā ar TRX un elastīgajām gumijā, sporta tūrismā, novusā, galda hokejā, tāpat interesentiem bija iespēja izmēģināt Roll Shaper trenažieri. Pasākums tika organizēts projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” ietvaros. Eiropas Sporta nedēļas ietvaros Jēkabpilī noritēja vispārizglītojošo skolu audzēkņu rudens kross, Rudens treniņš kopā ar Anatoliju Macuku un 2017.gada sezonas atklāšanas sacensības peldēšanā.

Nevar atgriezties pagātnē un izmainīt savu startu, bet var startēt tagad un izmainīt savu finišu!

/Roy Jones/

Paldies sportistiem, vecākiem, līdzjutējiem un sporta veidu atbildīgajiem, kuri seko līdzi Jēkabpils pilsētas sportistu panākumiem un startiem visa gada garumā un iesnieguši 2017.gada sasniegumu pārskatu savu sporta veidu arēnās!

Ar aprakstu par sportiskajām aktivitātēm 2017.gadā varat iepazīties

Jēkabpils pilsētas pašvaldības sporta centra mājas lapā www.jekabpilssc.lv.

Informāciju apkopoja
      Atpakaļ