31575

SPORTA MOZAĪKA
Apskatīt komentārus (0)

03.12.2012

BK JĒKABPILS TURPINA UZVARAS GĀJIENU. Sestdien, 1. decembrī, BK Jēkabpils komanda aizvadīja izbraukuma spēli ar Latvijas U18 izlasi. Ar ļoti pārliecinošu rezultātu 93:46 jēkabpilieši sagrāva jaunos basketbolistus, tādejādi izcīnot jau ceturto uzvaru pēc kārtas. Uz spēles laukuma parādījās arī mūsu komandas jaunākie spēlētāji Oskars Prikulis un Edgars Leja. BK Jēkabpils komandas precīzākie spēlētāji bija Oskars Virsis ar 20 punktiem, Tods O’Briens ar 16 punktiem un Mihails Hlebovickis ar 13 punktiem. Nākamā BK „Jēkabpils” Aldaris LBL spēle notiks jau svētdien, 9. decembrī plkst.17:00 Vidzemes OC. Tur jēkabpilieši sacentīsies ar BK Jelgava.

ŠAHISTU SPRAIGĀS CĪŅAS. 26 šaha lietpratēji uz „Jēkabpils sporta centra balvas izcīņu šahā” 4.kārtu pulcējās 1.decembrī, lai turpinātu uzlabot savu meistarību līdz spēles izskaņai „Šahs un mats”. No 7 iespējamajiem punktiem ar 6,5 punktiem arī šajā kārtā savu meistarību apliecināja Nikolajs Krilovs, iegūstot 1.vietu. Savukārt, kā otrais labākais ar 5,5 punktiem bija Gunārs Pušmucāns, bet trešais - Ģirts Kišbergs ar 5 punktiem. Jāatzīmē arī, ka Kārlis Mālnieks, Nikolajs Aleksejevs un Vladimirs Oleksenko ieguva savā kontā 5 punktus, bet Buholca koeficients atkal bija noteicošais vietu sadalījumā. Līderpozīcijās vēl pārliecinošāk ar 24 ½ nostiprinājies ir Nikolajs Krilovs, bet ar 18 ½ uzreiz 2 šahisti – Ģirts Kišbergs un Aleksandrs Volkovs. Uz nākamo kārtu šahisti satiksies jau 2013.gada pirmajā sestdienā - 5.janvārī.

HANDBOLISTU PRETSPARS RTU-S KOMANDAI. Rīgā, VEF sporta namā Jēkabpils SS/SC handbolisti aizvadīja pirmspēdējo izbraukuma spēli, tiekoties ar vienu no turnīra līderiem RTU-S komandu. Pirmo puslaiku jēkabpilieši noslēdza gūstot tikai 4 vārtus, kur tajā paša laikā sāncenši 14. Atgūstoties no smagās sakāves, jēkabpilieši samazināja punktu starpību gandrīz pat līdz minimumam, bet uzvaru gūt vairs neizdevās, tādejādi piedzīvots ir kārtējais zaudējums ar rezultātu 24:20. Komandā rezultatīvākais spēlētājs ar 6 gūtiem vārtiem bija Lauris Leicis. Jēkabpils SS/SC komanda ar 4 punktiem turnīra tabulā ieņem 6.pozīciju. Jēkabpiliešiem ir palikusi vēl viena izbraukuma spēle 16.decembrī uz Dobeli, kur tiksies ar mājiniekiem Dobeles SS, bet jau nākamajā - 2013.gadā būs iespēja vērot 5 mājas spēles pēc kārtas sākot ar 19.janvāri.

