85439

Sporta notikumu apskats 16.04.2018.
16.04.2018

“Jēkabpils junioriem” – sudrabs Nacionālajā līgā 2

Arī otrajā Nacionālās līgas 2 finālspēlē pārāki izrādījās Rīgas Volejbola skolas jaunie volejbolisti, kas savā laukumā ar 3:1 (21, -14, 26, 16) uzvarēja Jēkabpils juniorus, sērijā svinot panākumu ar 2-0. Pēc samērā negaidītās Rīgas Volejbola skolas volejbolistu piecu setu uzvaras viesos, sestdien viņiem derēja panākums ar jebkādu rezultātu, lai piemērītu čempionu medaļas un virs galvas celtu uzvarētāju kausu. RVS sporta zālē Jēkabpils juniori ar 1:3 (-21, 14, -26, -16) atzina mājinieku pārākumu, ļaujot RVS kļūt par 2017./2018. gada Nacionālās līgas 2 čempioniem.

Jēkabpils handbolistes iekļūst finālā

Piektdien, 13.aprīlī, Latvijas sieviešu čempionāta pusfināla otrajā spēlē Jēkabpils sporta skola dramatiskā cīņā pēcspēles metienos ar 30:29 pieveica Ludzas "Latgolu", sērijā triumfēja ar 2-0, iekļūstot finālā. Pirmā pusfināla spēle, kas tika aizvadīta pirms divām nedēļām, izvērtās saspringta, tomēr lielāko spēles daļu vadībā esot jēkabpilietēm, viņas galu galā arī uzvarēja, tiekot pie panākuma pretinieču laukumā ar 27:23. Piektdien spēli veiksmīgāk iesāka Ludzas "Latgola" handbolistes, kas pēc Arinas Zaharānas un Lauras Rutkovskas metieniem izvirzījās vadībā ar 2:0. Ludzānietes vadību noturēja līdz gandrīz desmitajai minūtei, bet pēc tam jēkabpilietes veica izrāvienu 4:1 un no sev nelabvēlīgā 4:5 panāca 8:6 savā labā. Tomēr vadību mājinieces saglabāja uz īsu brīdi, jo "Latgols" atbildēja ar triju vārtu izrāvienu, kas viņām tobrīd ļāva iegūt +1. Arī turpinājumā nedaudz labāku sniegumu demonstrēja viešņas, puslaiku noslēdzot ar divu vārtu pārsvaru – 16:14 "Latgols" labā. Otrā puslaika gaitā ludzānietes veiksmīgi saglabāja 1-3 vārtu pārsvaru, neļaujot mājiniecēm līdzsvarot spēli, tomēr puslaika vidū, atrodoties iedzinējos ar 18:21, Jēkabpils sporta skola veica četru vārtu izrāvienu un pēc diviem Kristas Minovas vārtu guvumiem pēc ilgāka laika atguva vadību – 22:21. Šis gan vēl nebija izšķirošais pavērsiens – ar izrāvienu 3:0 "Latgols" atkal nosvēra svaru kausu par labu sev (24:22), bet pēdējo divu minūšu laikā Jēkabpils divus vārtus atspēlēja, Simonai Ārmanei ar septiņu metru soda metienu panākot izlīdzinājumu – 24:24.

Pamatlaiks noslēdzās neizšķirti, tādējādi spēles uzvarētāju nācās noteikt septiņu metru soda metienu sērijā. Abas komandas sēriju iesāka ar neprecīziem mēģinājumiem, bet pēc tam pa četrām reizēm bija precīzas. Tā kā pēc pieciem metieniem rezultāts aizvien bija neizšķirts (28:28), komandām bija jāizpilda metienus līdz pirmajai kļūdai. Sērija ieilga līdz septītajam mēģinājumam, kad jēkabpiliete Anete Čeiča savu iespēju realizēja, bet ludzāniete Žanete Kukurāne kļūdījās, ļaujot spēlē un sērijā triumfēt Jēkabpilij – 30:29 un 2-0. Tādējādi Jēkabpils sporta skola kā pirmā iekļuva finālā, nodrošinot sev medaļas pirmoreiz kopš 2009.gadā, kad Jēkabpils komanda triumfēja Latvijas čempionātā. Jēkabpiliešu pretiniece finālā būs Stopiņu NHK spēlētājas.

