Arhīvs


Sasniegumi sportā 2014.gadā
Apskatīt komentārus (0)


29.12.2015


2014.GADA ATSKATS SPORTĀ

Sporta arēnā atkal nemanot paskrējis gads. Kādam tas bijis veiksmīgāks, kādam savi mērķi vēl tikai sasniedzami, kāds savu ,,lielo” sportu nomainījis ar aktīvu ikdienu, bet kāds gluži otrādi, esot aktīvs ikdienā, izvirzījis sev tālejošus mērķus uz izaugsmi sportā. Galvenais ir atcerēties, ka nekad nav par vēlu ko uzsākt, ja vien ir apņemšanās un interese par to ko vēlies sasniegt. 

Jēkabpils sports, pēc vairāku Latvijas sportistu izteikumiem, izceļas ar augstu atbildības sajūtu un sirsnīgumu čempionātu rīkošanā. Jebkuram sportistam ir prieks braukt uz sacensībām, ja vien viņš zina, ka ir gaidīts! Novērtētu sacensību scenārijā jāietilpst augstvērtīgam organizatoriskajam līmenim, sirsnīgai uzņemšanai, vizuāli skaistam un neredzētam apbalvojumu klāstam, sacensību prezentmateriālam, pasākuma reklāmai un savlaicīgam rezultātu atspoguļojumam, lai pozitīvās emocijas vēl ilgi virmotu sportista domās un atmiņās. Lai tas viss izdotos ir jābūt labai komandai. Ar lepnumu varam teikt, ka mums tāda ir.

 Gada griezumā iespēju robežās esam centušies sportistu sasniegumus publicēt un lepoties ar katru no tiem, kas popularizējuši Jēkabpils pilsētas vārdu. Labākie no labākajiem katru gadu tiek sveikti ,,Jēkabpils Sporta Laureāts” svinīgajā pasākumā, kas notiks 2015.gada 16.janvārī plkst.19:00 Jēkabpils Tautas namā.

 PČ – pasaules čempionāts, EČ – Eiropas čempionāts, EVACI – Eiropas veterānu vieglatlētikas čempionāts, LČ – Latvijas čempionāts, LK – Latvijas kausa izcīņa, EK – Eiropas kausa izcīņa, PK – Pasaules kauss, EM – Eiropas meistarsacīkstes, LSVS – Latvijas sporta veterānu savienība, LBL – Latvijas basketbola līga, LJBL – Latvijas jaunatnes basketbola līga, EEVZAČ – Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas čempionāts, LPF – Latvijas peldēšanas federācija, LMČ –Latvijas motokrosa čempionāts

BASKETBOLS (treneri Juris Bobrovs, Andris Čerjaks, Aigars Vanags, Imants Beķers, Igors Miglinieks, Edmunds Valeiko, Rūdolfs Rozītis)

Basketbola popularitāte ar katru gadu pieaug. Viennozīmīgi gandarījums ir par BK „Jēkabpils” sasniegumiem 2013./2014.gada sezonā, kad izcīnīta bronza LBL. Savā debijas sezonā Baltijas basketbola līgā jēkabpilieši ierindojās 9.vietā. Komandā spēlēja Rinalds Sirsniņš, Pāvels Veselovs, Oskars Virsis, Mikus Sokolovs, Jānis Pozņaks, Jurijs Aleksejevs, Mārtiņš Kravčenko, Michal Hlebowicki, Edgars Leja, Artis Arnītis, Troy Marshall Barnies un Cameron Clifford Rundles. Skatītāju atbalstītas ir kļuvušas ne tikai BK „Jēkabpils”, bet arī LBL 2.divīzijas un Latvijas jaunatnes basketbola līgas spēles. LJBL 1.divīzijā starp labāko divpadsmitnieku jaunajā sezonā sevi pieteikusi ir U-15 grupa (treneris A. Vanags). Latvijas jaunatnes izlases sastāvā U-14 grupā spēlēja jaunais talants Kristers Elksnītis. Savukārt, 2014./2015. gada sezonā Jēkabpils sporta skolas komandas atrodas vadošajās pozīcijās, kas ļauj cerēt uz vēl papildus komandām 1.divīzijā. Par 2013./2014.gada Jēkabpils pilsētas atklātā čempionāta basketbolā uzvarētājiem kļuva JSS A komanda.

VOLEJBOLS (treneri Guntis Grigalis, Mārcis Obrumans un Raivis Obrumans)

Ar pārliecinošām uzvarām spēļu laukumos, apliecinot savu meistarību un mērķtiecību, volejbola komanda SK „Jēkabpils lūši” LČ volejbolā 1.līgā izcīnīja 1.vietu, tādejādi nodrošinot tiesības 2014./2015.gada sezonā startēt LČ Nacionālajā līgā. Zelta komandas sastāvā spēlēja Gints Grunte, Maksims Belovs, Edvīns Skrūders, Artjoms Soboļevs, Rihards Puķītis, Pāvels Jemeļjanovs, Jānis Grunte, Reinis Prīdāns, Toms Spodris, Zigurds Adamovičs, Jevgēnijs Galaktionovs, Aigars Rumjancevs, Viktors Kudrjašovs, Dāvis Emīls Melnis, Aivis Kokins, Dāvis Kristers Midzenis un Jānis Ģipters. Kā labākais spēlētājs šajā sezonā tika nominēti Rihards Puķītis un Aivis Kokins. Starptautiskajā arēnā talantīgie volejbolisti Edvīns Skrūders un Artjoms Soboļevs (treneris M. Obrumans) plūca uzvaras laurus EEVZA čempionātā pludmales volejbolā. Par divkārtējiem čempioniem viņi kļuva starptautiskajās sacensībās "Katrīnas kauss", kas noritēja Alūksnē. Jaunieši ir iekļauti arī Latvijas valsts jaunatnes izlases sastāvā U-18 grupā. Savukārt, nepamanīti nav palikuši arī Zigurds Adamovičs, Pāvels Jemeļjanovs un Dāvis Emīls Melnis, kas ir Latvijas valsts jaunatnes izlases dalībnieki U-18 grupā, bet Igors Ščerbakovs, Ritvars Elksnītis un Vladislavs Blumbergs – U-16 grupā. 2013./2014.gada sezonā Baltijas kausā Latvijas izlases U-18 grupas sastāvā E. Skrūders, A. Soboļevs, D. E. Melnis un P. Jemeļjanovs izcīnīja sudraba medaļas, bet U-17 grupā – I. Ščerbakovs, R. Elksnītis un V. Blumbergs - bronzu.

FUTBOLS (treneri Raimonds Gailis, Dzintars Zvaigzne, Imants Vadonis, Ruslans Bajārietis, Dainis Balis)

LČ futbolā 1.līgā FK Jēkabpils/JSC aizvadītajā sezonā ar gūtiem 37 punktiem kopvērtējumā dalīja 8./9.vietu. Rezultatīvākais spēlētājs komandā bija Aigars Liņģis, bet labākais aizsargs Oskars Zeps. Papildus cīņas jēkabpilieši aizvadīja arī telpu futbola laukumos, kur Latvijas ZA reģiona veterānu telpu futbola čempionātā Jēkabpils futbolisti kļuva par čempioniem. Zelta komandā spēlēja Vjačeslavs Rakels, Juris Jakovļevs, Raimonds Ančs, Edijs Lapāns, Andris Naidovskis, Andris Pastars, Intars Šleseris, Ainārs Joksts, Sergejs Trofimovs, Ruslans Bajārietis, Andris Podnieks, Ainārs Elksnis, Artūrs Podnieks, Aivis Grebskis, Sergejs Bahanovs un Pēteris Krastiņš. Labāko spēlētāju balvas saņēma Juris Jakovļevs, Andris Pastars un Ainārs Joksts. 2013./2014.gada sezonā Latvijas Kausā telpu futbolā jēkabpilieši nokļuva līdz pusfinālam, bet 2014./2015.gada sezonā Jēkabpils/Ošukalns komanda startē Latvijas 1.līgas čempionātā telpu futbolā, kur pēc aizvadītā pirmā apļa viņi ir vadošajā pozīcijā.

