Jaunumi

Aktualitātes


   
110284

15. februārī Jēkabpilī notiks biedrības “Sporta klubs 4R” kausa izcīņa krosmintonā
10.02.2020


Sestdien, 15. februārī Jēkabpilī jau otro gadu pēc kārtas risināsies “Biedrības “Sporta klubs 4R” kausa izcīņa krosmintonā 2020”, kas vienlaicīgi būs arī Latvijas Krosmintona līgas 4. posms. Sacensības notiks Jēkabpils sporta namā un Ābeļu pamatskolas sporta zālē. 


Krosmintonisti mērosies spēkiem 13 kategorijās, sagaidāms, ka populārākā ar vismaz 20 dalībniekiem būs “Open” grupa, bet aizraujošākās un sīvākās cīņas risināsies “Open dubulspēlēs”. 


Sacensību organizators, biedrības “Sporta klubs 4R” dibinātājs Uldis Dzirkalis stāsta, ka sacensībās piedalīsies praktiski visi stiprākie Latvijas krosmintonisti: “Ja paskatās rangu, tad, izņemot mani pašu, visi būs. Turnīrā būs pārstāvēta arī Jēkabpils, domāju, ka “Open” grupā startēs kādi trīs jēkabpilieši, veterānu kategorijās – četri vai pieci, tāpat noteikti būs arī vairāki jaunieši.” 


Uldis Dzirkalis kopš aizvadītā gada nogales ir Latvijas Raketlona federācijas prezidents un ar raketlonu aktīvi nodarbojas jau vairāk nekā 10 gadus. Viņš ir vairākkārtējs Latvijas čempions un medaļnieks Pasaules tūres posmos un nu jau vairākus gadus Jēkabpils “Sporta klubā 4R” nodrošina treniņu procesu jauniešiem un pieaugušajiem. 


Dzirkalis gan atzīst, ka pašam gribētos mazāk trenēt, bet vairāk organizēt sacensības: “Man gribas Jēkabpilī sarīkot atsevišķas kausa izcīņas ne tikai krosmintonā, bet arī galda tenisā, badmintonā… Diemžēl visam kapacitātes nepietiek, jo organizēšana prasa daudz laika un enerģijas. Lielas cerības liekam uz jauno Jēkabpils sporta būvi. 15. februāra kausa izcīņa notiks divās vietās, noorganizēt sacensības vienā būtu daudz, daudz vieglāk, jaunajā multifunkcionālajā hallē uzreiz varētu izveidot 10 sacensību laukumus.”


Dzirkalis arī norāda, ka krosmintons attīstās ļoti strauji: “Ja pirms pieciem gadiem uz sacensībām varēja savākt knapi divdesmit cilvēku, tad tagad jau sacensību organizētāji sāk aizdomāties par divu dienu turnīriem, jo vienas dienas liekā nevar visas cīņas izspēlēt. Tāpat gadu gaitā paplašinājušās arī vecuma kategorijas, tagad ir sacensības, kurās sportisti startē arī 70+ vecuma grupā.”


Pēc turnīra Jēkabpils sporta namā notiks Latvijas Krosmintona federācijas Gada balvu pasniegšanas ceremonija.


Ar gaidāmo sacensību nolikumu un afišu var iepazīties Jēkabpils sporta centra mājas lapā - http://jekabpilssc.lv/sacensibas/nolikumi.
 
      Atpakaļ