Jaunumi

Aktualitātes


   
82614

Jēkabpils sportistiem dubultuzvara..
28.11.2017


 

Pēc vairāku gadu pārtraukuma Krustpils un Jēkabpils turnīrā abos sacensību veidos – gan šahā, gan dambretē – uzvarēja Jēkabpils puse.


Dambretē jēkabpilieši jau no pirmās kārtas ieguva līdera pozīcijas un tās saglabāja līdz turnīra beigām, uzvarot ar rezultātu 57:43.


Šahā pēc neizšķirta re­zultāta pirmajā kārtā krustpilieši līdz piektajai kārtai noturēja līdera pozīcijas, taču pēc zaudējuma 3,5:6,5 punktiem 6. kārtā vairs nespēja pārņemt iniciatīvu. Un tā Jēkabpils šahisti uzvarēja ar 52:48. Individuāli Jēkabpils pusē labākie bija Daniels Bogorods ar 9 punktiem no 10, Ģirts Kiršbergs ar 8,5 punktiem un Alvis Vanaģelis ar 8 punktiem. Krustpiliešu līderim Guntim Jankovskim šoreiz bija 8,5 punkti, Kasparam Ņukšam – 6,5 punkti un Eirai Sarnov­skai – 6 punkti.


Dambretē individuāli jēkabpiliešiem ar augstu rezultātu – 9,5 punkti no 10 uzvarēja Raivis Paegle. Otrajā vietā Ilmārs Štolcers ar 8 punktiem. Trešajā vietā Valerjans Vizulis ar 7,5 punktiem. Krustpiliešu rindās līdera lomas smagumu iznesa Edvīns Šķilters, uzrādot labāko rezultātu – 7,5 punkti. Viņam sekoja Valdis Mass ar 7 punktiem. Trešajā vietā – Maigonis Juhņevičs ar 6,5 punktiem.


Interesantu niansi turnīram piešķīra Rīgas Tehniskās universitātes profesora inženierzinātņu doktora Jāņa Leļa piedalīšanās turnīrā. Viņš bērnību un daļu skolas gadu pavadījis Jēkabpilī un jau vairākas reizes ir spēlējis mūsu pilsētā. Jānis Lelis vairākus gadu desmitus ir liels gan šaha, gan dambretes entuziasts un cienītājs, tāpēc izteica lūgumu atļaut viņam, nepalielinot apdomas laiku, vienlaicīgi nospēlēt gan šaha, gan dambretes sacensībās. Zinot viņa meistarību un aizrautību ar abiem sporta veidiem, abu turnīru tiesneši šo viņa lūgumu nolēma izpildīt. Jānis Lelis tādējādi izspēlēja desmit mikrosimultanspēles seansus, abos sporta veidos sasniedzot cienījamu rezultātu – 5 punkti no 10. Jāpiebilst, ka viņš šobrīd ir vienīgais sportists Latvijā, kurš augstā līmenī – vismaz sporta meistara līmenī – pārzina abas spēles, kas ir visai fenomenāls fakts.


Laikraksts «Brīvā Dau­gava» kārtējo gadu apliecināja sevi kā intelektuālo spēļu veicinātāju un ilggadējas sporta tradīcijas uzturētāju, apsveicot turnīra uzvarētājus ar savām balvām.

 

V. Vizulis, turnīra tiesnesis 
 
      Atpakaļ