Jaunumi

Aktualitātes


   
84043

Turnīrs novusā finišējis
12.02.2018


   Ar smaidu sejās, bet ar bažām un nemieru sirdīs, uz 3. Jēkabpils atklāto turnīru ,,Zelta kija 2018,” ieradās     26 novusisti no pilsētas, Salas un Krustpils novadiem, lai noslēdzošajā posmā noskaidrotu galīgo vietu sadalījumu. Kā lai neuztraucās, ja konkurenti uz papēžiem min un mēģina apsteigt!

   3.posmā, spēlējot apakšgrupās, izteikti līderi bija Valentīns Sipovičs (1 neizšķirta spēle ar Miervaldi Belokopitovu), Andris Celmiņš (2 neizšķirtas spēles ar Māri Resni un Natāliju Jeļizarjevu) un Arvīds Gilučs (1 zaudējums pret novadnieku Robertu Vēveri). Finālspēlēs tomēr notika jūtamas izmaiņas vadošajā grupā. Tikai noslēdzoties pēdējai spēlei, varēja sadalīt vietas. Izcīnot 14 punktus no 16 iespējamajiem, par 3. posma uzvarētāju kļuva Arvīds Gilučs (Salas novads), neciešot nevienu zaudējumu un nospēlējot neizšķirti ar Andri Celmiņu un Vilni Pavasari. Punktu mazāk ieguva Andris Celmiņš (Jēkabpils), godam nopelnot 2. vietu šajā posmā. Trešajā pozīcijā iekļuva Vilnis Pavasaris (Jēkabpils) ar 11 punktiem. Jāuzteic Dzintara Šmuidriņa (Salas novads) un jēkabpilieša Miervalda Belokopitova  sniegums, kuri izcīnīja augstākās vietas, salīdzinot ar iepriekšējiem posmiem. Zēnu un sieviešu grupā uzvarēja talantīgais Juris Stikāns. Līdzšinējā uzlecoša novusa zvaigzne Ralfs Lielais bija spiests samierināties ar 2. vietu, bet 3. vietu ieguva Natālija Jeļizarjeva (Jēkabpils).

   Kopvērtējumā galīgās vietas noskaidroja, summējot izcīnītās vietas 3 posmos. Par 2018. gada uzvarētāju kronēja Andri Celmiņu (7 punkti), kurš uzrādīja visstabilāko sniegumu trijos posmos. 2. vietu ar 9 punktiem izcīnīja Arvīds Gilučs. Godpilno 3. vietu ieguva Andris Tomiņš (Jēkabpils) ar 13 punktiem savā kontā. Tikpat punktu arī Vilnim Pavasaram. Sešnieku noslēdza  Valentīns Sipovičs (Jēkabpils) un Pēteris Sprukts (Krustpils novads). Dzintars Šmuidriņš ieguva tikpat punktu kā Pēteris un palika 7. vietā. Pēteris piedzīvoja vislielāko vietu kritumu (no 2. uz 14.), bet Dzintars uzrādīja vislielāko izaugsmi, no 11. vietas pakāpjoties uz 4. Ļoti veiksmīgi! Zēnu un sieviešu konkurencē 1. vietu arī kopvērtējumā saglabāja Juris Stikāns, no sporta centra direktora Jura Bobrova rokām saņemot skaistu kausu. 2. vietā Natālija Jeļizarjeva, 3. vietā atstājot Inesi Bērziņu (Jēkabpils).

   Patīkami, ka šajā posmā bija trīs jaunpienācēji, kuri vairoja esošo konkurenci. Kopumā 3. turnīrā piedalījās 34 novusisti, sasniedzot jaunu dalībnieku rekordu. Esam gandarīti, ka veiksmīgi popularizējam novusu Jēkabpilī un ap to. Paldies visiem, kuri ieguldīja savu artavu turnīra sagatavošanā un norisē! Pirmssvētku noskaņā tiksimies 2. Lieldienu turnīrā 30. martā!

   Māris Jaudzems

Ielādēju... 
      Atpakaļ