HANDBOLS (treneres Vita Brikmane, Lāsma Mičule)

Jēkabpils SS handbola nodaļas audzēknes 2013./2014.gada sezonā veiksmīgi startējušas ne tikai jaunatnes čempionāta 5 grupās, bet arī veiksmīga debija LAT 98 izlases sastāvā bija  Simonai Ārmanei, Unigundei Ciršai, Lainei Donānei, Madarai Jugānei, Gitai Kaulakanei, Ievai Lapsai, Agnijai Malceniecei un Kristiānai Skudrai, startējot LČ handbolā Virslīgā sievietēm. Rezultatīvākās spēlētājas 15 aizvadītajās spēlēs bija L. Donāne ar 88 un S. Ārmane ar 85 gūtiem vārtiem. Savukārt, Latvijas sieviešu valstsvienības sastāvā ir iekļautas Simona Ārmane un Agnija Malceniece. Jaunās handbolistes šovasar aizvadīja savu pirmo sezonu LČ pludmales handbolā, kurā izcīnīja bronzas godalgas.

 

VIEGLATLĒTIKA (treneri Aivars Noris, Modris Osvalds, Ainis Raubiškis, Jānis Knodze, Ingus Zolbergs)

Kā izcilāko Jēkabpils pilsētas vieglatlētu varētu minēt Mārtiņu Sulaini, kurš sevi ir parādījis no vislabākās puses tādā sarežģītā sporta veidā, kā augstlēkšanā. Izcilais rezultāts 2,09m tika sasniegts Baltijas Valstu čempionātā jauniešu grupā, kur pārliecinoši iegūta 1.vieta, kas ir vienpadsmitais rezultāts Eiropas vieglatlētu grupā jauniešiem un otrais rezultāts starp pieaugušajiem Latvijā. Iegūtais zelts LČ pieaugušajiem paver iespēju talantīgajam audzēknim startēt Latvijas izlasē komandām pirmajā līgā, kā arī cerības nostartēt Eiropas junioru čempionātā U-20 Zviedrijā. Garo distanču skrējējs Anatolijs Macuks Frankfurtes maratonā ne tikai laboja personīgo rekordu, bet arī pierādīja, ka savā vecumā ir 5.labākais maratonists starp pasaules vadošākajiem skrējējiem. Latvijas mēroga sacensībās, individuālajos sporta veidos izcīnīts arī prāvs skaits medaļu. Viņa divi nozīmīgākie sasniegumi - pusmaratonskrējienā un maratonskrējienā, kas ir jauni pilsētas rekordi. Ar savu pozitīvo attieksmi treniņu laikā un darbu strauji progresējis Pauls Rutkovskis un Pēteris Lazdinš, kā rezultātā iegūti Latvijas čempionu tituli junioru grupā - Pauls 400m, Pēteris 3000 m un 3000m/kavēkļu distancēs. Par mūžīgi otrajiem 2014.gadā Latvijas junioru čempionātos varētu nosaukt Mārtiņu Dāboliņu –piecas otrās vietas dažādās disciplīnās un Viesturu Ivbuli (600m,1000m). Andrejam Romaņivam iegūtas divas nozīmīgas trešās vietas - 400 m/barjerskrējienā gan Latvijas čempionātā, gan arī Rīgas kausā. No jaunajiem vieglatlētiem labākie panākumi ir Aleksandram Kucam, kurš izcīnījis 2.vietu 300m/b un Jānim Jelinskim, kas ieguvis bronzu augstlēkšanā U-14 grupā. Kā labāko sportisti varētu minēt Viktoriju Daļecku, kas šogad labojusi pilsētas rekordus lodes grūšanā un šķēpa mešanā. Latvijas ziemas čempionātā vieglatlētikā Mārtiņš Začests 60m skrējienā kvalificējās finālam kā trešais labākais, bet finālskrējienā finišēja ceturtajā vietā. Ziemas sacensībās labi startēja Karīna Rudzāte, kas laboja pilsētas rekordu augstlēkšana (1,60 m), bet traumas liedza turpināt sekmīgi trenēties un startēt vasaras sezonā. 2015.gadā cerīgi varētu nostartēt Agnese Gavare, kura jau iepriekšējā sezonā ieguva 7. vietu pieaugušo grupā 400 m skrējienos. "Skrien Latvija" 2014.gada sezonā tika aizvadīti septiņi posmi, kas notika Rēzeknē, Rīgā (Biķerniekos), Ventspilī, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Siguldā. Cīņā par uzvaru sezonas kopvērtējuma kopējā ieskaitē tika rēķināti pieci labākie posmi, kur Nike skrējienā (10,55km) absolūtajā vērtējumā Anatolijam Macukam 3. vieta sezonā. Aijai Rogālei pusmarotona distancē savā vecuma grupā godalgotā 1. vieta, savukārt Juris Grodnis pusmaratona distancē savā vecuma grupā kāpā uz augstā trešā pjedestāla. Kopvērtējumā Jēkabpils SC komanda pakāpās par vienu pozīciju augstāk, izcīnot 7.vietu. Komandā startēja Anatolijs Macuks, Inese Anspoka, Aija Rogāle, Ingus Znotiņš, Pēteris Krastiņš, Jānis Linītis un Pēteris Lazdiņš.

ŠAHS (treneri Gunārs Pušmucāns, Guntis Jankovskis)

Latvijas 2014.gada vīriešu šaha čempionātā Guntis Jankovskis izcīnīja 8.vietu, izpildot arī Starptautiskā meistara normu. Savukārt, Latvijas 2014.gada čempionātā ātrajā šahā 31 dalībnieka konkurencē 5.vietu ieguva Nikolajs Krilovs, bet 9-to - Andis Ivoņins. 2013./2014.gada sezonā „Jēkabpils sporta centra balvas izcīņā šahā” piedalījās rekordliels skaits dalībnieku – 45. Godalgotajā trijniekā ierindojās A. Vanaģelis, N. Krilovs un A. Ivoņins. Jēkabpils 2014.gada čempionāta finālā par uzvarētāju kļuva Alvis Vanaģelis. Jēkabpilieši olimpiskajā sešiniekā ierindojās arī ārpus Latvijas robežām - Rokišķu atklātajā šaha čempionātā, kur par zelta medaļnieku kļuva Gunārs Pušmucāns, 4.vietu izcīnīja Jurijs Glotovs, bet 5.vietu - Zubeirs Haciveli.

NOVUSS (atbildīgais Uldis Kampāns)

LČ dubultspēlēs novusā jaukto pāru finālsacensībās Uldis Kampāns izcīnīja sudraba godalgu, bet LK – bronzu. LČ dubultspēlēs novusā starp vīriešu pāriem finālsacensībās iegūta 3.vieta, bet LK – 1.vieta. Savukārt, LČ dubultspēlēs novusā starp sieviešu pāriem Rita Šķipare kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. Divos Eiropas kausa izcīņas posmos dubultspēlēs jauktajiem pārim U. Kampāns un R. Šķipare izcīnīja gan zelta, gan bronzas godalgas. Bet individuālajās sacensībās Uldis ir 2.Kausa ieguvējs, kā arī EK vīriešu dubultspēļu uzvarētājs vīriešu pāriem. Viņš LR 2014.g. veterānu čempionātā novusā individuālajās finālsacensībās izcīna bronzas medaļu. Latvijas 2014.gada komandu čempionātā novusā sieviešu komandām sudraba medaļas izcīnīja Rita Šķipare, Ingrīda Freimane, Silvija Lemkina un Biruta Babra. Savu pirmo sezonu 2014.gada komandu čempionāta 2.līgā novusā aizvadīja Jēkabpils SC komanda, kurā spēlēja Valentīns Sipovičs, Dmitrijs Maslabojevs, Aleksandrs Komarovs, Genādijs Kamarovs un Imants Zalāns.

BILJARDS

Igors Kačanovs un Valdis Renerts Latvijas čempionātā Pool 14+1 izcīna godalgotās 3.vietas.

