Jaunumi

Aktualitātes


   
102463

Pārbauda meistarību
09.10.2018


    Pēc aizvadītās garākās vasaras Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē, labākie Jēkabpils novusisti pulcējās vienkopus, lai noskaidrotu pretendentus pilsētas izlases komandā vīriešiem startam Latvijas čempionāta 2. līgā. 12 dalībnieki savstarpēji izspēlēja 66 mačus, no kuriem 15 noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu (3:3). Neviens spēlētājs nespēja izvairīties no zaudējuma. Pat uzvarētājs Pēteris Sprukts bija spiests bez ierunām padoties uzlecošajai zvaigznei Jurim Stikānam. Konkurenci krietni vairoja Biržu novusisti. Dzintars Šmuidriņš pārspēja vienu no meistarīgākajiem Jēkabpils spēlētājiem Valentīnu Sipoviču. Savukārt Juris Ščuckis nospēlēja neizšķirti ar vienu no līderiem Māri Resni.
    Pēc aizrautīgām spēlēm daudzu stundu garumā noskaidrojās galīgais vietu sadalījums. Pirmo vietu ar iegūtajiem 17 punktiem (no 22 iespējamajiem) izcīnīja Pēteris Sprukts. Otrajā vietā ar 15 punktiem Miervaldis Belokopitovs. Arī Māris Resnis savāca tikpat punktu, bet papildrādītājs viņam sliktāks, tāpēc bija jāsamierinās ar 3. vietu. 4. vietu sīvā sāncensībā ieguva Valentīns Sipovičs (14 punkti), 5.- Juris Stikāns (12 punkti), 6.- Aleksandrs Belovs. Komandas sastāvs objektīvi noskaidrots, tādēļ novēlam mūsējiem sekmīgu dalību Latvijas čempionātā. Līdzšinējie centieni iekļūt 2. līgā nav vainagojušies panākumiem. Ceram, ka Latvijas 100-gades gads būs veiksmīgāks!
    Novusistu saime saka lielu paldies SIA ,,Druko Baltija,, (personīgi Naurim Vaideram) par skaisti apdrukātajām krūzītēm. Pateicības vārdus spēlētāji adresē arī Baibai Grasai un Gunāram Pušmucānam. Turnīra rezultāti uzrādīja paradoksālu situāciju: dalībnieki, kuri vasaras periodā nebija trenējušies, ieguva augstākas vietas nekā tie, kuri bija visai bieži to darījuši. Vai tiešām būs pārtrenējušies? Vai arī attieksme pret šo spēli ir maināma? Viela pārdomām gados jaunākajiem novusistiem. Respektu pret gados krietni vecākajiem dalībniekiem neizjuta jaunākais spēlētājs Juris Stikāns, šī gada Latvijas čempionāta medaļnieks kadetiem. Lūk, no Jura jāņem paraugs kā no sirds spēlēt novusu!
    Jaunā novusa sezona tikko sākusies. Priekšā atbildīgas sacensības ne tikai pašu mājās, bet arī valsts mērogā. Joprojām gaidām treniņos jaunus spēlētgribētājus neatkarīgi no dzimuma, vecuma un sagatavotības!
  Māris Jaudzems
 
      Atpakaļ