Mežaparks un Radžu ūdenskrātuve


 

JĒKABPILS MEŽAPARKS UN RADŽU ŪDENSKRĀTUVE

Jēkabpils Mežaparks ir stādīts 1966.gadā, lai pasargātu pilsētu no dolomītu karjera izstrādes putekļiem. Kad 1987.gadā izmantotie karjeri 158 ha platībā tika appludināti, pilsētas tuvumā izveidojās atpūtas vieta. Meža parks atrodas Radžu ūdenskrātuves krastos, kurai ir piešķirts Zilais karogs. Ūdenskrātuvē atrodas dižakmens – tā augstums ir 3,1 m un apkārtmērs 19,5 m. 

 

Mežaparks ikdienā kalpo par lielisku vietu fiziskām aktivitātēm un veselīga dzīvesveida stiprināšanai. Meža parka “Veselības taka” ir atvērta visiem interesentiem, kurā iespējams brīvi, aktīvi, veselīgi pavadīt savu brīvo laiku. Visu gadu Mežaparkā notiek dažādu sporta veidu aktivitātes, sporta dienas, tūrisma un orientēšanās sacensības, koptreniņi “Pierādi sevi” skriešanā, nūjošanā un velobraukšanā, triatlons, ziemā slēpošanas sacensības, apmeklētājiem pieejami pludmales volejbola un ielu basketbola laukumi. 

Kopš 2014.gada Jēkabpils Mežaparkā ir pieejama vissezonas kameršļūkšanas trase, kuras garums ir ~ 80m.

Mežaparkā ir pieejams bērnu rotaļu laukums, 10 metrus gara koka vingrošanas iekārta “Lūša taka”, pēdotāju taka, spēle “Meža domino”, Saules terase, u.c. aktivitātes. 

  

  

  

Blakus Mežaparkam atrodas Radžu ūdenskrātuve, kurai jau vairākus gadus pēc kārtas tiek piešķirts Zilais karogs. Apkārt ūdenskrātuvei vijas ~6,4km gara, gleznainām ainavām bagāta un skaista trase, kuru nākotnē paredzēts izveidot par kvalitatīvu velo un skrituļošanas trasi. Pludmalē ir pieejama laivu noma, kas paver lielisku iespēju apskatīt plašo ūdenskrātuvi uz baudīt dabas skaistumu. Radžu ūdenskrātuve ir lieliska vieta, kur satikties makšķerniekiem, piedāvājumā ir arī licencētā vēžošana.

Licenču cenas un iegādes vietas... 

  


Jēkabpils pašvaldības saistošie noteikumi, kas attiecas uz Radžu ūdenskrātuvi: 

Jēkabpils pilsētas Radžu ūdenskrātuves licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību nolikums...

Saistošie noteikumi par peldvietas ,,Radžu ūdenskrātuve'' lietošanas un apsaimniekošanas kārtību... 

 

Radžu ūdenskrātuves inspektors A.Druvenieks - tālrunis 29429678.


Laivu, ūdens velosipēdu un SUP dēļu nomas darba laiks peldsezonā:
katru dienu no 9:00 līdz 21:00

- Iznomājot inventāru jāuzrāda personu apliecinošs dokuments

Jēkabpils sporta centra maksas pakalpojumu cenrādis pieejams šeit - http://jekabpilssc.lv/par-mums/jekabpils-sporta-centra-nolikums