Baiba Grasa

VOLEJBOLISTU ZAUDĒJUMS VENTSPILNIEKIEM. Sestdien 1. decembrī Jēkabpils komanda devās uz Ventspili. Ja pagājušo reizi bija jālauza galva, kuru no spēlētājiem atstāt mājās, tad uz Ventspili devās tikai astoņi spēlētāji. Tas radīja komfortablāku ceļu līdz galamērķim, bet ierobežoja spēlētāju maiņu iespējas, kas varētu lauzt spēles gaitu. No Ventspils jēkabpilieši atgriezās ar pārliecinošu zaudējumu 0 -3 un 0 punktiem no turnīra tabulas viedokļa. Spēles sākums izvērtās visai līdzīgs, abas komandas spēlēja praktiski bez kļūdām. Uz tablo rādīja 8:8, tad ventspilnieki veica trīs punktu izrāvienu 11:8, pēc kura Jēkabpils komanda tika saukta malā. Arī tas nepalīdzēja, un mājinieki turpināja uzņemto kursu, jau 16:8. Viesi tika saukti jau otro reizi malā, un šoreiz tas palīdzēja. Spēle izlīdzinājās, līdz seta beigām katra komanda guva pa 9 punktiem, viesiem tā bija uzvara setā, mums gūti vien 17 punkti. Vienā novietojumā zaudēt 8 punktus, tas ir vairāk nepiedodami, jebkura līmeņa spēlē. Spēles otrā seta sākums bija līdzīgs iepriekšējam, bet laikam jēkabpilieši vēl nebija atkopušies no pirmā seta nokdauna un zaudējums ar vēl lielāku punktu starpību 14:25. Šķita, ka otrais nokdauns neļaus piecelties viesiem un turpināt cīņu, bet tā nenotika. Jēkabpils komanda saņēmās un cīnījās kā līdzīgs ar līdzīgu, seta vidū pat esot vadībā ar 3 punktu pārsvaru. Uz seta beigām Ventspils komandas spēlētāji izlīdzināja spēli, rezultāts 20:20. Ventspilnieku rindās uz servi devās viens no komandas līderiem un ne bez veiksmes palīdzības guva „eisu”, bumba skāra tīkla trosi un nokrita tieši uz sānu līnijas. Nākamā punkta izspēle bija visai emocionāla un strīdīga, uzbrūkot Jēkabpils komandai no otrās līnijas, no mūsu skatu punkta, bumba trāpīja pa pretinieku bloku, tīkla trosi un izlidoja autā, bet tiesneši lēma par labu mājiniekiem, sakot, ka bumba blokam nepieskārās. Seta galotnē uz emocionālā pacēluma Ventspils komanda arī noslēdza 3. setu un visu spēli, trešā seta rezultāts 25-21. Beidzamais sets parādīja, ka ar vieniem no līgas līderiem iespējams spēlēt savu spēli, bet skumji, ka tas notika tikai pēc pirmo divu setu smagiem zaudējumiem. Pēc šī zaudējuma Jēkabpils volejbola komanda 8 spēlēs guvusi 4 uzvaras un 4 zaudējumus, kas ar 11 punktiem viņus ierindo 6.vietā. Nākamā spēle jau šo sestdien 8. decembrī pret Aizputi, kas turnīra tabulā ar 18 punktiem atrodas 3.vietā. Favorīti uz šo spēli ir zināmi, bet tas viņiem būs jāpierāda laukumā.

Jēkabpils komanda ir gatava pārtraukt zaudējumu sēriju tieši šo sestdien.

Nākam atbalstīt, spēles sākums 14.00 Jēkabpils 2.vsk. sporta zālē!

Treneris Mārcis Obrumans

GALDA HOKEJISTI STARTĒ „RĪGAS KAUSĀ 2012”. Nedēļas nogalē Rīgā aizvadīts "Rīgas Kauss 2012" galda hokejā, kas ir lielākais šī sporta veida turnīrs Latvijā, ko organizēja Latvijas galda hokeja federācija un tas ir arī iekļauts Pasaules galda hokeja tūrē kā "Lielā sešinieka" turnīrs. Sacensībās kopā piedalījās 150 galda hokejisti no 10 valstīm, viņu vidū arī jēkabpilieši. Labākais rezultāts Jorenam Leskovičam, kurš apakšgrupu spēlēs spēja kvalificēties pusfinālgrupu spēlēm, sacensību noslēgumā kopvērtējuma tabulā ieņemot 67.vietu. Par uzvarētāju kļuva Maksims Borisovs (Krievija), kurš finālā līdz četrām uzvarām ar 4-2 apspēlēja Edgaru Caicu. 3.vieta - Ahti Lampi (Somija). Visi šie galda hokejisti šobrīd ir līderi arī savās valstīs un pasaulē atrodas Top 5. Līdz ar to šis gads ar lielajiem turnīriem ir noslēdzies un atsāksies 19. janvārī ar kārtējo Latvijas reitinga turnīru - Rīgas atklāto čempionātu. Jāpiebilst, ka 6. aprīlī arī Jēkabpilī paredzēts viens liels Latvijas mēroga turnīrs - Latvijas Kausa izcīņas noslēguma posms, ko jau tradicionāli Latvijas galda hokeja federācija ir uzticējusi rīkot Jēkabpilī.