DARTI

Latvijas čempionātā šautriņu mešanā 21 dāmas konkurencē bronzas godalgu izdevās izcīnīt BDK Lūsis šautriņmetējai Andai Seimanei. Savukārt, 63 kungu konkurencē olimpiskā sešinieka 5.vietā ierindojās Guntars Grebskis un Rihards Tomašickis. WDF pasaules reitinga turnīrā šautriņu mešanā „Riga Masters” uz goda pjedestāla augstā otrā pakāpiena kāpa R. Tomašickis. „Baltic Cup Open 2014” kungu konkurencē starp 100 dalībniekiem par bronzas medaļnieku kļuva G. Grebskis, bet Rihards T. un Marija Ružāne ierindojās attiecīgi 5. un 9.vietā. Komandu kopvērtējumā Jēkabpils BDK „Lūsis” no 18 komandām izcīnīja 10. vietu. Latvijas un Baltijas reitinga sacensībām šautriņu mešanā „Jēkabpils Kauss 2014” savu dalību bija pieteikuši 75 dalībnieki.

GALDA TENISS (atbildīgais Jurijs Glotovs)

Latvijas 2014.gada individuālajā čempionātā galda tenisā finālsacensībām kvalificējās Andris Krūmiņš. Pietrūkstot nedaudz veiksmes jau apakšgrupā, izcīnīta 32.vieta. Savukārt, sieviešu konkurencē individuālajā vērtējumā Aldona Homiča ierindojās 11.vietā, bet sieviešu dubultspēlēs Aldona izcīnīja bronzas godalgu. Eiropas veterānu komandu čempionātā galda tenisā Latvijas galda tenisistu – veterānu izlases sastāvā A. Homiča savā īpašumā iegūst bronzas medaļu. 2014./2015.gada sezonā Latvijas komandu čempionātā galda tenisā Jēkabpils vārdu pārstāv sieviešu izlases komanda, kuras sastāvā startē Aldona Homiča, Ina Jozepsone un Daina Ročāne. Spriežot pēc reitinga sadalījuma Jēkabpils sieviešu komanda sevi startam pieteikusi, kā visspēcīgākā. 42. Jēkabpils atklātajā čempionātā galda tenisā Sieviešu/meiteņu konkurencē 8. reizi par Jēkabpils čempioni kļuva A. Homiča, bet kungu konkurencē čempionāta sudraba medaļu savā īpašumā ieguva Uldis Dzirkalis. Savukārt, 38. tradicionālajā Lieldienu turnīrā starp Sievietēm uzvarētājas laurus plūca Jekaterina Jekaraševa, Meiteņu grupā sudrabs Valērijai Naumovai, bet bronza Elizabetei Vaiderei. Veterānēm jau 8. reizi uzvarētājas prieku baudīja Ruta Balode, otrajā vietā atstājot Emīliju Petuško. Jurijs Glotovs savā īpašumā ieguva sudraba medaļu.

ORIENTĒŠANĀS. TAKU ORIENTĒŠANĀS. ROGAININGS.

orientēšanās maratona (pagarinātajā) distancē čempiones titulu savā vecuma grupā izcīnīja Gundega Jurāne. Tāpat savās vecuma grupās kartē un apvidū veiksmīgi orientējoties kā trešie labākie bija Imants Meldrājs un Zigmunds Daščors. Olimpisko sešinieku čempionātā noslēdza Jānis Kalniņš. LČ orientēšanās sportā garajā distancē OSK „Sēlijas mežs” dalībnieks J. Kalniņš garajā distancē 8 vīru konkurencē V70 grupā finišēja kā ceturtais labākais.  2014. gada LČ orientēšanās vidējā distancē savās vecuma grupās olimpiskajā sešiniekā iekļuva Ieva Ivbule un Jānis Kalniņš izcīnot 4. vietu, bet 5. vietu Dace Staģīte un olimpisko sešinieku noslēdza Diāna Pauniņa un Dace Lukšēvica. Savukārt, stafetē savā vecuma grupā komanda OSK „Sēlijas Mežs”, kurā startēja Laine Odzileviča, Agate Šicāne un Tabita Tīna Lūka sasniedza finišu kā trešās labākās, bet OSK „Sēlijas Mežs 1” (Imants Meldrājs, Jurijs Narels un Gunārs Jānis Mīkulis) izcīnīja 6. vietu. Latvijas čempionātā stafešu kausa 3.posmā OSK „Sēlijas mežs” dāmu komandas izcīnīja sudraba un bronzas godalgas. S16 grupā 2.vietu izcīnīja Diāna Pauniņa, Imalda Žurila un Ieva Ivbule, bet S145 grupā 3.vietu – Aiva Jakubovska, Gundega Jurāne un Daina Lūkina. Orientēšanās sacensībās garajā distancē ,,Cēsu rudens”, kas vienlaikus arī bija kārtējais Latvijas Kausa posms, savās vecuma grupās kā trešā labākā finišēja I. Ivbule un kā otrais - Ingus Znotiņš. 42. orientēšanās sacensībās „Siguldas Rudens” un LK posmā Ingus kāpa uz goda pjedestāla pirmā pakāpiena. Tāpat savās vecuma grupās kā piektais labākais finišēja Jānis Kalniņš, bet olimpisko sešinieku noslēdza Aivars Druvenieks. Savukārt, Kārlis Prauliņš un Imants Meldrājs izcīnīja 8.vietu. „Gulbenes kausā” orientēšanās sportā vidējā distancē un „Gulbenes sprinta kausā 2014” Zigmunds Daščors izcīnīja bronzas medaļu. A. Druveniekam savā konkurencē tikai mazliet pietrūka līdz goda pjedestālam, līdz ar to 4.vieta. Olimpiskā sešinieka sarakstu savu grupu dalībnieku vidū noslēdza Jurijs Narels un Jānis Kalniņš. Madonas novada atklātajā čempionātā orientēšanās vidējā distancē čempiones titulus izcīnīja jēkabpilietes Agate Šicāne un Anna Brālīte, savukārt čempiona titulu I.Meldrājs. Tāpat savās vecuma grupās – Ieva Ivbule un J. Kalniņš kartē un apvidū veiksmīgi orientējoties finišēja kā otrie labākie, bet kā trešie - Aivars Druvenieks un Zigmunds Daščors. Orientēšanās sporta kluba ,,Sēlijas mežs” rīkotajā seriālā ,,Orientieris 2014’’ tika aizvadītas 17 kārtas, kurās startējuši vairāk nekā 190 orientieristi, vidēji katrā kārtā 83. Jēkabpils 1. atklātajā orientēšanās čempionātā pulcējās kupls dalībnieku skaits – 91.

Eiropas čempionāta taku orientēšanās sportā, kas notika Portugālē, Latvijas vārdu startējot valsts izlases sastāvā nesa Jēkabpils paralimpieši Valdis Strods un Guntis Jakubovskis. Pirmās dienas distancē G. Jakubovskis 44 dalībnieku konkurencē izcīnīja godpilno 4.vietu, kas Latvijai ir pirmais, līdz šim vēl nebijis sasniegums šajā orientēšanās sporta disciplīnā. Divu dienu veiktajās distancēs izcīnot attiecīgi 4. un 12.vietu, kopvērtējumā Guntim deva 8.vietu. Valdim izcīnot 29. un 30.vietu, kopvērtējumā 28.pozīcija. Itālijā Trentino – Veneto pilsētā norisinājās Pasaules čempionāts orientēšanās, kurā Taku orientēšanās distancē no 36 pasaules paralimpiskās  grupas līderiem  Guntim Jakubovskim 19. vieta, bet Valdim Strodam 26.vieta.  Savukārt, otrās distances pārbaudījumā Guntim augstā 6.vieta un Valdim 30.vieta. IADC „Ausma” Daugavpils čempionātā, Taku orientēšanās sacensībās „LATGALE ‘2014” nodemonstrēja lielisku sniegumu - pirmajā dienā sudrabu izcīnīja Valdis Strods, bet otrajā – Guntis Jakubovskis. Kenā parkā uz Taku orientēšanās sacensībām „Jēkabpils balva 2014” pulcējās 28 dalībnieki un interesenti, kuras organizēja IADC „AUSMA”, OK „Sēlijas mežs” un OK „Stiga” ar Jēkabpils pašvaldības atbalstu.

