Jaunumi

Aktualitātes


   
103742

Latvijas kausa finālā iekļūst “Jēkabpils lūši”
22.12.2018


Latvijas kausa izcīņas finālā vīriešiem šodien iekļuva “Jēkabpils lūši”, kas piecos setos pieveica Daugavpils Universitāti, un OC “Limbaži”/MSĢ, kas četros setos pieveica RTU/Robežsardzi.
Šodien Sporta namā “Daugava” tika noskaidrotas tās divas komandas, kas rīt tiksies Latvijas kausa finālā. Vispirms austrumu derbijā tikās “Jēkabpils lūši” un Daugavpils Universitāte. Pašreizējie kausa glabātāji jēkabpilieši visu laiku bija pussolīti priekšā, taču savu pārākumu pār kaimiņiem no Daugavpils spēja pierādīt vien piecos setos, uzvarot ar 3:2 (22, -18, 17, -19, 7).
Uzvaru ar 21 gūto punktu, tai skaitā 5 punktus ar servi, veicināja pēdējā laikā teicami spēlējošais Kristers Dardzāns. Rihardam Puķītim un Ērikam Voroņko pa 15 punktiem, Vladislavam Blumbergam – 10 punkti (4 – ar servi). Daugavpiliešiem, kuri pelnījuši uzslavu par sīvo cīniņu, 16 punktus guva Raimonds Vilmanis. Sešus punktus viņš sakrāja blokā, kamēr visai pārējai Daugavpils komandai 1 punkts blokā. 12 pnkti Arvīdam Ribickim, 11 – Dmitrijam Meinertam (4 – ar netveramām servēm).
Finālā rīt jēkabpilieši titulu, ko izcīnījuši jau divus gadus pēc kārtas, aizstāvēs pret OC “Limbaži”/MSĢ, kas šodien tikās ar Rīgas RTU/Robežsardzi.
Pretēji rangu tabulai “Credit24” meistarlīgā, kur komandas atrodas pretējos turnīra tabulas galos, rīdziniekiem ieņemot otro vietu, bet limbažniekiem – desmito. 1. setā gan tas nebija manāms, jo OC “Limbaži”/MSĢ spēlēja ar iedvesmu, un tieši viņi lielāko daļu seta esot nelielā vadībā un panākot 24:20 savā labā. Rīdzinieki atrada spēkus, lai pēc Aleksandra Avdejeva uzbrukuma rezultātu izlīdzinātu, bet punktu setam pielika Renārs Pauls Jansons – 26:24 limbažnieku labā.
Tāpat 2. setā viss izšķīrās galotnē, kad pēc Aleksandra Nasonova serves ārpus laukuma ar 25:23 pārāki izrādījās RTU/Robežsardzes volejbolisti. 3. seta sākumā limbažnieki izvirzījās vadībā ar 8:3, taču seta otrajā pusē tika noķerti – 15:15, 22:22. Vadībā tikt rīdziniekiem tomēr neizdevās, un uzbrukumā punktu setam pielika Kristaps Šmits – 25:23 OC “Limbaži”/MSĢ labā.
Lai saglabātu cerības uz kausa iegūšanu, RTU/Robežsardzei bija jāuzvar divi seti. Un uzreiz ar seta sākumu rīdzinieki ņēma vadības grožus savās rokās – 7:4. Tas netraucēja limbažniekiem pēc 7:10 gūt četrus punktus pēc kārtas un izvirzīties vadībā – 11:10. Līdzīgā cīņā, kurā pussolīti priekšā bija RTU/Robežsardze, pēc Gata Garklāva kļūdas uzbrukumā vadībā ar 21:20 atkal izvirzījās limbažnieki, kuri uz Armanda Āboliņa sekmīgu uzbrukumu atbildēja ar trim punktiem, no kuriem divus sagādāja pretinieki ar kļūdām. Ar to pietika sensācijai un limbažnieku uzvarai - 3:1 (24, -23, 23, 22).
Uzvarētājiem Šmits guva 10 punktus (4 – blokā), pa 15 – Rihards Lazdiņš un Edgars Šimanskis. Rīdzinieku labā 24 punktus sakrāja Avdejevs, 14 (6 – blokā) – Andrejs Zavorotnijs un 11 – Antons Nazarovs.
Rīt fināls sāksies pulksten 18:00

http://volejbols.lv


 
      Atpakaļ