10091

Svarbumbu cēlājiem noslēgusies sezona
Apskatīt komentārus (0)

22.12.2010

Jēkabpils Jāņa Āboliņa kluba” svarbumbisti trenera Ņikitas Sekretova vadībā piedalījās šī gada pēdējā Latvijas čempionātā. Jauniešu konkurencē komandu kopvērtējumā jēkabpilieši izcīnīja pirmo vietu, savukārt pieaugušo konkurencē  palika ceturtie.

Par 2010.gada čempioniem jauniešu grupā kļuva Artūrs Timofijs svara kategorijā līdz 73 kg un  Vladislavs Voitehovičs svara kategorijā virs 85 kg, kuri deva komandai daudzus punktus arī stafetēs. Starp daiļā dzimuma pārstāvēm Latvijas čempiona titulus izcīnīja Ļubova Kļementjeva un Santa Morozova. Diemžēl, daudzas sievietes no „Jēkabpils Jāņa Āboliņa kluba” dažādu iemeslu dēļ piedalījās tikai vienā vai divos čempionāta posmos no pieciem, starp tām Nadežda Dzimtā, Vija Sedjukeviča, Inese Frantkovska, Ilona Sadovenko un Lāsma Lapiņa. Jauniešu un vīriešu sastāvs gada laikā palika gandrīz nemainīgs. Jāuzteic Artūrs Voitehovičs, kurš gada laikā uzrādīja labus rezultātus, bet slimības dēļ nevarēja piedalīties divos  čempionāta posmos.

Latvijas kausa V posmā jauniešiem vieglākajā svaru kategorijā otro vietu ieguva centīgais Aleksandrs Nasirs, uzgrūžot 16 kg smagas svarbumbas 50 reizes un uzraujot 111 reizes. Henrijam Sidorenkovam svara kategorijā līdz 58 kg konkurence bija nedaudz lielāka nekā Andrejam Sokovičam kategorijā līdz 63 kg, bet abi nopelnīja trešo vietu. Kā parasti, Valērijs Cvetkovs bija nepārspējams un izcīnīja zelta medaļu jauniešiem, bet  palika otrais vīriešu grupā.  Kristaps Zemītis parādīja pārsteidzošus rezultātus, un šoreiz četrpadsmitgadīgais zēns uzrāva 24 kg smagu svarbumbu 100 reizes un uzgrūda to 87 reizes. Vladislavs Voitehovičs uzvarēja visus savus konkurentus smagākajā svaru kategorijā ar 24 kg smagām svarbumbām. Edgars Melderis, būdams svaru kategorijā līdz 85 kg, palika ceturtais. Vissīvāka konkurence bija vīriešu grupā līdz 85 kg, kurā Vadims Paramonovs ieguva 6. vietu. Jāuzlavē arī Lāsma Lapiņa, kura jaunietēm izcīnīja 1. vietu, un Ļubova Kļementjeva, kura ieguva 1. vietu svara kategorijā līdz 68 kg. Jūlija Anfimova palika otrā, kurai pietrūka 4 punkti līdz uzvarai un Latvijas čempiona titulam.

Šis gads klubam bija ļoti neparasts. Gada laikā sastāvs stipri izmainījās, jo daudz jauniešu piebiedrojās klubam, bet vairākas jaunietes aizgāja. Jāpiebilst, ka nākamais gads būs vēl smagāks, jo 5 jaunieši kļūs par junioriem, kur konkurence ir krietni lielāka.

„Jēkabpils Jāņa Āboliņa klubs” ir ļoti pateicīgs visiem labas gribas cilvēkiem, uzņēmumiem, Jēkabpils pilsētas domei un Sporta centram par atbalstu un palīdzību, ko tie snieguši klubam šajā gadā. Ceram, ka arī turpmāk kluba darbību atbalstīs, jo sports ir neatņemama dzīves daļa katram sportistam.