9. Latvijas rogaininga čempionātā Gundega Jurāne un Aivars Druvenieks savā vecuma grupā ieguva bronzas medaļu, absolūtajā vērtējumā no 68 komandām ierindojoties 30.vietā. Savukārt, Jurijam Narelam un Pēterim Krastiņam savā vecuma grupā 7.vieta, absolūtajā vērtējumā -  21.vieta. Tautas rogaininga jeb apvidus orientēšanās komandu sacensībās individuālajā vīriešu pusmaratona distancē kā trešais labākais finišu sasniedza Ingus Znotiņš. Savukārt, komandu 8 stundu rogainingā jauniešu grupā 1.vieta Henrijam Zālītim un Jānim Milaknim. Savā vecumā grupā Gundega Jurāne un Aivars Druvenieks finišēja kā otrie labākie. Olimpisko sešinieku noslēdza Aiva Jakubovska un Jurijs Narels. Īpašs prieks par ģimenes grupu orientieristiem, kur Ilmārs un Aivars Lucijanovi kāpa uz trešā augstākā pjedestāla, otra ģimenes komanda Līga un Renārs Lucijanovi ierindojās 8. vietā. 12h izturības maratonā A. Jakubovska un J. Narels ierindojās otrajā pozīcijā, bet G. Jurāne un A. Druvenieks - 4.vietā.

KAMANIŅU SPORTS

Paula Ābele uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Latvijas junioru meistarsacīkstēs, bet LČ kamaniņu sportā pieaugušajiem Paula bija piektā ātrākā. P.Ābele 2014.gada sākumā ir startējusi arī EČ un Pasaules kausa posmos juniorēm, “Latvia Travel Sprinta kausā”, kas reizē bija arī Nāciju kauss un kvalifikācija VIESSMANN PK 9.posma pamatsacensībām kamaniņu sportā.

GALDA HOKEJS (atbildīgais Kristaps Zarinieks)

Latvijas Komandu čempionātā galda hokejā Jēkabpils GHK izcīnīja 11.vietu. Komandā spēlēja Kristaps Zarinieks, Andrejs Kuzņecovs, Jorens Leskovičs un Gatis Golonovs. LK 1.posmā visaugstāk izdevās nokļūt A. Kuzņecovam, kurš ierindojās 14.vietā, bet LK 4.posmā K. Zariniekam 28.vieta. Pasaules Tūres posmā „Latvia Open” Andrejs kopvērtējumā izcīnīja 14.vietu, Rūdolfs Valainis - 6.vietu 2.līgā jeb 46-to turnīra kopvērtējumā. Starptautiskajā galda hokeja arēnā K. Zarinieks Baltkrievijas Valsts Universitātes atklātā čempionāta 3.posmā ierindojās 6.vietā, bet Jorens Leskovičs – 7.vietā. Savukārt Krievijas atklātā čempionāta 5.posmā „Kursk Cup” – Kristapam 50.vieta. Ņemot vērā 4 labākos rezultātus, Latvijas reitingā Andrejs Kuzņecovs atrodas 11.vietā. Jēkabpils GHK 2013./2014.gada sezonu noslēdza kā 51.spēcīgākais klubs pasaulē.

 

KARATĒ

Nils Vaiders Atklātajās jauniešu karatē sacensībās izcīnīja 1.vietu starp 16-17-gadīgiem jauniešiem. Par zelta medaļnieku N. Vaiders kļuva 5.WKF Atklātajā „Salaspils Karatē Kausa” čempionātā, kurā Kadzan komandas sastāvā Team Kumite (Komandu cīņās) iegūta arī sudraba godalga. Viņš uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa XII atklātajā starptautiskajā karatē čempionātā „Ogre Cup 2014”, „ADIDAS SAMURAI CUP” un GRAND PRIX Poland karatē čempionātos. Latvijas Karatē izlases sastāvā Nils piedalījās 40. Jauniešu Eiropas karatē čempionātā, kas norisinājās Lisabonā (Portugalē). Sporta centra „Samuraji” audzēkņi Arta Paliļonīte un Dāvis Broks piedalījās starptautiskajā karatē turnīrā „Harasuto cup” Polijā, Lodzā. Arta piedalījās divās kategorijās - savā grupā - 14-15 gadi un vecākā - 16-17 gadi. Abās kategorijās sportiste pārliecinoši pārspēja savas pretinieces iekļūstot finālā, bet tā kā kategorijas notika vienlaicīgi, tad spēki fināliem mazliet pietrūka - rezultātā divas 2.vietas. Dāvis Broks 16 sportistu konkurencē aizvadīja 3 cīņas, bet izšķirošajā par medaļām piekāpās, rezultātā 5.vieta.

MAKŠĶERĒŠANA (atbildīgais Jurijs Ņikandrovs)

Latvijas čempionātā makšķerēšanā veterāniem sudraba medaļu 50+ grupā izcīnīja Jānis Skrejāns. Savukārt, 60+ grupā Ivars Mednis un Jurijs Ņikandrovs ierindojās attiecīgi 4. un 5.vietā. LČ makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri tautas klasē, vistuvāk goda pjedestālam starp 30 dalībniekiem izdevās nonākt J. Skrējānam, kas individuālajā vērtējumā izcīnīja 4.vietu un I. Mednim, kas bija sestais labākais. Savukārt, 10 komandu kopvērtējumā jēkabpilieši Jānis Skrējāns, Ivars Mednis un Jurijs Ņikandrovs kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. "Daugavas Savienības" kausa izcīņā sporta makšķerēšanā lai arī lielo lomu individuālajā vērtējumā jēkabpiliešiem izvilkt neizdevās, bet iegūto vietu summa komandu cīņās viņiem nodrošināja 3.vietu 15 komandu konkurencē. Madonas novada čempionātā pludiņmakšķerēšanā individuālajā vērtējumā vīriešiem J. Skrējāns izcīnīja godalgoto 1.vietu, J. Ņikandrovs - 4. vietu. Komandu vērtējumā jēkabpiliešiem sudrabs. Līvānu atklātajās sacensībās pludiņmakšķerēšanā divu posmu vērtējumā jēkabpilietis Jurijs Ņ. izcīnīja 3. vietu.

PELDĒŠANA (trenere Jolanta Grugule, Indars Mucenieks, Dagnija Vībāne)

LPF 2014. gada Latvijas junioru meistarsacīkstēs peldēšanā vecuma grupā 2001.-2002.g.dz. Kate Šķipare izcīnīja divas bronzas medaļas - 200m brīvajā stilā un 100m tauriņstilā, bet Kristapam Kalniņam zelts 4x100m brīvā stila stafetē. Starptautiskajās „Rīgas sprints 2014” peldēšanas sacensībās 2.vieta 200m tauriņstilā Katei. Rēzeknes BJJS sacensībās peldēšanā „Kompleksa diena” divu distanču kopvērtējumā Jēkabpils peldētāji izcīnīja 10 godalgotas vietas, Jūrmalā peldēšanas sacensībās „Medūzas kauss” - 10 un Rēzeknes pilsētas 2014. gada atklātajā čempionātā peldēšanā - 8. 42. International Speedo meeting sacensībās 50m brasā no 52 dalībniecēm sudraba medaļu ieguva Elza Bojāre.

SPĒKA TRĪSCĪŅA (atbildīgais Aleksandrs Miglāns)

