Jaunumi

Aktualitātes


   
40352

30 minūšu skrējienam 30. sezona!
Apskatīt komentārus (0)


26.11.2013


,,Sen tas bij... kad katru trešdien’s vakaru...pirmoreiz es tevi satiku’’.

 Sen, kad es, Jānis Kalniņš, pirms 35 gadiem ietekmīgās, 800 darbinieku lielās Lauktehnikas 35 gadus jaunais galvenais inženieris, satiku Ābelu skolas skolotāju un Ābeļu ciema sporta dzīves bīdītāju Arnoldu Jakubovski, sarunājām,  un katru trešdienas vakaru palaidām vaļā 30 minūšu skrējienu.          

 Kad, kur un kāpēc?

Gan tad, gan arī tagad, apmēram starp Miķeļiem un Ziemassvētkiem, jo:

-        sportistiem beidzas aktīvā vasaras sporta sezona, sākas pārejas, atpūtas periods, gatavošanās ziemas sezonai vai arī nākošajai vasaras sezonai;

-        pienāk tumšie rudens vakari, līdz ar to samazinās iespējas sportot svaigā gaisā;

-        toreiz izmantojām „Lauktehnikas” sporta-atpūtas zonā ierīkoto 500 m celiņu un teritorijas apgaismojumu;

-        ir izdevies radīt skrējiena noteikumus, kas piemēroti visiem sporta veidiem un veselīga dzīves veida piekritējiem,  jauniem un veciem, ģimenēm ar bērniem, aktīviem sportistiem, čempioniem un iesācējiem;

-        visi draudzīgā virtenē izretojas apgaismotajā aplī, neviens nav pēdējais, tajā pat laikā visi ir motivēti veikt pēc iespējas vairāk apļu;

-        vieni krāj „veselības kilometrus”, citiem tas ir ideāls ātruma izturības treniņš.

Gadsimtu mijā „Lauktehnika” pārveidojās, skrējiens piedzīvoja 5 gadu pārtraukumu, bet tagad ir atjaunojies daudz labākā kvalitātē Jēkabpils Mežaparkā.

    Par to jāpateicas Jēkabpils pašvaldībai, Jēkabpils sporta centram, Jēkabpils sporta skolai un atkal savu roku, padomu un palīdzību esam pielikuši - es un Arnolds Jakubovskis. Pēdējos gados vislielāko pateicību pelnījusi sacensību galvenā tiesnese Jēkabpils sporta centra direktora vietniece Aiva Jakubovska un viņas komanda: Baiba Grasa, Taņa Donāne, Dzintra, Arnolds un Guntis Jakubovski, sporta skolas direktors Edgars Lamba un citi.

 Lepojos ar to, ka toreiz „Lauktehnikā” radītais skrējiens turpinās, priecājos, ka varu to izbaudīt kā skrējiena dalībnieks jau 30-to sezonu. Prieks, ka dalībnieku pulkam katru gadu ir tendence pieaugt, tas nozīmē, ka sabiedrība apzinās, ka sportiskās aktivitātes sniedz veselībai lielu nozīmi! 

           ,,Pusstunda možumam’’ - tā savu atmiņu atskatu par šo pasākumu uzsāk Arnolds Jakubovskis, kurš vēl joprojām ir aktīvs palīgs šajā skrējienā.

Jebkurā sabiedriskajā iekārtā sports ir pastāvējis un attīstījies. Lai kāda iekārta un politika valdījusi, valstij ir vajadzīgi stipri cilvēki, jo tikai veselīgi norūdīti cilvēki spēj labi veikt darbu un vajadzības gadījumā aizstāvēt savu valsti.

          Vairāk kā pirms 30 gadiem Lauktehnikas inženierim Jānim Kalniņam radās ideja rudeņos veikt pusstundas skrējienu pa 500 m izveidotu trasi tiekoties vienreiz nedēļā. Organizatoriskajā darbā krietni palīdzēja arī Vladimirs Ždanoks un sporta darba organizatori Juris Švarcs un Olga Martinova.

          Ābelieši bija tie, kas vienmēr atbalstīja visu jauno. Uz sacensībām sāku vest skolēnus un pats ar skolēnu palīdzību uzņēmos veikt sekretāra pienākumus. Daudziem maniem audzēkņiem tas bija ne tikai fiziskais treniņš, bet arī drosmes audzināšana, jo kādam pēc skrējiena mājup bija jādodas caur mežu un krūmājiem vairāk kā 5km. Aktīvi ar sporta skolas audzēkņiem un vidusskolniekiem šajā sportiskajā pasākumā piedalījās Andris Veleckis, Jānis Jankovskis, Francis Sjomkāns un Ārijs Balodis. Patīkami bija šī pasākuma noslēgumi ar dāsnajām balvām visās vecuma grupās, ar tējas un cepumu baudīšanu. Patīkami, ka tagadējie skrējiena turpinātāji šo tradīciju ir saglabājuši gadu no gada.

