31908

SPORTA MOZAĪKA
Apskatīt komentārus (0)

18.12.2012

JĒKABPILS SPĒKA TRĪSCĪŅNIEKI UZ GODA PJEDESTĀLA. Aizvadot divas spraigas dienas, 15.-16. decembrī Jelgavā noslēdzās Latvijas Čempionāts spiešanā guļus bez ekipējuma, kas bija vienas no ievērojamākajām sacensībām pēdējo gadu laikā - ļoti daudz Latvijas rekordu labojumu un kopumā ļoti izcili rezultāti visās vecuma grupās un kategorijās. 230 dalībnieki pulcējās ne tikai no Latvijas, bet arī no kaimiņiem – Igaunijas un Lietuvas, kuru komandas un dalībnieki sevi pieteica kā cienīgus konkurentus un kopvērtējumā kāpa uz goda pjedestāla vairākās grupās. Arī Jēkabpils SC komanda neatpalika no kaimiņu spēcīgākajiem sportistiem. Sīvajā sieviešu konkurencē jēkabpilietes izcīnīja medaļu komplektu – zelts - Valentīnai Abramenko (sv.kat. līdz 72kg), sudrabs - Olgai Miglānei (sv.kat līdz 63 kg) un bronza - Natālijai Ņikitinai (sv.kat. 84+kg). Savukārt, 12 komandu kopvērtējumā jēkabpilietes izcīnīja augsto 3.vietu. Vīriešu konkurence bija vēl lielāka, bet olimpiskajā sešiniekā individuālajā vērtējumā ir iekļuvuši. Tautas klasē Oskars Rubiķis (sv.kat.120+kg) ieguva 3.vietu un Aigars Puida (sv.kat. līdz 74kg) – 6.vietu. Savukārt, 25 komandu kopvērtējumā viņu iegūtie punkti Jēkabpils SC komandai deva 13.vietu. Senioru grupās dalībnieki sacentās vairākās grupās. Senioru II grupā sv.kat.līdz 105 kg Vasilijs Drobovs izcīnīja 3.vietu, bet Senioru III grupā sv.kat.120+kg Valdis Alksnītis ieguva 2.vietu. Starp 17 senioru grupām Jēkabpils SC komanda ierindojās 11.vietā.

CĪŅAS PAR BUMBU LĪDZ OTRAJAM PAGARINĀJUMAM. Basketbolisti Jēkabpils pilsētas atklātajā čempionātā aizvadīja pirmā apļa priekšpēdējo kārtu, kura tika atklāta ar spēli līdz pat diviem pagarinājumiem starp komandām ZEM ELLI un Džokeri. Spēles pamatlaikā no zaudējuma „ZEM ELLI” komandai palīdzēja izbēgt Edgars Turonoks, kurš pēdējās sekundēs izpildot precīzu 3 punktu metienu, panāca rezultātu 71:71. Pirmā pagarinājuma 5 minūtes tika aizvadītas tikpat saspringtā gaisotnē – punkts punktā un spēles izskaņā komandas „ZEM ELLI” realizētais viens no diviem soda metieniem un rezultāts 79:79 aizved komandas jau līdz otrajam pagarinājumam. Spriedzei uz laukuma valdot joprojām visas 5 minūtes, „Džokeru” spēlētāja Kārļa Bičevska raidītais „trejacis” pēdējās sekundēs „izrāva” komandai uzvaru ar rezultātu 87:84. Rezultatīvākie spēlētāji uzvarētājkomandā - Elksnītis Artūrs 37pt, Vīksne Juris 20pt, Kaļķis Gints 15pt un „ZEM ELLI” komandā - Zapevalovs Andris 28pt, Jukšinskis Kārlis 26pt, Turonoks Edgars 14pt. Aizvadot nākamās spēles tādā pašā gaisotnē, uzvaras un nozīmīgus punktus turnīra tabulā izcīnīja komanda „Vulkan” pār JSS A ar 88:82 (Caune Matīss 25pt, Čaupjonoks Edgars 25pt, Vecumnieks Artis 17pt; Burda Daniels 17pt, Zībergs Klāvs 16pt, Ermansons Reinis 16pt, Liberts Miķelis 14pt) un „Tornado” pār „Bebrīši” ar 67:52 (Dzenis Edijs 36pt, Ozoliņš Kaspars 10pt; Dzenis Mairis 18pt, Kārkliņš Normunds 10pt). Lai arī turnīra tabulā līderpozīcijās ar 10 punktiem ir izvirzījusies komanda „Vulkan”, intriga noteikti saglabāsies līdz čempionāta beigām, jo gan 1.apļa pēdējā kārta, gan arī 2.aplis sola intriģējošas spēles un rezultāts nav tik prognozējams. 1.apļa pēdējo kārtu basketbolisti aizvadīs šosestdien 22.decembrī plskt.13:40 Jēkabpils sporta namā.

TELPU FUTBOLISTI TIEKAS JAU 2.KĀRTĀ. Sestdien telpu futbolisti Jēkabpils pilsētas atklātajā regulārajā čempionātā aizvadīja jau 2.kārtu. Turnīra tabulā 3 punktus par uzvaru savā kontā nopelnīja Viesītes SS, kas ar minimālu pārsvaru 2:1 pārspēja Salas komandu, „Ošukalns”, kas ar 8:3 apspēlēja „AU”, „Jubergs”, kas ar 5:1 pieveica „LivMet” un „Lauktehnika”, kas ar 6:2 uzvarēja „JAKO”. Rezultatīvākais spēlētājs2.kārtā bija Imants Vadonis (Ošukalns) ar 5 gūtiem vārtiem. 3.kārtu telpu futbolisti aizvadīs 29.decembrī plkst.12:00 Jēkabpils 3.vsk. sporta manēžā.

