Aktualitātes

107539

Jēkabpilietim Guntim Jankovskim trešā vieta vērienīgajās šaha sacensībās “RTU Open 2019”
12.08.2019

No 3. līdz 11.augustam starptautiskajā izstāžu zālē Ķīpsalā, Rīgā norisinājās Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Šaha federācijas organizētais ziemeļvalstu lielākais šaha festivāls "RTU Open 2019". Deviņos turnīros pie šaha galdiņiem kopumā sēdās dalībnieki no 44 valstīm.

Galveno balvu ar izcīnītiem 7,5 punktiem deviņās partijās ieguva Latvijas šahists Igors Kovaļenko, kļūstot tikai par otro pašmāju pārstāvi, kurš spējis uzvarēt šajās sacensībās.

Jēkabpili “RTU Open 2019” pārstāvēja vairāki sportisti. B turnīrā pagājušā gada uzvarētājs  Guntis Jankovskis ar septiņiem punktiem deviņās partijās šoreiz izcīnīja 3. vietu, Kārlis Mālnieks ieguva 4,5 punktus un 31. vietu.

D turnīrā labu sniegumu nodemonstrēja Arturs Krastiņš, kurš septiņās partijās izcīnīja četrus punktus un ierindojās 25. vietā, paaugstinot savu ello par 55 punktiem.

Y turnīrā piedalījās Kristers Policāns un Rainers Lapiņš. Kristeram 4,5 punkti un Raineram 3,5 punkti deviņās partijās, un attiecīgi 24. un 33. vieta.

Festivāla klasiskā šaha turnīros spēlēja 598, bet ātrā šaha un ātrspēles turnīros – 574 šahisti, kopējam dalībnieku skaitam sasniedzot vēsturiski lielāko sportistu skaitu – 1172.