2014. gada LČ svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu starp dāmām savās svara kategorijās izcīnītas 3 zelta godalgas – Olgai Miglānei, Valentīnai Abramenko un Natašai Ņikitinai. Savukārt, absolūtajā vērtējumā Nataša ieņēma 1.vietu, bet Valentīna – trešo. Komandu kopvērtējumā ar 49 punktiem jēkabpilietes ierindojās 1.vietā. Starp vīriem Nikolajs Kaminskis ierindojās 3.vietā, bet Aleksandrs Zvezdenkovs – 4.vietā, kas attiecīgi komandu vērtējumā jēkabpiliešiem deva 5.vietu. Senioru/Masters 1 grupā uzvaras laurus plūca Dmitrijs Stepenko un absolūtajā vērtējumā viņš ierindojās 3.vietā. Savukārt, senioru/Masters 2 grupā par zelta medaļnieku kļuva Aleksandrs Miglāns, kas absolūtajā vērtējumā deva viņam 2.vietu. Sudrabu savā īpašumā Vasilijs Drobovs. Senioru/Masters 3 grupā gan savā svara kategorijā, gan arī absolūtajā vērtējumā nepārspēts palika Valdis Alksnītis. Komandu kopvērtējumā starp senioru grupām jēkabpilieši ierindojās augstajā 3.vietā. LČ spēka trīscīņā ar ekipējumu starp dāmām zelta medaļas izcīnīja O. Miglāne un N. Ņikitina, bet bronzu – V. Abramenko. Nataša bija otrā labākā absolūtajā vērtējumā. Savukārt, komandu kopvērtējumā dāmas izcīnīja 2.vietu. OPEN grupā starp vīriešiem uzvaras laurus plūca Lauris Daņilevičs, bet sudrabu savā īpašumā ieguva Aleksandrs Zvezdenkovs. Komandu kopvērtējumā iegūta 2.vieta, bet L. Daņiļevičs bija otrais labākais absolūtajā vērtējumā. Senioru 1 un 2 grupās par uzvarētājiem kļuva Dmitrijs Stepenko, Juris Kampāns, Aleksandrs Miglāns un Vasilijs Drobovs, bet 2.vieta - Aldim Kampānam. Absolūtajā vērtējumā vislabākie bija D. Stepenko un A. Miglāns, bet kā otrais labākais – V. Drobovs un trešais – J. Kampāns. Komandu vērtējumā – augstā 1.vieta. LČ svaru stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu zelta medaļu starp senioriem izcīnīja Dmitrijs Stepenko. Klasiskajā spēka trīscīņas čempionātā atklātajā un spēcīgākajā vīru grupā starp savas svara kategorijas konkurentiem, čempiontitulu izcīnīja Lauris Daniļevičs, sportistam absolūtajā vērtējumā augstā 3.vieta. Masters 2 grupā uzvaras Aleksandram Miglānam un Vasilijam Drobovam. Absolūtajā vērtējumā senioriem 1.vieta A. Miglānam, bet 3.vieta V. Drobovam. Dāmu konkurencē savās svara kategorijās1.vieta Natašai Ņikitinai, 2.vieta Olgai Miglānei. Absolūtajā vērtējumā N. Ņikitinai – 3.vieta. LČ Klasiskajā svaru stieņa spiešanā guļus čempiona godā šī gada sezonu noslēdza Valdis Alksnītis. Vicečempionu statusā – Valentīna Abramenko un Aleksandrs Miglāns. Bronzas medaļa – Andrim Rimeiķim.

SVARBUMBAS (atbildīgais Ņikita Sekretovs)

LČ svarbumbu celšanā čempionu titulus savās svaru kategorijās izcīnīja Zane Viliška – gan starp meitenēm, gan arī starp juniorēm un Valērijs Cvetkovs – junioru un vīriešu grupās. Hamburgā aizvadīts PČ junioriem, pieaugušajiem un veterāniem. Latvijas junioru izlases sastāvā, ceļazīmi uz pasaules čempionātu bija nodrošinājuši arī Jāņa Āboliņa sporta kluba dalībnieki Valērijs Cvetkovs un Edgars Melderis. Individuālajā vērtējumā uz goda pjedestāla kā trešais labākais divcīņā (grūšana + raušana) kāpa Valērijs Cvetkovs. Bet trešo pozīciju garajā ciklā pasaules konkurencē sev nodrošināja arī Edgars Melderis. Pasaules čempionāta kausu, par Latvijas komandas 2.vietu, mājup pārveda Latvijas junioru izlases treneris Ņikita Sekretovs. Tā trenerim galvenā balva par milzīgo ieguldījumu un neatlaidīgo darbu treniņprocesos, komandas sagatavošanā un augstvērtīgu rezultātu sasniegšanā. Maardu, Igaunijā norisinājās EČ jauniešiem U-16/U-18 grupās svarbumbu celšanā. Latvijas jauniešu izlases dalībnieki Zane Viliška (U-16), Artjoms Kornijčuks (U-18) un Jānis Bērtulis (U-18) savās svara kategorijās un vecuma grupās izcīnīja bronzas godalgas. Jēkabpils atklātajā čempionātā svarbumbu celšanā, kas vienlaicīgi bija arī Latvijas kausa noslēdzošais posms savu dalību pieteica151 sportists. Jaunietēm un juniorēm savā svara kategorijā dubultčempiones titulu izcīnīja Zane Viliška. Jauniešu grupās sudraba medaļnieku godā bija Mārtiņš Cvetkovs un Artjoms Kornijčuks, 3.vieta Kristapam Zemturim. Junioru konkurencē pilsētas čempionu godā Artūrs Timofijs, Valērijs Cvetkovs, Edgars Melderis un Vladislavs Voitehovičs. Sudrabs – Veronikai Klementjevai. Spēcīgajā vīru konkurencē par čempioniem kļuva V. Cvetkovs un V. Voitehovičs. Bronzas medaļas savās grupās izcīnīja Artūrs Timofijs, Edgars Melderis un Ņikita Sekretovs. Junioru komandas stafetē, kurā startēja A. Timofijs, V. Cvetkovs, E. Melderis un V. Voitehovičs, Jāņa Āboliņa sporta klubs izcīnīja pārliecinošu uzvaru. Reizē ar čempionātu noslēdzās arī Latvijas Kausa posmu izcīņa, kurā Jēkabpils komanda sevi apliecināja kā labākie un stiprākie, kļūstot par Latvijas Kausa uzvarētājiem! LK 1.posma garajā ciklā Darja Romanova kļuva par uzvarētāju starp sievietēm. LK 2.posmā - grūšanā Diāna Romanova starp jaunietēm ieguva sudraba godalgu. Jauniešu grupā Artjoms Korničuks izcīnīja zelta medaļu. Junioru stafetē lielisku sniegumu demonstrēja jēkabpiliešu kvartets - Henrijs Sidorenkovs, Arturs Timofijs, Edgars Melderis un Vladislavs Voitehovičs, kas raušana vingrinājumā komandai nodrošināja 1.vietu ne tikai stafetē, bet arī kopvērtējumā. LK 3.posmā jēkabpiliešu trio - Jānis Taukulis, Valērijs Cvetkovs un V. Voitehovičs – plūca uzvaras laurus junioru stafetē.

ŠAUŠANA (atbildīgais Tālis Zalva, Gatis Bināts)

Jēkabpili Latvijā stenda šaušanā „pa kustošo mērķi” šogad pārstāvēja Tālis Zalva, Gatis Bināts un pirmo gadu junioru klasē startēja 15 gadīgais Lauris Zalva. Jāsaka, ka rezultātu līmenis Latvijas mēroga sacensībās ir ļoti audzis un, lai būtu iespējams cerēt uz godalgām, tad ar sporta meistara kvalifikācijai atbilstošu rezultātu (vidējais rezultāts 92 punkti sērija no 100), ne vienmēr pietiek, lai tiktu pat finālā starp 8 labākajiem. Neskatoties uz to veiksmīga sezona ir bijusi T. Zalvam. Izcīnot LK posmos divas 4.vietas un vienu piekto vietu, viņš iekļuva LK finālā kā piektais starp 20 Latvijas izcilākajiem šī sporta veida meistariem. Kopvērtējumā izcīnīta 12.vieta. Bez tam Tālis šogad ir kļuvis par Madonas atklātā čempionāta kopvērtējuma 2. vietas ieguvēju individuālajā konkurencē šaušanā „pa skrejošo mežacūku”, 3.vieta kopvērtējumā šaušanā ar karabīni pa „skrejošu alni 100m”, kā arī izcīnījis 2.vietu Paleju šautuves kausā „pa skrejošo mežacūku”. Gatis Bināts šogad startējot komandas „Huberts” sastāvā izcīnīja 1.vietu komandu vērtējumā Madonas atklātajā čempionātā. Savukārt, Lauris Zalva, startējot pirmo gadu šaušanas sacensībās, ir jau sasniedzis 3. sporta klasei atbilstošu rezultātu. Piedaloties Madonas atklātā čempionāta 3 posmos, jaunais puisis vienā no posmiem izcīnīja 2.vietu, otrā - 3.vietu starp junioriem disciplīnā „šaušana pa skrejošu mežacūku”.