BK JĒKABPILS PIEVEIC BA TURĪBU. Sestdien pēdējo izbraukuma spēli šajā gadā aizvadīja BK Jēkabpils basketbolisti. Mārupes vidusskolas sporta zālē viņi tikās ar BA Turība komandu. 1.puslaiks aizritēja cīņā par katru bumbu un spēles vadības maiņu, jo vairāk par 5 punktiem neviena no komandām izrāvienu nevarēja izdarīt. Par ko liecina ar ceturtdaļu rezultāti 31:30 un 22:22 – BA Turība – BK Jēkabpils. 2.puslaiku uzsākot ar 2 realizētiem 3 punktu metieniem, pārķertu piespēli un rezultatīvām piespēlēm, jēkabpiliešiem izdevās kaut arī ar minimālu pārsvaru izrauties vadībā, un punktu pie punkta audzējot pārsvaru, izcīnīt uzvaru visā spēlē ar rezultātu 90:79 (30:31; 22:22; 23:16; 15:10) pār BA Turība basketbolistiem. Rezultatīvākais spēlētājs jēkabpiliešu rindās bija Tood O’Brien ar 27 punktiem, 16 izcīnītām atlecošām bumbām un 5 rezultatīvām piespēlēm. Komandas labā 17 punktus guva arī Kristaps Mediss un 15 - Oskars Virsis. Komanda turnīra tabulā atrodas 5.vietā ar 8 uzvarām un 7 zaudējumiem. Pēdējās 2 šī gada spēles BK Jēkabpils aizvadīs mājās - 19.decembrī plkst.19:30 viņi tiksies ar BK Valmieru un 27.decemrbī plkst.19:30 – ar Liepāja/Triobet. Jāatzīmē, ka jēkabpilieši pirmajā spēlē ar valmieriešiem cieta sakāvi ar rezultātu 55:96, bet liepājniekus ar 57:56 uzvarēja.

Baiba Grasa

JĒKABPILIEŠI PIEKĀPJAS DOBELNIEKIEM . Svētdien 16.decembrī Dobeles sporta hallē tika aizvadīta šī gada pēdējā spēle 1.līgā handbolā vīriešiem. Jēkabpils SS/SC komanda piekāpās Dobeles SS handbolistiem ar rezultātu 29:37. Spēle bija ātra, metieniem bagāta, no kuriem, daudzi, abu komandu izpildījumā bija veikti pēc ātrajiem uzbrukumiem. Diemžēl sniegputeņa un dažādu iemeslu pēc spēlē nepiedalījās 3 pamatsastāva spēlētāji, kas varbūt arī izšķīra spēles iznākumu (pirmā spēle oktobrī Jēkabpilī  beidzās neizšķirti 17:17). Komandas rezultatīvākie spēlētāji bija Jānis Zvaigznītis ar 8 gūtiem vārtiem, Henrijs Knodze - ar 6 un Lauris Leicis – ar 5.
Nākošo spēli Jēkabpils SS/SC handbolisti aizvadīs 19.janvārī plskt.14:00 Jēkabpilī, Ābeļu pamatskolas sporta zālē pret Skrīveriem.

Trenere Vita Brikmane

JĒKABPILS VOLEJBOLISTI NO 0-2 IZRAUJ UZVARU PĀR SK RTU-UPS KOMANDU. Sestdien Jēkabpils volejbola komanda Latvijas čempionāta 1.līgas ietvaros mājās uzņēma SK RTU-UPS volejbolistus. Ar rezultātu 3-2 uzvaru guva jēkabpilieši. Pirmā seta sākumā nelielu punktu pārsvaru bija iekrājuši viesi no Rīgas, lai arī jēkabpilieši centās panākt RTU komandu, tas viņiem neizdevās un pirmais sets noslēdzās bez lielas intrigas par labu RTU-UPS komandai 25-20. Otrais sets ritēja praktiski tādā pašā gaitā kā iepriekšējais, netiekot galā ar pretinieku servēm, uztaisot nepiespiestās kļūdas, Jēkabpils komandai nācās atzīt arī otrā seta zaudējumu ar 20-25. Sākot trešo setu Jēkabpils komandas sastāvā tika veiktas vairākas spēlētāju maiņas, kas krasi mainīja spēles ritējumu, uzlaboja „ķīmiju” starp bloķētājiem un aizsardzības spēlētājiem, un kas deva vēlamo rezultātu, lai spēle nebeigtos trīs setos. Trešais sets uzvarēts ar rezultātu 25-22. Spēles ceturtais sets tika aizvadīts visai pārliecinoši, kas praktiski neradīja nekādas šaubas, ka spēles liktenis izšķirsies piektajā setā. Tā arī notika. Jēkabpilieši uzvarēja ceturto setu ar 25-19. Piektais sets ritēja punkts punktā, neļaujot nevienai komandai izvirzīties vadībā vairāk par divu punktu pārsvaru. Piektā seta galotnē veiksmīgāki izrādījās mājinieki un uzvarēja ar rezultātu 18-16. Ar šo spēli Jēkabpils volejbola komandai noslēdzās 1.aplis – bilance 5 uzvaras un 5 zaudējumi. Turnīra tabulā Jēkabpils komanda atrodas 5.vietā ar 14 punktiem, līderpozīcijā ar 27 punktiem atrodas komanda Ziemeļkurzeme. Nākamo spēli jēkabpilieši aizvadīs jau 2013. Gada 13.janvārī, kad Jēkabpils 2.vsk. sporta zālē Jēkabpils komanda lūkos revanšēties par zaudējumu 1. Aplī RVS/Lāse Juniors komandai, spēles sākums 13.00.