Jēkabpilī uzsāk Latvijas atklāto čempionātu futbolā veterāniem

Ar pirmā posma spēlēm 14. aprīlī Jēkabpils Valts ģimnāzijas laukumā tika uzsākta jaunā Latvijas atklātā veterānu futbola čempionāta sezona. Turnīru atklās Georga Šlezina piemiņas turnīrs. Latvijas atklātā veterānu čempionāta 2018. gada sezonas posmi norisināsies no aprīļa līdz oktobrim Latvijas pilsētu stadionos. Turnīrā piedalās spēlētāji, kuri dzimuši ne vēlāk kā 1978. gadā. Šādu turnīru sēriju veterāniem Latvijas Futbola federācija (LFF) organizē ceturto gadu pēc kārtas. Pirmajā posmā Jēkabpils komanda savā apakšgrupā aizvadīja šādas spēles: pret Carnikavu ar 0:0, pret Jonišķiem ar 1:0 (vārtu guvējs P.Krastiņš), pret Sportima ar 1:0 (vārtu guvējs A.Markovs) un pret Rēzekni, piedzīvojot zaudējumu ar 0:1. Tādējādi savā apakšgrupā izcīnot 3.vietu. Spēlē par 5.vietu pret komandu “Viesulis” jēkabpilieši uzvarēja ar rezultātu 2:1 (vārtus guva I.Šleseris un M.Pujāts), tādējādi ierindojoties 5.vietā 9 komandu konkurencē.

Reinis Nitišs ar uzvaru atgriežas Eiropas čempionātā

Svētdien Barselonas Formula 1 mājvietā noslēdzās FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta 2018. gada sezonas pirmais, no kopumā paredzētajiem pieciem posmiem. Spānijai raksturīgos laika apstākļos, trasē valdot siltam un saulainam laikam, jēkabpilietis Reinis Nitišs kvalifikācijas braucienos izcīnīja pārliecinošas uzvaras, kvalificējoties izšķirošajiem sacensību braucieniem. Arī turpinājumā autosportista demonstrēja augstvērtīgu sniegumu – gan pusfinālā, gan finālā Reinis Nitišs izcīnīja uzvaras – līderpozīcijā atrodoties no starta līdz pat finiša karogam. Nitišs, kurš sacensībās startēja ar SET Promotion komandas apkalpotu pilnpiedziņas M-Sport Ford Fiesta Supercar, izcīnīja maksimāli iespējamo punktu skaitu – 30 –, un tuvāko sekotāju, 2017. gada čempionu Antonu Marklundu, apsteidz par četriem punktiem. FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta otrais posms notiks Beļģijā, 12.-13. maijā.

Volejbols. 2.Latvijas senioru volejbola čempionātā Jēkabpils komanda aizvadīja noslēdzošo 4.posmu, kas notika Jelgavā. Pirmajā spēlē jēkabpilieši ar 2:1 pārspēja Tukuma novadu, pēc tam ar 0:2 nācās piekāpties Vecumniekiem un noslēdzošajā spēlē ar 2:1 uzvarēja 3.vietas ieguvējus - Valkas komandu. Savā debijas sezonā jēkabpilieši kopvērtējumā izcīnīja 4.vietu. Komandā spēlēja Aigars Ločmelis, Armīns Zirģelis, Dzintars Cvilikovskis, Raimonds Adamovičs, Valērijs Ščerbickis, Jurijs Naumovs, Ilmārs Vjakse, Vladislavs Laba, Ivars Porietis un Jānis Sils. Paralēli komanda startēja arī Aizkraukles novada atklātajā čempionātā volejbolā, kur savu dalību bija pieteikušas 8 komandas. Savā apakšgrupā Jēkabpils volejbolisti pārliecinoši pārspēja Kokneses SS, Sēreni un Neretu, izcīnot grupā 1.vietu. Pusfinālā jēkabpilieši mērojās spēkiem ar Vecumniekiem un ar 2:0 uzvarēja, bet finālā atkārtoti tikās ar Kokneses SS un sīvā cīņā nācās piedzīvot zaudējumu ar 0:2 (23:25; 22:25).