RAKETLONS UN SPĪDMINTONS

Raketlonā par trīskārtēju čempionu kļuva Uldis Dzirkalis. Viņš ir arī LK ieguvējs. U. Dzirkalim godalgotās vietas izcīnītas arī Pasaules kausa posmos: Finnish Open (Espoo) - vienspēlēs Elites grupā - 9.vieta, vīriešu dubultspēlē - 2.vieta B grupā; King Of Rackets (Oudenaardē, Beļģijā) - dubultspēlē - 2.vieta B grupā; Romanian Open (Brašovā) - vienspēlēs Elites grupā - 2.vieta, vīriešu dubultspēlē Elites grupā - 2.vieta, jauktajā dubultspēlē Elites grupā - 3.vieta; Danish Open (Kopenhāgenā) - Jauktajā dubultspēlē Elites grupā - 3.vieta. Savukārt, Swedish Open (Malmo) - vienspēlēs Elites grupā izcīnīta 6.vieta. Pasaules raketlona reitingā Uldis Dzirkalis ieņem 32.vietu, bet 2014. gada vērtējumā (World Tour Race 2014) - 19.

Pirmajā LČ spīdmintonā OPEN grupā Andrejs Krūmiņš izcīnīja 2.vietu. Vīriešu O40 grupā uzvaras laurus plūca Uldis Lazdiņš. Viņš ļoti veiksmīgi cīnījās arī OPEN kategorijā, sasniedzot ceturtdaļfinālu. Starp zēniem U-12 grupā sudrabu ieguva Andrejs Krūmiņš juniors. LČ starp klubiem BK „Smash” ierindojās 2.vietā.

Budapeštā notika PK posms spīdmintonā ISBO Speedminton Hungarian Open 1000, kurā Latviju pārstāvēja Andrejs Krūmiņš, Ingūna Aldiņa un Uldis Lazdiņš. Ingūna startēja sieviešu 35+ grupā, kurā ieguva augsto 13.vietu, savukārt, Uldis vīriešu 40+ grupā - 9.vietu. Andrejs startēja prestižākajā Open grupā, kurā izcīnīja 9. vietu. 6th ISBO Speedminton Polish Open" U. Lazdiņš un I. Aldiņa savā vecumā grupās izcīnīja piektās vietas. OPEN grupā A. Krūmiņš aizcīnījās līdz pusfinālam. „Brenguļu kausā spīdmintonā 2014” jauniešu grupā Artis Lauva izcīnīja trešo vietu. Dāmu grupā bronza Ingūnai Aldiņai, bet piektā labākā bija – Irīna Lauva, savukārt spēcīgākajā OPEN grupā triumfēja Latvijas spīdmintona reitinga līderis Andrejs Krūmiņš. Teicamu rezultātu uzrādīja arī Uldis Lazdiņš, šajā grupā izcīnot trešo vietu, bet Dainis Lauva –14.

VETERĀNU SPORTS

LSVS 51.sporta spēļu finālsacensībās galda tenisā izcīnītas 3 godalgas - 1 sudraba medaļu – Aldona Homiča (40+grupā) un 2 bronzas – Alberts Veigurs (60+grupā) un Ruta Balode (70+ grupā). 4.vieta Emīlijai Petuško (70+ grupā). Savukārt, 24 komandu konkurencē Jēkabpils komanda ierindojās 4.vietā. Vieglatlētikā telpās jēkabpilieši izcīnīja 7 zelta, 7 sudraba un 3 bronzas godalgas. Uzvaras laurus plūca Vladimirs Golubevs (60m skrējienā), Aldonis Palkavnieks (200m), Anatolijs Macuks (3000m), Francis Sjomkāns (tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā, augstlēkšanā) un Inese Anspoka (3km soļošanā). Savukārt, uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Vladimirs Golubevs (200m), Viktors Zarņickis (trīssoļlēkšanā un augstlēkšanā), Ivars Dundurs (lodes grūšanā), Aiva Jakubovska (3km soļošanā), Ilze Zīberga (augstlēkšanā) un Aivita Ķiploka (lodes grūšanā). Bet bronzas medaļas izcīnīja Anatolijs Macuks (1500m), Viktors Zarņickis (tāllēkšanā) un Baiba Grasa (lodes grūšanā). Komandu kopvērtējumā Jēkabpils izcīnīja 10.vietu starp 33 Latvijas pilsētām un novadiem. Savukārt, pilsētu grupā jēkabpilieši ierindojās 4.vietā. Piekāpjoties meistarības priekšā no basketbola tradīcijām bagātajām pilsētām un novadiem, jēkabpilietes ierindojās 7.vietā. Komandā spēlēja Aivita Ķiploka, Ilze Zīberga, Marika Dimante, Gunta Ņesterenko, Inita Nereta un Baiba Grasa. Peldētāji šogad izcīnīja 9 godalgas. Savā vecuma grupā Andrejs Krūmiņš savā īpašumā ieguva zelta medaļu 50m brīvajā stilā un sudrabu - 50m peldējumā uz muguras. Par divkāršām sudraba medaļniecēm kļuva Jolanta Grugule un Ņina Žukova - 50m brīvajā stilā un 50m peldējumā uz muguras. Savukārt, Imants Meldrājs izcīnīja 2.vietu 50m brīvajā stilā, bet bronzas godalgas - Alise Dreija – 100m brīvajā stilā un Juris Boķis –50m brīvajā stilā. Komandu stafetē 4x50m brīvais stils, jēkabpilieši – Jolanta Grugule, Guna Ivbule, Andrejs Krūmiņš un Juris Boķis - ierindojās 6.vietā. Pēc veiksmīgi aizvadītajiem startiem gan individuālajos peldējumos, gan stafetē - komandu kopvērtējumā Jēkabpils izcīnīja 6.vietu. Volejbolā dāmu konkurencē Jēkabpils komanda izcīnīja 5.vietu. Komandas rindās spēlēja Sandra Ābola, Inita Smirnova, Ināra Luņģe, Antra Grigale, Lolita Sala, Gunta Tauriņa un Velga Buiķe. Šautriņu mešanā 9 komandu konkurencē jēkabpilieši kļūst par bronzas medaļniekiem. Komandā startēja Vita Grebska, Guntars Grebskis, Rihards Tomašickis un Andris Zalaks. Pavasara krosā Jēkabpils komanda starp 12 Latvijas pilsētām un novadiem ierindojās 5.vietā. Individuālajā vērtējumā savās vecuma grupās zelta medaļas izcīnīja Anatolijs Macuks un Aigars Puida, bet bronzu – Pēteris Krastiņš, Inese Anspoka un Ruta Šķipare. Savukārt, Aija Rogāle un Zane Lauva bija ceturtās labākās, Juris Grodnis – sestais un Ivars Saldaks – septītais. Svaru stieņa spiešanā guļus par godalgotajām vietām sacentās 12 komandas. Jēkabpiliešus no goda pjedestāla trešā pakāpiena šķīra tikai 1 punkts, tādejādi ierindojoties 4.vietā. Individuālajā vērtējumā zelta medaļas izcīnīja Olga Miglāne, Dmitrijs Stepenko un Valdis Alksnītis, bet sudraba - Nataša Ņikitina un Aleksandrs Miglāns. Nozīmīgus punktus kopvērtējuma kontā deva arī Valentīna Abramenko un Aldis Kampāns. Dalībai finālsacensībām šahā bija pieteikušas 22 komandas, starp kurām Jēkabpils izcīnīja 5.vietu. Individuālajā vērtējumā jau ceturto gadu pēc kārtas V50+ grupā par uzvarētāju kļuva Jurijs Agafonovs. Komandvērtējumā, lai ierindotos olimpiskajā sešiniekā, savu ieguldījumu deva arī Maija Aveniņa, Armands Buks, Igors Kušnarjovs un Aleksandrs Volkovs. Savukārt, orientēšanās sacensībās uz starta līnijas stājās 26 komandas. Sīvajā kontrolpunktu meklēšanas konkurencē jēkabpilieši ierindojās 8.vietā. Bronzas medaļas savā īpašumā ieguva Dace Staģīte un Zigmunds Daščors. Kopvērtējumā ierindoties pēc iespējas augstākā pozīcijā palīdzēja Imants Meldrājs, Jānis Kalniņš, Aivars Druvenieks, Ilmārs Purviņš, Daina Zolberga un Vija Druveniece. Šogad rekordliels skaits Latvijas komandu novusā – 35, starp kurāmJēkabpils novusisti izcīnīja 12.vietu. Individuālajā vērtējumā uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa komandas vienīgā sieviete Biruta Babra. Pludmales volejbolā V60 grupā Ivars Dundurs, Jānis Kokins un Edvards Vilcāns kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena. S45 grupā Inita Smirnova, Gunta Tauriņa un Sandra Ābola visai spraigās cīņās izcīna 4.vietu. Savukārt, S35 grupā bija jāatzīst spēcīgo lielpilsētu - Rīgas, Jelgavas un Daugavpils volejbolistu pārākums, kas kopvērtējumā ierindoja viņas 7.vietā. Komandas sastāvā bija Dace Grīnfelde, Gunta Ņesterenko un Dana Sila. Volejbolā D30+ jēkabpilietes Dace Grīnfelde, Inita Smirnova, Līga Veipa, Sandra Ābola, Gunta Ņesterenko un Dana Sila ierindojās 4.vietā. Minifutbolā K35+ komandvērtējumā nācās samierināties ar 7.vietu. Komandas rindās spēlēja Ruslans Bajārietis, Andris Prodnieks, Edijs Lapāns, Intars Šleseris, Anatolijs Mihailovs, Ainārs Joksts, Mareks Pujāts un Pēteris Krastiņš. Vieglatlētikas arēnā jēkabpilieši izcīnīja 9 zelta, 8 sudraba un 2 bronzas medaļas. Uzvaras laurus plūca Ruta Šķipare 400m skrējienā, Rita Šķipare lodes grūšanā, Aivita Ķiploka diska mešanā, Anatolijs Macuks 5000m skrējienā, Francis Sjomkāns tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā un augstlēkšanā, Ivars Dundurs šķēpa mešanā. Par sudraba medaļniekiem kļuva Ruta Šķipare 800m skrējienā, Aija Rogāle 3000m un 5000m soļošanā, Inese Anspoka 3000m soļošanā, Rita Šķipare un Baiba Grasa diska mešanā, Viktors Zarņickis tāllēkšanā, trīssoļlēkšanā un augstlēkšanā. Savukārt, uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Inese Anspoka 5000m soļošanā un Aivita Ķiploka šķēpa mešanā. Cīnoties ar meistariem skriešanas disciplīnās, nozīmīgus punktus komandas kontā deva arī Anita Dārziņa, Zane Lauva un Juris Grodnis. Komandvērtējumā starp 37 Latvijas Republikas pilsētām un novadiem Jēkabpils ierindojās 13.vietā. LSVS 51.sporta spēļu finālsacensībās hokejā Jēkabpils veterānu komandai 45+ šī bija debijas spēle, kur no 9 komandām tika izcīnīta 7. vieta. Komandā startēja Vladimirs Morozovs, Druvis Druvinieks, Verners Grandāns, Jānis Bisinieks, Aigars Krasovskis, Māris Lūķis, Juris Gasiņš, Juris Rubiķis, Guntis Kaminskis, Normunds Rāzna, Ingus Leiskins, Ivars Šaubergs, Guntis Vanags un vārtsargs Juris Rutkis.

