31387

SPORTA MOZAĪKA
Apskatīt komentārus (0)

27.11.2012

BASKETBOLISTIEM AIZ MUGURAS JAU 5.KĀRTA. Jau piekto spēļu kārtu izspēlējuši basketbolisti Jēkabpils pilsētas atklātajā čempionātā. Sestdien, lielisku spēli nodemonstrējot, ar rezultātu 78:73 uzvaru izcīnīja JSS A pār „ZEM ELLI” (Edijs Stiebriņš 30pt; Edgars Leja 25pt, Oskars Prikulis 22pt). Savukārt, ar rezultātu 88:54 „Vulkan” sagrāva „Tornado” (Edgars Čaupjonoks 33pt, Jānis Zvirgzds 21pt; Edijs Dzenis 19pt, Uldis Pazuha 15pt). Ar „asumiem” tika aizvadīta šīs dienas pēdējā spēle, kur ar ne lielu punktu pārsvaru - 68:61 uzvaru izcīnīja Barkava pār „Džokeri” (Jurģis Juška 18pt; Artūrs Elksnītis 25pt). Nākamo 6.kārtu basketbolisti aizvadīs 16.decembrī plkst.12:00.

BK JĒKABPILS OTRĀ UZVARA PĒC KĀRTAS. Svētdienas vēlajā pēcpusdienā Sporta namā pulcējās basketbola līdzjutēji, lai klātienē vērotu Latvijas basketbola līgas (LBL) spēli starp BK Jēkabpils un BK Jelgava, kā arī jēkabpiliešus atbalstītu ceļā uz uzvaru. Pirmo ceturtdaļu jēkabpilieši uzsāk pārliecinoši kā vienmēr – 30:24. Bet jau otrajā jēkabpiliešu izpildījumā seko neprecizitātes aizsardzībā un uzbrukumā, ko izmanto BK Jelgava basketbolisti, samazinot punktu starpību pēc pirmā puslaika līdz 4 punktiem (28:30 – pēc ceturtdaļas, 58:54 – pēc 1.puslaika). Pretēji iepriekšējām spēlēm, 2.puslaiku BK Jēkabpils uzsāk ar lielisku kāpumu, panākot 15 punktu pārsvaru pār jelgavniekiem pēc 3.ceturtdaļas (25:14 – pēc ceturtdaļas, 83:68 – spēles rezultāts). Nosargāt iegūto pārsvaru 4.ceturtdaļā jēkabpiliešiem neizdodas, jo punktu pa punktam starpību deldē viesi (21:35). Spēles galotne izvēršas adrenalīna piesātināta, kurā katrs metiens un katra piezīme attiecīgi katras komandas izpildījumā tiek pavadīta vai nu ar skatītāju ovācijām, vai arī klusumu. Un izskaņā, kaut arī tikai ar vienu punktu, 104:103 (30:24, 28:30, 25:14, 21:35) BK Jēkabpils komanda var svinēt uzvaru. Rezultatīvākais spēlētājs komandā ar 24 punktiem bija Tood O’Brien un ar 22 punktiem sevi pieteica Rinalds Sirsniņš, kurš debitēja BK Jēkabpils rindās, piedodot spēlei ātrumu un asumu vadot saspēli. Ar 4 uzvarām un 6 zaudējumiem BK Jēkabpils turnīra tabulā ieņem 8.vietu. Nākamo spēli jēkabpilieši aizvadīs trešdien, 28.novembrī plkst.19:30 ar BARONS kvartāls komandu, kurus ar rezultātu 89:81 BK Jēkabpils apspēlēja.

NOVUSĀ RITA ŠĶIPARE 3 SPĒCĪGĀKĀ LATVIJĀ. 24.novembrī Ogrē uz finālu Latvijas dāmu individuālajā čempionātā novusā pulcējās 36 spēcīgākās Latvijas novusistes, starp kurām bija arī Rita Šķipare. Pēc Šveices sistēmas dalībnieces aizvadīja 13 kārtas. Uzvarot 7 kārtās, 3-jās nospēlējot neizšķirti un 3 piekāpjoties, Rita ieguva 17 punktus, kas bija vienāds vēl ar trijām novusistēm. Augstākas vietas ieguvējs tika noteikts pēc Buholca koeficienta (pretinieku punktu summa), kas Ritu Šķipari ierindoja augstajā 3.vietā. Apsveicam bronzas medaļnieci!!!

AUGSTVĒRTĪGI REZULTĀTI UN JAUNI LATVIJAS REKORDI. XV LK posmā Aizkraukles Novada kausa izcīņā svaru stieņa spiešanā guļus bez ekipējuma ikviens no 126 dalībniekiem dažādās vecuma un dzimuma grupās sīvā konkurencē uzrādīja augstvērtīgus rezultātus, pat uzstādot jaunus Latvijas Rekordus. Sacensību laikā varēja vērot diezgan daudz aizraujošas taktiskās cīņas gan komandu vērtējumā, gan arī godalgu izcīņā kategorijās. Individuālajā vērtējumā Tautas klasē svara kategorijā 120+kg uzvaras laurus plūca Oskars Rubiķis. Seniori 1 grupā Aleksandrs Miglāns sv.kat. līdz 93kg izcīnīja bronzas medaļu. Savukārt, Seniori 2 grupā sv.kat. līdz 105kg Drobovs Vasilijs ieguva augsto 2.vietu, bet par zelta medaļnieku Seniori 3 grupā kļuva Alksnītis Valdis sv.kat.120+kg. Tāpat viņš arī kļuva par trešo spēcīgāko absolūtajā vērtējumā šajā grupā. 4 mūsu spēkavīri komandu kopvērtējumā bija 10 labākie no 15.

Baiba Grasa

VOLEJBOLISTI ATZĪST LĪDERU PĀRĀKUMU. Svētdien Jēkabpils volejbolisti mēroja tālu ceļu uz Dundagu, lai sacenstos ar līgas līderiem. Diemžēl īsta spēkošanās nesanāca, tika piedzīvots visai pārliecinošs zaudējums ar 0-3. Spēli iesāka ierastais Jēkabpils komandas sākumsastāvs, nerādot savu optimālo sniegumu, spēles gaitā nācās iesaistīt citus spēlētājus, kas uz brīdi deva vēlamo rezultātu, bet punktu starpība bija par lielu, lai to sadeldētu līdz minimumam un varētu cīnīties par uzvaru setā. Pirmais sets zaudēts uz 19. Otro setu jau sāka cits sastāvs jēkabpiliešu rindās, tas ieviesa nedaudz korekcijas spēles kvalitātes uzlabošanā, bet nepietiekami, lai uzvarētu otro setu. Arī otrais sets zaudēts visai pārliecinoši, gūstot vien 20 punktus. Trešais sets vispār bija ārpus katras kritikas, gūti vien tikai 13 punkti. Lielākās problēmas šajā setā un visā spēlē sagādāja pretinieku diagonāles spēlētājs ar savām agresīvajām servēm. Sezonu iepriekš viņš apostījis gaisu Schenker līgā. Jāpiemin, ka spēle tika aizvadīta visai mazā un drēgnā zālē, tiešām zāles īpatnības bija pretinieku sabiedrotie. Ar šo zaudējumu jēkabpilieši noslīdējuši uz 5 vietu turnīra tabulā, punktu ailīte rāda skaitli 11, ceturtajiem 12, ar lielu atrāvienu 1.vietā šobrīd jau pieminētā Ziemeļkurzemes komanda. Šo sestdien 1. decembrī dosimies atkal garā izbraucienā uz Ventspili, spēles sākums plkst. 13.00.