          Iekārtu maiņa, privatizācija, problēmas ar trasi dažus gadus pārtrauca šīs pusstundas aktivitātes, tomēr pasākuma pirmie organizatori centās atjaunot skrējienu. Tas izdevās! Veselībai tik nozīmīgais pasākums savu vietu atrada Veselības takā pie Radžu ūdenskrātuves, tika izveidota apgaismotā trase, kas deva un turpina dot iespēju ikvienam skriet arī rudens tumšākajā pievakarē. Ja skrējēju skaits pirmajos gados nepārsniedza 100, tad tagad ar gandarījumu jāsaka, ka tas ikkatru trešdienas vakaru pulcē krietni vairāk kā 100 dalībnieku. Mūsu pasākumu iecienījuši arī sportiskie kaimiņi no Līvāniem un Pļaviņām par ko liels paldies sporta nenogurdināmajiem entuziastiem Mārītei Vilcānei un Sandrim Stūrim, kuri ar kuplo dalībnieku skaitu veicina skrējiena spraigumu.

          Jau vairākus gadus viena no kārtām tiek veltīta Lāčplēša dienai. Šajā pasākumā dalībnieki sveču un lāpu gaismā veic skrējienu pie Ābeļu kapsētas, veltot to Lāčplēša Ordeņa kavaliera Otto Brālīša piemiņai, pierādot to, ka mēs visi esam garā un miesā stipri. Neliels vēsturisks stāstījums, sveču iedegšana un ziedu nolikšana pie varoņa kapa, tas nav daudz, bet tādā veidā mēs stiprinām mazākajiem dalībniekiem patriotisma sajūtu sirdī.

        Patīkami, ka tiek saglabāts un pilnveidots viss labais no iepriekšējiem laikiem! 

        Pusstundas skrējiena tradīciju turpinātāja Aiva Jakubovska ir pateicīga visiem šī sportiskā pasākuma aizsācējiem un galvenokārt Jānim Kalniņam par lielisko ideju, kas katram ļauj reizi nedēļā sev uzstādīt mērķi un būt kopā draudzīgajā pulkā, kas ļauj aktīvi atpūsties un smelties enerģiju nākamajai dienai. Pusstundas skrējiens neliek vilties nevienam, tas iedrošina un uzmundrina katru dalībnieku, vieno ģimenes un draugu loku. Ieguvēji ir visi, gan uzvarētāji savās grupās, gan arī tie, kas 100% ir piedalījušies visās kārtās. Neizpaliek arī aktīvāko ģimeņu vērtējumi, kas ir arī viens no svarīgākajiem bonusa punktiem ,,Sportiskākās ģimenes’’ nominācijai ko pasniedz sportistu gada nozīmīgākajā pasākumā ,,Jēkabpils Sporta Laureāts’’.

       Šīs sezonas ,,Pusstundas skrējiena’’ noslēdzošā kārta 4.decembrī, patīkamākais notikums – apbalvošana 11.decembrī pulksten 18:00 Sporta centra administratīvajā ēkā (pie stadiona). 31.decembrī tiekamies ,,2. Vecgada skrējienā’’ pulksten 12:00 Mežaparkā, ierašanās rūķu cepurēs, līdzi ņemot gardumu meža draugiem. Janvārī līdz ar sniegiem sāksim slēpošanas posmus. Visos pasākumos galvenais ir pozitīvs un pacilāts noskaņojums.

       Esiet kopā ar sportiskajām aktivitātēm, sekojiet sezonas aktualitātēm un pievienojieties nedomājot. Nav jābūt profesionālim, bet ir jāiemanto liels gribasspēks, lai piedalītos dažāda veida sacensībās, kas ir atvērtas ikvienam. Būsim aktīvi un padarīsim par tādiem arī savus tuvākos!           

 

                                                                                                                          Atmiņu stāstus par skrējiena pirmsākumiem uzklausīja

Aiva Jakubovska
 
      Atpakaļ

atstāj tukšu: atstāj tukšu:
vārds:
Ievadiet drošības kodu:

Visual CAPTCHA