Baltijas valstu vieglatlētikas čempionātā veterāniem (senioriem) Vilandē (Igaunijā) čempiona titulu 10000m soļošanā savā vecuma grupā izcīnīja Aija Rogāle. Bronzas medaļas divās disciplīnās - šķēpa un diska mešanā izcīna Aivita Ķiploka. Sudrabs nav izpalicis Jurim Grodnim, to sarūpējot 5000m skriešanā. Ivaram Dundurim lodes grūšanā sāpīgā, bet augstā 4.vieta un 7.vieta šķēpa mešanā.

Turcijā pilsētā Izmirā Eiropas čempionātā vieglatlētikā veterāniem Aija Rogāle savā vecuma grupā izcīna bronzu 10 000 m skrējienā un 10 km soļošanā, bet komandu cīņā soļošanā viņa kāpj uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.

SPORTA DEJAS

Jēkabpiliete Anete Kristīne Raubiška (3. vidusskolas 8.a klases skolniece), sporta deju kluba „VIVA” dejotāja kopā ar savu deju partneri 2014. gadā ir uzrādījusi ļoti labus rezultātus sporta dejās. Līdztekus dažādu kausu un godalgoto vietu izcīņai, Anete ir ieguvusi sporta meistara kandidāta kvalifikāciju un kļuvusi par Latvijas kausa ‘2014 laureāti Latīņamerikas dejās. Par augstiem sasniegumiem sporta dejās Latvijas sporta deju federācijas prezidents Vito Feldmanis ir uzaicinājis Aneti uz Latvijas labāko dejotāju Reitingu un LK uzvarētāju apbalvošanu. Galvenie sasniegumi 2014. gadā: 1.vieta - Ziemas kausā (Rīga) un Rēzeknes kausā, 2.vieta - Latvijas kausā 2014 (6 posmu kopvērtējumā), Daugavpils kausā un Rīgas skolēnu pils kausā.

VIRVES VILKŠANA (atbildīgais Normunds Pastars)

Latvijas atklātajā ziemas čempionātā un kausa izcīņā virves vilkšanā „Mustangs/JAK” pirmā komanda starp jauniešiem U-18 vecuma grupā svara kategorijā līdz 560 kg izcīna Latvijas čempionu titulu. Savukārt, Jēkabpils otrajai komandai līdz bronzas medaļai pietrūka tikai neliela deva izturības. 

HOKEJS

Daugavpils pilsētas atklātajā hokeja čempionātā Latgales zonā starp astoņām komandām startēja arī divas no Jēkabpils - „Latgran” un „Jēkabpils”. Priekšsacīkstēs pēc aizvadītām 14 spēlēm un spēļu bilanci - 12 uzvaras un 2 zaudējumi, „Latgran” hokejisti nokļuva līdz finālam, kur cīņā par čempiona titulu cīnījās ar Kalupes hokejistiem. Aizvadot saspringtus trīs periodus, Jēkabpils hokeja kubs „Lagran” pārspēja pagājušā gada uzvarētājus un izcīnīja godpilno 1.vietu. Komandā spēlēja Jurijs Bogdanovičs, Aivis Andersons, Aivis Ščerbinskis, Ritvars Jakubovskis, Rihards Krauklis, Kaspars Židovs, Pēteris Siliņš, Oskars Kulainis, Anatolijs Kotins, Varis Svoks, Aleksandrs Jermakovs, Vladimirs Morozovs, Arnis Gabrāns, Druvis Druvenieks, Aivars Bardovskis, Jevgēnijs Avdejevs, Ivars Šaubergs, Andris Kūlainis, Ingus Akmens, Vladimirs Makarovs, Jānis Ščerbickis, Verners Grandāns, Valdis Džeriņš, Aigars Krasovskis un Māris Jakovļevs. Savukārt, „Jēkabpils” komanda ierindojās 8.vietā.

TRIATLONS

Jēkabpils spēcīgākā triatloniste Liene Blumbeka meistarības grupā par sudraba medaļnieci kļūst LČ triatlona supersprintā un LK triatlona 6.posmā, Rīgas triatlonā 2014. Savukārt, bronzas godalgas izcīnītas LČ triatlona sprinta distancē un LK triatlona 8.posmā, kā arī Sportlat Vaidavas triatlonā 2014. Jaunie triatlona talanti savās vecuma grupās ierindojas labāko sešiniekā. Tabitai Tīnai Lūkai – 2.vieta LČ Akvatlonā un LK triatlonā 5.posmā, kā arī MySport Krostriatlonā un LČ Krostriatlonā; 4.vieta - Sportlat Vaidavas triatlonā 2014 un LK posmā triatlonā, kas vienlaikus bija „Sportlat balva 2014” 8.posms; 6.vieta – LČ duatlonā, Baltijas kausā duatlonā un LTF kausa izcīņā. Mārtiņam Frīdim Lūkam – 5.vieta LČ Akvatlonā un LK triatlona 5.posmā; 6.vieta MySport Krostriatlonā un LČ Krostriatlonā. Kristam Iesalniekam – 3.vieta LK triatlonā 1.posmā „Daugavpils akvatlons 2014”, 4.vieta LČ olimpiskajā distancē, Sportlat Vaidavas triatlonā 2014 un LK posmā triatlonā, kas vienlaikus bija „Sportlat balva 2014” 8.posms; 5.vieta - Rīgas triatlonā 2014.

