Jaunumi

Aktualitātes


   
8467

Orientieristi noslēdz sezonu
Apskatīt komentārus (0)


03.11.2010


 

       Orientēšanās ir lielākais no tautas sporta veidiem Latvijā. Arī Jēkabpilī tas ir guvis lielu atsaucību un popularitāti. Šajās sacensībās sacensties un orientēšanās prieku izjust iespēja ir ne tikai lietpratējiem, bet arī ikvienam interesentam bez vecuma ierobežojuma, piesakoties ,,Tautas klases’’ dalībnieku rindās. Tāpat arī popularizējot un rosinot interesi par šo sporta veidu bērnu un pusaudžu vidū, sacensību organizētāji uz katru kārtu sagatavo marķētas distances. Par to, ka arī Jēkabpils orientierim ir piekrišana, liecina apmeklētāju skaits. Kopumā šajā sezonā uz starta stājušies pāri par 200 dalībnieki. Visaktīvāk orientieri apmeklējuši un līdz ar to arī atbalstījuši – Ingrīda Kreicberga, Viesturs Ivbulis, Jānis Kalniņš, Verners Tučs, Andris Bērziņš, Uldis Grundšteins un Jurijs Narels. Šie orientēšanās sporta entuziasti ir piedalījušies visās ,,Jēkabpils Orientieris 2010’’ 15 kārtās. Par līderiem savās vecuma grupās kļuva Diāna Pauniņa, Laima Šmite, Baiba Dace Ozoliņa, Gundega Jurāne, Leontīne Vizule, Aiva Jakubovska, Roberts Čakšs, Ervīns Ļebedevs, Armands Bolužs, Viesturs Ivbulis, Andris Bērziņš, Jānis Kalniņš, Imants Meldrājs, Ilmārs Purviņš, Pēteris Krastiņš un Janeks Makejevs.

      Par labu tradīciju jau vairākus gadus ir kļuvušas sacensības ,,Rudens sprints’’, vai orientieristu lokā dēvētais – ,,kliņģeru mačs’’. Līdz ar šīm sacensībām tiek noslēgta orientiera sezona. Šogad šīs sacensības risinājās bagātīgi kalnainajā Sūnu mežā. Lietutiņš nekādi nespēja traucēt 42 dalībniekiem doties mežā un izvēles kārtā atrast noteikto kontrolpunktu skaitu. Šajos mačos pats galvenais ir precīzi izvēlēties īsāko un precīzāko maršrutu punktu meklēšanā. Cīņa par uzvaru ir ļoti spraiga, jo sportisti zina, ka līderus finišā gaida gardu gardie ,,Čirika’’ ceptie kliņģeri. Pie pašiem lielākajiem tiek grupu uzvarētāji: Diāna Pauniņa, Laima Šmite, Baiba Dace Ozoliņa, Aiva Jakubovska, Gundega Jurāne, Dace Staģīte, Roberts Čakšs, Vairis Valdbergs, Gvido Sirmais, Mārcis Milaknis, Ingus Znotiņš, Normunds Pastars, Aivars Druvenieks un Imants Meldrājs.

      Orientēšanās kluba ,,Sēlijas mežs’’ sportistu saliedētību var tikai apbrīnot. Vienmēr ir kopā roku rokā. Ja kādam ir problēma ar nokļūšanu uz sacensību vietām, tā vienmēr ir atrisināta. Arī bērni, pusaudži un jaunieši savā starpā ir ļoti saliedēti, draudzīgi, izpalīdzīgi un pieklājīgi. Te ir redzams spilgts piemērs, ka sports bērnos ieaudzina vislabākās rakstura īpašības un uzvedības normas. Par šo visu milzīgu paldies jāsaka Dainai Lūkinai, kura visai orientieristu saimei ir kā liels balsts un paraugs. Sezonas laikā orientieristi piedalās arī lielāka mēroga sacensībās. Atbalsta arī kaimiņrajonu rīkotos orientierus. Vienkopus šogad būts ir starptautiskajās 3-dienu orientēšanās sacensībās ,,Kāpa 2010’’, Latvijas čempionātos, Veterānu sporta spēlēs un daudzos citos sporta pasākumos.

      Liels gods par mūsu kungiem – Aivaru Druvenieku, Jāni Kalniņu un Ilmāru Purviņu, kuri ļoti spēcīgā konkurencē šogad Latvijas čempionātā stafetēs kļuva par nepārspētiem līderiem.

      Nekādi šķēršļi nespēja atturēt no iknedēļas braucieniem uz Madonas orientēšanās sacensībām. Šī neatlaidība Jānim Kalniņam, Aivai Jakubovskai, Imantam Meldrājam un Aivaram Druveniekam ļāva ,,izgriezt pogas’’ madoniešiem un tikt pie viņu kausiem. Arī Madonas atklātajā čempionātā pie dažāda kaluma medaļām tika: Daina Lūkina, Dace Staģīte, Vija Druveniece, Aiva Jakubovska, Jānis Briška, un Jānis Kalniņš.

       Tā kā ar pļaviņiešiem orientieristiem ir īpaša draudzības un sadarbības saikne, tad gods bija piedalīties Pļaviņu balvas izcīņā, kas risinājās agrāk tik ļoti populārajā slēpošanas bāzē ,,Jaujas’’. Arī šos mačus pārstāvēja kupls jēkabpiliešu pulciņš. Saldumus, medaļas un diplomus no sacensību organizatora Sandra Stūra saņēma Gundega Jurāne, Vija Druveniece, Aiva Jakubovska, Aivars Druvenieks, Aivars Meldrājs un Viesturs Ivbulis. Šajā mežā vienmēr ir valdījusi jautra skriešana – kalnā lejā, kalnā lejā! Un kā orientieristi humorā saka: ,,Kas var būt patīkamāk – iekarot augsta kalna virsotni un saprast, ka esi kļūdījies!’’

       Lai veicas visiem orientieristiem, kuri gatavojas ziemas sezonai uz slēpēm!

      

 

Informāciju sagatavoja

 un daudzās sacensībās līdzi pabija

A. Jakubovska
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA