Aktualitātes

85401

Latvijas čempionāta pirmo spēli uzvar „Jēkabpils lūši”
13.04.2018

“Credit24” meistarlīgas Latvijas čempionātā volejbolā ceturtdien, 12.aprīlī, notika pirmā spēle sērijā par 1. vietu. “Jēkabpils lūši” savā laukumā apspēlēja „RTU/Robežsardzi”. Pirmā spēle beidzās četros setos. Jēkabpilī 1. setā rīdzinieki spēja uzvarēt ar 26:24, taču turpinājumā spēles groži atradās “lūšu” rokās, kuri uzvarēja ar 3:1 (-24, 29, 10, 20). Ierasti rezultatīvs bija Armands Āboliņš (25 punkti), labi viņam uzbrukumā piebalsoja Rihards Puķītis ar 16, Ēriks Voroņko ar 13 un Vladislavs Blumbergs ar 12 punktiem. Viesiem arī šoreiz rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Gatis Garklāvs, bet 13 punkti Aleksandra Avdejeva kontā.

“1. setā bieži iznāca uzbrukumi pret vienu vai pusotru bloku, taču mūsu malējie uzbrucēji nevarēja gūt punktus. Pretinieki cēla augšā bumbas aizsardzībā un pārvērta punktos. Tas mums bija neliels šoks,” pēc spēles teica Jēkabpils komandas treneris Mārcis Obrumans. “Arī servju uzņemšana nedaudz piekliboja. Nosacīts pārsteigums visā mačā bija tas, ka Raimonds Vilde dalīja laiku cēlājiem. Katrs no viņiem ir nedaudz savādāks, un tas viņiem ir pluss, ka ir divi tik līdzvērtīgi spēkos cēlāji.

Uzskatu, ka 2. setā pats kā treneris kļūdījos, kad pārāk uzvilkos pēc tam, kad tiesnesis nefiksēja pretiniekiem nepareizu novietojumu pēc atgriešanās laukumā. Gribu noskatīties video, taču liekas, ka man ir taisnība. Tā man būs mācība, lai šādas epizodes nevarētu iespaidot.

Gribu uzslavēt pretinieku bloku. Mums no laika gala ir grūti spēlēt pret Rīgas komandas bloku. Vidējie bloķētāji ļoti labi pārvietojas. Vai nu viņi labi lasa spēli, vai arī perfekti izpilda doto uzdevumu. Mūsu komanda nepārsteidza. Vienīgais, gribētos lielāku stabilitāti.”

Nākamā spēle par 1. vietu sērijā līdz trim uzvarām jau sestdien Rīgā, un Mārci apbēdina fakts, ka vienlaikus ar viņu spēli 49. vidusskolā savu maču RVS sporta zālē Cieceres ielā aizvadīs arī jēkabpiliešu jaunā maiņa Jēkabpils juniori, kas Rīgā ar RVS aizvadīs otro finālspēli Nacionālajā līgā 2: “Šodien zālē bija apmēram 500 skatītāji, un Jēkabpilī bija fantastiska atmosfēra. Žēl, ka Rīgā abas mūsu komandu spēles sākas vienlaicīgi – sešos pēcpusdienā. Uz Rīgu brauks vismaz viens lielais autobuss ar līdzjutējiem, un viņi labprāt noskatītos abus šos mačus. Arī zālē būtu simpātiskāka atmosfēra.”