Jēkabpils pilsētas teritorijā pie Radžu ūdenskrātuves notika Jēkabpils atklātais čempionāts un Latvijas kausa posms krosstriatlonā. Veiksmīgi šo disciplīnu savās vecuma grupās veica arī  jēkabpilieši, Klinta Lindāna izcīnīja  4. vietu,  Agija Ruģele un Krists Iesalnieks – 5. vietu. Kristiāns Lipskis ieguva 8. vietu. Tautas grupā godpilno pirmo vietu izcīnīja Juris Grodnis, mazliet sāpīgā, bet augstā 4. vieta Andrim Iesalniekam.  Olimpiskajā sešiniekā iekļuva arī Kaspars Lipskis - 5. vieta, bet Ramiro Grandānam 6. vieta. Tautas grupā startēja arī bērni un Anastasijai Muraško savā vecuma grupā izcīna 1.vietu, bet  Tabita Tīna Lūka 3.vietu.  Pārliecinoši startēja Elīza Lindāne izcīnot  4.vietu. Savukārt, 5.vietas savās vecuma grupās Katei Šķiparei un Kristapam Kalniņam. Mārtiņam Frīdim Lūkam 7.vieta. Meistarības grupu pārstāvēja Liene Blumbeka, izcīnot godpilno 1.vietu gan savā vecuma grupā, gan absolūtajā vērtējumā.

MOTO UN AUTO SPORTS

Savā debijas sezonā pasaules rallijkrosa čempionāta prestižākajā SuperCar klasē latvietis Reinis Nitišs ir izcīnījis trešo vietu. Ar skaistu finišu, ierindojoties otrajā vietā pēdējā posmā, kas norisinājās Argentīnas pilsētā Sanluisā, 18 gadus vecais latvietis vēlreiz pierādīja, ka ir spējīgs cīnīties ar pasaules labākajiem sportistiem. R. Nitiša sasniegums ir augstākais rezultāts Latvijas autosporta vēsturē. Šī ir pirmā reize, kad latvietis kļūst par medaļnieku FIA pasaules čempionāta seriālā. Reinis šosezon aizvadījis divpadsmit posmus, izcīnījis vienu uzvaru (Hell trasē, Norvēģijā), divas otrās un divas trešās vietas. Rallijs Latvija 2014 kopvērtējumā Mārtiņš Svilis grupā R5 izcīna 4.vietu. Latvijas rallija čempionāta sezonas noslēdzošajā posmā Mārtiņš izcīnīja 2.vietu un arī saņēma Leģendārā latviešu rallija braucēja Aleksandra Karamiševa piemiņas kausu. Ako Līdakam gūtās traumas liedza piedalīties visos plānotajos posmos, bet tas netraucēja Mini motokrosa kopvērtējumā 85sx lietpratēju klasē ierindoties 7.vietā. Amatieru sacensībās 1.vieta 85sx klasē. Visjaunākajam motokrosa talantam Rolandam Beinarovičam ir 7 gadi. Ar motokrosu viņš nodarbojas kopš 3.gadu vecuma. 2014.gada sezona Rolandam bijusi īpaša gan ar apmeklēto sacensību skaitu (arī ārpus Latvijas), gan ar sasniegtajiem rezultātiem. Augstākais sasniegums ir LMČ izcīnītā 3.vieta. LMČ sezonas sešu posmu kopvērtējumā MX50 klasē viņš izcīnīja 5.vietu 22 bērnu konkurencē. Arī Baltijas čempionāta kopvērtējumā Rolands ierindojās 5.vietā no 34 dalībniekiem. Mini motokrosā MX50 lietpratēju klasē 6.posmu kopvērtējumā 2.vieta. Lietuvas čempionāta kopvērtējumā 8.vieta.

TAUTAS SPORTS

Sporta pasākumu organizēšanā vienlīdz tiek atbalstīts gan augstu sasniegumu sports, gan tautas sports. Ar mērķi veidot veselīgu, fiziski un garīgi attīstītu nāciju, galvenais vadmotīvs ir tautas sports, kas ar katru gadu no iedzīvotāju puses tiek aizvien vairāk pieprasīts un apmeklēts. Tautas sporta aktivitātes, notiek nepārtraukti visa gada garumā iesaistot iedzīvotājus koptreniņos skriešanā, velobraukšanā, nūjošanā. Līgo nakts, Vecgada, Pusstundas skrējienu sacensībās, ziemā slēpošanas, slidošanas un hokeja sacensību posmos, orientēšanās 17 kārtu seriālā, dažādās sporta spēlēs un sporta dienā. 2014.gadā iedibinājām jaunu tradīciju, kur pilsētas svētkiem par godu katrs iedzīvotājs dāvā pilsētai savus noskrietos veselības kilometrus. Kopumā dāvanā šogad tika iesaiņoti 1190 km, no kuriem 41 skrējējs pilsētai sarūpēja 325,1 km, 51 velobraucējs – 787,5, bet 11 nūjotāju aktīvā komanda – 77,4 kilometrus.  Ar savu popularitāti gadu no gada izceļas 10 kārtu Pusstundas skrējiens un velobraukšana, kas vienkopus pulcēja 290 dalībniekus – 240 skrējējus un 50 velobraucējus. Koptreniņu seriāls ,,Pierādi sevi”, kas Piecu mēnešu garumā katru ceturtdienu Mežaparkā uz velobraukšanu, skriešanu un nūjošanu  kopā pulcēja aktīvākos pilsētas iedzīvotājus – 40  dalībnieki velobraukšanā, 22 nūjošanā  un 64 skriešanā. Kā arī 4 ģimenes un 3 dižģimenes. Prieks par to, ka vairāk nekā 100 jēkabpilieši aktīvi sportojot brīvā dabā tikās katru nedēļas pēcpusdienu, lai uzlabotu savu veselību un garastāvokli, aizmirstot visas ikdienas rūpes un raizes.  Balvu klāsts tika atvērts gan ātrākajiem, izturīgākajiem un apmeklētības ziņā aktīvākajiem dalībniekiem. –Tabitai Tīnai Lūkai, Zanei Lauvai, Inesei Šukevičai, Liānai Pudānei, Marģeram Jaudzemam, Edvīnam Šķilteram, Rinaldam Druviņam, Mārtiņam Frīdim Lūkam un Jurim Grodnim. Sportiskākās ģimenes lokā balvu saņēma Lūku/Veirihu ģimene, dižģimeņu vērtējumā Šķilteru un Romānu dinastijas. Sporta dienā pie Radžu ūdenskrātuves vienkopus pulcējās vairāk kā 250 sportisko aktivitāšu patrioti. Neskatoties uz to, ka ziema šogad nelutināja mūs ar sniegu, slēpošanas/skriešanas sacensībās „Veselības kilometri 2014” Mežaparkā distancē raitā skrējiena solī devās 52 dalībnieki. 27 dalībnieki pieņēma izaicinājumu un, pierādot savu izturību, piedalījās stundas skrējienā ,,Mežaparka apļi 2014”. Jau par tradīciju kļuvušajā Vecgada skrējienā „Veselīgi ir stilīgi!” kopā pulcējās 100 dalībnieki. Jēkabpils stadiona slidotavā aizvadītas pirmās ātrslidošanas sacensības „Ātrās slidas 2014”, kurās aktīvu līdzdalību ņēma 27 lieli un mazi slidotāji, pārbaudot savas slidot prasmes arī uz ātrumu. Neskatoties uz garajām maija brīvdienām un drēgno dienu, Strūves parkā pulcējās 14 komandas uz ikgadējo 1.maija ielu stafešu skrējienu. Jau otro gadu pirmsjāņu dienā pie Radžu ūdenskrātuves pulcējās 52 dalībnieki uz nakts skrējienu „Papardes ziedu meklējot!”. Noslēdzoties ikgadējam „Brīvās Daugavas” turnīram, kurā savā starpā spēkojās Krustpils un Jēkabpils šahisti un dambretisti, tika fiksēts sen nebijis rezultāts – absolūts sportisks triumfs krustpiliešiem. Šahā ar rezultātu 55 punkti pret 45 punktiem. Dambretē ar rezultātu 42 punkti pret 39 punktiem. Sporta spēļu čempionāti basketbolā, volejbolā, telpu futbolā kopā pulcēja ap 350 dalībniekiem.

Informāciju apkopoja Baiba Grasa

  


      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA